VIA186 Patentmācība un intelektuālā īpašuma aizsardzība

Kods VIA186
Nosaukums Patentmācība un intelektuālā īpašuma aizsardzība
Statuss Obligātais/Ierobežotās izvēles; Brīvās izvēles
Līmenis un tips Pamatstudiju, Profesionālais
Tematiskā joma Sociālās zinātnes
Mācībspēks Larisa Iļinska, Dace Liberte
Anotācija Balstoties uz iegūto zināšanu bāzes, studentiem tiek dota iespēja iejusties intelektuālā īpašuma objekta autora, kā arī tiesību izmantotāja lomā, tādējādi modelējot iespējamās situācijas un konfliktu risinājumus.
Plānotās diskusijas un pārrunas, to temati un saturs:.
1) Latvijas tiesu prakse preču zīmju un autortiesību strīdu izskatīšanā.
2) Autortiesības un blakustiesības no pretējām pozīcijām - darba autora intereses pretstatā darba izmantotāju interesēm.
3) Tulkojums - ar autortiesībām aizsargājams atvasinātais darbs.
Intelektuālā īpašuma sistēma 2 4 0 0
Starptautiskā kooperācija rūpnieciskā īpašuma aizsardzības jomā 2 4 0 0
Parīzes konvencija rūpnieciskā īpašuma aizsardzībai 2 2 0 0
Preču zīmes: rašanās vēsture, veidi, izņēmuma tiesības 2 2 0 0
Preču zīmes: reģistrācijas priekšnoteikumi un procedūra 2 2 0 0
Preču zīmes: tiesību realizācija 2 2 0 0
Plaši pazīstamas preču zīmes, to aizsardzības īpatnības 2 4 0 0
Dizainparaugu aizsardzība 2 4 0 0
Izgudrojumi 2 2 0 0
Izgudrojumu patenti 2 2 0 0
Patentu valde un tās funkcijas 2 2 0 0
Autortiesības: principi, darbs, autors 2 4 0 0
Autortiesības: personiskās un mantiskās tiesības 2 4 0 0
Blakustiesības 2 2 0 0
Intelektuālais īpašums un Internets: problēmas un to risinājumi 2 2 0 0
Intelektuālā īpašuma aizsardzība 2 6 0 0
Studiju priekšmeta mērķis: sniegt vispārēju priekšstatu par intelektuālo īpašumu, tā atsevišķiem nozīmīgākajiem veidiem, kā arī par intelektuālā īpašuma aizsardzības principiem, ņemot vērā tulka un referenta darba specifiku. Studiju priekšmeta uzdevumi: 1) apgūt intelektuālā īpašuma un tā aizsardzības pamatprincipus, īpašu uzmanību veltot tam, ar ko no intelektuālā īpašuma ikdienas darbā nākas saskarties tulkam un referentam; iepazīstināt studentus ar intelektuālā īpašuma un tā aizsardzības aktuālajiem notikumiem un problēmām pasaulē 2) attīstīt studentu patstāvīgas spriešanas spējas, spēju pamatot un aizstāvēt savu viedokli 3) pilnveidot studentu iemaņas darbā ar tekstiem svešvalodās
Spēj raksturot intelektuālā īpašuma un tā aizsardzības aktualitāti un problēmas Latvijā un pasaulē. - Pārbaudes veids: seminārs, eksāmens. Prot konkrēti pamatot intelektuālā īpašuma sistēmas Parīzes konvenciju. Novērtējums seminārā – iesk./ neiesk., eksāmens.
Spēj izskaidrot intelektuālā īpašuma aizsardzības pamatprincipus tulka un referenta jomā. - Pārbaudes veids: seminārs, eksāmens. Prot uzsvērt svarīgākos datus tulka darba specifikā patentizgudrojumos, autortiesībās un blakustiesībās. Novērtējums seminārā – iesk./ neiesk., eksāmenā ar atzīmi pēc 10 ballu skalas.
Spēj patstāvīgi izteikt, pamatot un aizstāvēt viedokli, nostādot sevi gan par intelektuālā īpašuma objekta autoru, gan par tiesību izmantotāju. - Pārbaudes veids: seminārs, eksāmens. Prot modelēt iespējamās situācijas un konfliktu risinājumu semināra laikā ar novērtējumu – iesk./ neiesk., eksāmenā ar atzīmi pēc 10 ballu skalas.
Spēj pilnveidot un praktiski realizēt savas iemaņas darbā ar tekstiem svešvalodās. - Pārbaudes veids: seminārs, eksāmens. Prot izmantot kursa laikā iegūtās zināšanas un iemaņas darbā ar tekstiem svešvalodās. Novērtējums seminārā – iesk./ neiesk., eksāmenā ar atzīmi pēc 10 ballu skalas.
Apmeklējums, darbs nodarbībās - 10%
Pārbaudes darbi - 20%
Referāts - 20%

Priekšzināšanas Angļu valodas zināšanas B2 līmenī saskaņā ar Eiropas kopējām pamatnostādnēm valodu apguvē.
Daļa KP EKPS Stundas Pārbaudījumi Pārbaudījumi (brīvai izvēlei)
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs Ieskaite Eksāmens Darbs