VIA166 Angļu valodā runājošo valstu politiskās un ekonomiskās sistēmas studijas

Kods VIA166
Nosaukums Angļu valodā runājošo valstu politiskās un ekonomiskās sistēmas studijas
Līmenis un tips Pamatstudiju, Profesionālais
Tematiskā joma Valodas
Mācībspēks Irina Liokumoviča, Ņina Karagodina, Anita Eiholca
Anotācija Kurss ir paredzēts informācijas iegūšanai un studentu zināšanas paplašināšanai par politisko un ekonomisko sistēmu Lielbritānijā. Tiek izmantotas situatīvi komunikatīvas, pseido-profesionālas un profesionālas situācijas valodas prasmju pilnveidošana angļu valodā, to savstarpēja saistība. Ir noteikts apgūstamo darbību saturs lasīšana mutveida runā un audiēšanā. Praktiskās nodarbības, izmantojot pāru / grupu darbu, diskusijas, referātus patstāvīgu lasīšanu, denotatīvus grafus (teksta loģiskas shēmas), „prāta vētru„ („brain storming”) u.c. Tiek apskatīti temati: valsts pārvaldes orgāni, vēlēšanu un partiju sistēma, masu mēdiji, ekonomikas galvenie sektori, u.c..
Iepazīšanas. Vajadzību analīze 2 2 0 0
Darbs ar avīzēm un žurnāliem angļu valodā: informācijas meklēšana, tekstu atlasa un strukturēšana prioritāšu noteikšana. 4 4 0 0
Darbs ar sabiedriski – politiskiem tekstiem lasīšanas veidu apguvei un komentēšanai. 4 4 0 0
Darbs ar denotatīviem grafiem. Faktu faila veidošana prioritāšu noteikšana. 4 4 0 0
Darbs ar sabiedriski – politiskiem tekstiem par tēmu “Parlamentāras procedūras. Parlamentāras komitejas”. 4 4 0 0
Darbs ar politisku leksiku: definīcijas, sinonīmu un antonīmu uzdevumi, vārda morfoloģija, signālvārdi, vārdkopas. 4 4 0 0
Referāta prezentācija. Prezentāciju vērtēšana un pašnovērtēšana atbilstoši kritērijam un izvirzītajiem mērķiem. 4 4 0 0
Klausīšanas prakse par tēmu “Britu prese”. 4 4 0 0
Darbs ar ekonomisku tekstu. Teksta problēmu apspriešana. Signālvārdi, vārdkopas un izteicieni. Izpratnes kontrole. 4 4 0 0
Ekonomiska teksta iztirzājums. Faktu faila veidošana. Komandu darbs: lomu spēle – idēju prezentēšana. Ideju apspriešana. 4 4 0 0
Profesionāla teksta lasīšana par tēmu “Britu industrija” informācijas meklēšanai, strukturēšanai un loģiskai analīzei. 4 4 0 0
Klausīšanas prakse par tēmu: “Galvenie enerģijas avoti Lielbritānijā”. 4 4 0 0
Darbs ar ekonomisku tekstu par tēmu: “Starptautiska tirdzniecība”. Faktu faila veidošana, kopsavilkuma prezentēšana. 4 4 0 0
Referātu prezentācija: “Problēmjautājumi ekonomiskā sistēmā Lielbritānijā” . Jautājumu un atbilžu sesija. 4 4 0 0
Pārbaudes darbi. 6 6 0 0
Studiju priekšmeta uzdevumi: 1. attīstīt lasīšanas prasmes izmantojot autentisku tekstu bāzes Lielbritānijas politikas un ekonomikas jomā; 2. paplašināt noderīgo vardu krājumu; 3. attīstīt efektīvas klausīšanas prasmes balstoties uz politisko un sociāli ekonomisko tematiku (saprast galveno ideju, saprast specifisko informāciju, teikuma pabeigšana, daudz izvēles jautājumi u. c.) 4. pilnveidot efektīvas komunikācijas spējas un prasmes angļu valodā politikas un ekonomikas jomā 5. apgūt prasmes piedalīties diskusijās, debatēs; 6. uzlabot izteiksmes precizitāti (mutisko un rakstisko izteiksmi, gramatikas precizitāti, utt.).
Spēj pastāvīgi pilnveidot un izvērtēt individuālās lasīšanas prasmes sarežģītu autentisku tekstu lasīšanā par Lielbritānijas un ASV politiku un ekonomiku. - Pārbaudes darbi, eksāmens.
Spēj interpretēt izlasīto un iztirzāt audio informāciju, radoši komunicēt, uzņemties iniciatīvu diskusijās un debatēs par izvēles tēmām. - Pārbaudes darbi, eksāmens.
Spēj identificēt, aprakstīt nozīmīgus faktus un korekti izpausties, lietojot tēmai atbilstošu leksiku un sarežģītas gramatiskās konstrukcijas mutiskā un rakstiskā izteiksmē. - Pārbaudes darbi, eksāmens.
Spēj demonstrēt kursā apgūtās zināšanas un prasmes, prezentējot izvēles tēmas īsu referāta izklāstu. - Pārbaudes darbi, referāts, eksāmens.
Darbs nodarbībās - 10%
Pārbaudes darbi - 20%
Referāts - 20%

Priekšzināšanas Angļu valodas zināšanas B2 līmenī saskaņā ar Eiropas kopējām pamatnostādnēm valodu apguvē.