VIA305 Vispārējais angļu valodas kurss

Līmenis un tips Pamatstudiju, Profesionālais
Tematiskā joma Valodas
Mācībspēks Jūlija Svitaja
Anotācija Mācību kurss ir turpinājums angļu valodas pamatkursā iegūtajām zināšanām. Studenti tiek iepazīstināti ar ievada materiāliem, veic dažāda veida komunikatīvus vingrinājumus un vērtējamus uzdevumus, saņem vērtējumu, analizē savus darbus, strādājot nodarbību laikā un patstāvīgi. Studenti veic mutveida un rakstveida uzdevumus un atbild uz dažādas grūtības jautājumiem. Studenti strādā gan individuāli, gan nelielās grupās. .
Laika stāsts. Laiks, laikmets 4 4 0 0
Arehitektūras stili 10 10 0 0
Pasaules brīnumi 6 6 0 0
Pārbuades darbi 8 8 0 0
Kursa mērķis ir gramatikas un leksikas pilnveidošana un pielietošana. Studiju priekšmeta uzdevumi: 1) Apgūt vārdu krājumu dažādās sadzīves, biznesa un tehnikas jomās; 2) Attīsit saziņas prasmi un informācijas iegūšanas paņēmienus. 3) Pilnveidot klausīšanās, lasīšanas, runāšanas un rakstīšanas iemaņas angļu valodā.
Spēj patstāvīgi lasīt, analizēt, kopsavilkt vidēji grūtas pakāpes profesionāli orientētu oriģināltekstu saturu un iztulkot to dzimtajā valodā. - Pārbaudes veids: mājas darbi, teksti, kontroltulkojumi, eksāmens (2500 ie.z. teksts ar 5-8 problēmorientētiem uzdevumiem, 30 min.)
Spēj vispārīgi un detalizēti interpretēt un komentēt audio/video informāciju, kā arī diskutēt par to. - Pārbaudes veids: teksti, intervijas, testi, eksāmens (5 min. garš audioieraksts, 8-10 uzd., 15 min.).
Spēj identificēt vispārējo un profesionālo leksiku un lietot to mutvārdu un rakstveida runā. - Pārbaudes veids: teksti, kontroldarbi, testi, eksāmens, portfolio – profesionālo terminu glosārijs (150 vārdi semestrī). Vērtēšana: testi, glosārijs - iesk./neiesk.; eksāmens- atzīme atbilstoši 10 ballu skalai
Spēj referēt īsu, akadēmiskā stilā sagatavotu informāciju par noteiktu tematu. - Pārbaudes veids: prezentācijas (referātu tematiskais izklāsts), eksāmens. Vērtēšana: testi, kontroldarbi, kontroltulkojumi - iesk./neiesk.; eksāmens- atzīme atbilstoši 10 ballu skalai
Apmeklējums, darbs nodarbībās - 10%
Pārbaudes darbi - 20%