DMI427 Transporta sistēmu modelēšana

Kods DMI427
Nosaukums Transporta sistēmu modelēšana
Statuss Obligātais/Ierobežotās izvēles
Līmenis un tips Augstākā līmeņa, Akadēmiskais
Tematiskā joma Datorika
Struktūrvienība Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte
Mācībspēks Jeļena Pečerska, Jurijs Merkurjevs, Jūlija Petuhova
Kredītpunkti 2.0 (3.0 ECTS)
Daļas 1
Anotācija Studiju priekšmetā „Transporta sistēmu modelēšana” tiek izklāstīti un analizēti transporta sistēmu veidi, īpašības un raksturojumi; tiek apskatīti transporta sistēmu modelēšanas uzdevumi un to risināšanas teorētiskie un praktiskie aspekti. Studiju priekšmetā tiek padziļināti izpētīti metodoloģijas un pielietojuma aspekti, kas attiecas uz transporta sistēmu modelēšanu, statisku un dinamisku statistisko modelēšanu, gadījuma faktoru modelējamajās sistēmās analīzi. Tiek apskatīti modelēšanas programmatūras piemēri un to pielietošanas iespējas transporta sistēmu modelēšanas uzdevumu risināšanai. Tiek izpētīti modelēšanas rezultātu veidi un to interpretēšana transporta sistēmu analīzē..
Studiju kursa saturs
Saturs Pilna un nepilna laika klātienes studijas Nepilna laika neklātienes studijas
Kontaktstundas Patstāvīgais darbs Kontaktstundas Patstāvīgais darbs
Modelēšanas jēdziens 2 0 0 0
Transporta sistēmu veidi, modelēšanas uzdevumi un to risināšanas metodes 2 0 0 0
Makroskopiskie modeļi 2 0 0 0
Mikroskopiskie modeļi 4 0 0 0
Kombinētie modeļi 2 0 0 0
Sastrēgumu modelēšana 2 0 0 0
Imitācijas modelēšanas tehnoloģija un programmlīdzekļi 2 0 0 0
Laboratorijas darbi transporta sistēmu imitācijas modelēšanas jomā 16 0 0 0
Kopā: 32 0 0 0
Mērķis un uzdevumi, izteikti
kompetencēs un prasmēs
Pēc studiju priekšmeta apgūšanas studentam jāizprot: modelēšanas loma transporta sistēmu analīzē, projektēšanā un vadībā; modelēšanas tehnoloģijas, kā universālas transporta sistēmu modelēšanas uzdevumu risināšanas metodes, būtība; jāprot: formulēt modelēšanas pētījuma uzdevumus un prasības modelēšanas projektu informācijas un datu sagatavošanai; jāapgūst pamatiemaņas darbā ar modelēšanas programmatūru; jāspēj analizēt modelēšanas rezultātus.
Sasniedzamie studiju
rezultāti un to vērtēšana
Spēj interpretēt un lietot modelēšanas terminoloģiju transporta sistēmu modelēšanas jomā. - Sekmīgi sagatavo laboratorijas darbu atskaites, eksāmenā demonstrē prasmi formulēt transporta sistēmu modelēšanas uzdevumus.
Spēj identificēt problēmas transporta sistēmās, kuru risināšanā iespējams izmantot modelēšanu, atpazīt modelēšanas līdzekļu pielietošanas ierobežojumus - Sekmīgi izpilda laboratorijas darbu uzdevumus, eksāmenā demonstrē prasmi piedāvāt atbilstošas transporta sistēmu modelēšanas uzdevumu risināšanas metodes.
Spēj modelēt, analizēt un vizualizēt vienkāršas transporta sistēmas ar modelēšanas programmatūru - Laboratorijas darbos demonstrē spēju lietot nepieciešamos līdzekļus konkrēta uzdevuma risināšanai.
Argumentēti diskutēt par modelēšanas metodes priekšrocībām un trūkumiem, risinot transporta sistēmu efektivitātes paaugstināšanas uzdevumus, apkopojot gan praktiski iegūtos rezultātus, gan teorētiskas zināšanas. - Diskusijas laikā parāda spēju izmantot piedāvātos kvantitatīvos modeļus mērķa sasniegšanai transporta sistēmu organizēšanas jomā.
Spēj interpretēt modelēšanas rezultātus. - Laboratorijas darbos, eksāmenā demonstrē spēju interpretēt standarta modelēšanas rezultātus kā transporta sistēmu darbības kvalitātes radītājus.
Priekšzināšanas Pamatzināšanas varbūtību teorijā, matemātiskajā statistikā, informācijas tehnoloģijās un transporta sistēmu organizēšanas jomā.
Studiju kursa plānojums
Daļa KP EKPS Stundas Pārbaudījumi
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs
1 2.0 3.0 1.0 0.0 1.0 *

Pieteikties uz šo kursu

[Kursa apraksts PDF formātā]