PBM441 Ražošanas un pakalpojumu vadīšana

Tematiskā joma Vadība un administrēšana
Struktūrvienība Rīgas Biznesa skola
Mācībspēks Andrejs Dzedons
Anotācija Kursā tiek analizēti dažādi ražošanas procesu nodrošinošie elementi, parādot konceptuālus risinājumus un efektīvu stratēģiju formulēšanu. Tiek studēta jaunu ražošanas tehnoloģiju ieviešana. Studenti apgūst biznesa situāciju risināšanu, analizēšanu, formulēšanu, aptverot plašu ražošanas stratēģiju spektru..
Produktivitāte. Darbības stratēģijas 5 12 0 0
Prognozēšana. Preču un pakalpojumu dizains 5 12 0 0
Piegādes ķēžu pārvaldība. E-bizness 6 12 0 0
Procesa stratēģija. 5 12 0 0
Atrašanās vietas stratēģija 5 12 0 0
Izkārtojuma stratēģija 5 12 0 0
Kapacitātes plānošana. Krājumu vadīšana. 5 12 0 0
Kursa mērķis ir sniegt pārskatu par raksturīgākajām ražošanas un pakalpojumu ekspluatācijas īpašībām, kā arī plānošanas un kontroles mehānismiem atbilstoši katram kontekstam. Noteikt operācijas funkcijas un problēmas, analizēt, formulēt ražošanas stratēģiju, attīstīt dzīvotspējīgas alternatīvas un prezentēt un īstenot tos īpašos kontekstos. - Nodrošināt situācijas apstākļus, kur studenti tiek aicināti pieteikties un izveidot visus instrumentus un metodes ražošanas plānošanas un kontroles problēmu risināšanai.
Spēj izskaidrot dažādu ražošanas un pakalpojumu darbību kontekstu raksturlielumus, kā arī katram kontekstam atbilstošos plānošanas un kontroles mehānismus - Pārbaudes darbi, situāciju analīze, literatūras pārskati, mājas darbi, prezentācijas, gala eksāmens
Spēj analizēt un formulēt operāciju stratēģijas, izstrādāt dzīvotspējīgas alternatīvas un tās prezentēt un ieviest īpašos kontekstos - Pārbaudes darbi, situāciju analīze, literatūras pārskati, mājas darbi, prezentācijas, gala eksāmens
Spēj pielietot un integrēt visus apgūtos rīkus un paņēmienus operāciju plānošanas un vadības problēmu risināšanai - Pārbaudes darbi, situāciju analīze, literatūras pārskati, mājas darbi, prezentācijas, gala eksāmens
Dalība lekcijās - 10%