LA1488 Funkcionāli komunikatīvā vācu valodas gramatika III

Kods LA1488
Nosaukums Funkcionāli komunikatīvā vācu valodas gramatika III
Statuss Obligātais/Ierobežotās izvēles
Līmenis un tips Pamatstudiju, Profesionālais
Tematiskā joma Valodas
Struktūrvienība Liepājas akadēmija
Mācībspēks Agnese Dubova, Karīne Laganovska
Kredītpunkti 3.0
Daļas 1
Anotācija Kursā tiek apgūtas sistemātiskas zināšanas atbilstoši Eiropas kopīgajās pamatnostādnēs noteiktajam valodu apguves B2 līmenim. Kursa laikā tiek apgūtas vācu valodas gramatiskās kategorijas un veikti gramatiski vingrinājumi. Gramatiskās kategorijas tiek apgūtas standartizētās situācijās un dažādās komunikatīvās situācijās. .
Studiju kursa saturs
Saturs Pilna un nepilna laika klātienes studijas Nepilna laika neklātienes studijas
Kontaktstundas Patstāvīgais darbs Kontaktstundas Patstāvīgais darbs
Ievads. Teikuma jēdziens. Teikumu klasifikācija pēc to komunikatīvā nolūka: stāstījuma, jautājuma, rosinājuma un izsaukuma teikums. 4 6 2 4
Teikumu klasifikācija pēc to uzbūves: vienkāršs un salikts teikums. 2 4 2 4
Vienkāršs teikums: vārdu secība teikumā. 4 6 2 4
Salikts teikums. Salikts sakārtots teikums. Sakārtojuma saikļi. 4 6 2 8
Salikts pakārtots teikums. Palīgteikuma jēdziens, tā uzbūve, formas un atrašanās vieta teikumā. 2 6 2 8
Palīgteikumu veidi: Teikuma priekšmeta palīgteikums un papildinātāja palīgteikums. 4 6 2 8
Apstākļa palīgteikumu semantiskā klasifikācija: * Cēloņa apstākļa palīgteikums, * Seku apstākļa palīgteikums, * Pieļāvuma apstākļu palīgteikums * Nolūka apstākļu palīgteikums. * Veida un laika apstākļu palīgteikumi. 10 12 2 24
Apzīmētāja palīgteikums 2 6 2 8
Kopā: 32 52 16 68
Mērķis un uzdevumi, izteikti
kompetencēs un prasmēs
Kursa mērķis ir apgūt vācu valodas gramatiskās kategorijas, lai iegūtās zināšanas varētu izmantot valodas un tulkošanas praksē atbilstoši Eiropas kopīgajās pamatnostādnēs noteiktajam valodu apguves B2 līmenim. Kursa uzdevumi ir: 1. izprast vācu valodas gramatisko formas un salīdzināt tās ar attiecīgajām konstrukcijām dzimtajā valodā, 2. lietot gramatiskās konstrukcijas standartsituācijās un radošos uzdevumos, 3. padziļināt studējošo izpratni par gramatiskām konstrukcijām, lai varētu pilnveidot pastāvīgi savas zināšanas.
Sasniedzamie studiju
rezultāti un to vērtēšana
Zināšanas: Zina, kā pilnveidot savas zināšanas gramatikā un tekstveidē, strādājot patstāvīgi un izmantojot informācijas resursus. - Prezentācijas, informācijas apkopošana, pārbaudes darbi.
Prasmes: Prot pārvaldīt gramatiskās pamatkategorijas vācu valodā un prot tās sastatīt ar dzimtās valodas gramatiskajām pamatkategorijām. - Rakstiski testi, pārbaudes darbi un rakstisks eksāmens.
Prot praktiski lietot apgūtās un sistematizētās gramatikas parādības. - Radoši darbi, pārbaudes darbi, rakstisks eksāmens.
Prot adekvāti lietot gramatiskās zināšanas variatīvā mutvārdu un rakstiskā komunikācijā, paužot un pamatojot savu viedokli. - Radoši darbi, pārbaudes darbi, rakstisks eksāmens.
Kompetences: Sadarbojas ar citiem studējošajiem un, kritiski izvērtējot, atrod nepieciešamo informāciju. - Informācijas apkopojums, analīze, izmantošana, rakstisks pārbaudījums.
Lietpratība vācu valodas funkcionālajā gramatikā par kursā aplūkotajiem fenomeniem. - Pārbaudes darbi, rakstisks eksāmens.
Lieto iegūtās zināšanas un prasmes dažādās komunikatīvās situācijās. - Rakstiski testi, pārbaudes darbi un rakstisks eksāmens.
Studiju rezultātu vērtēšanas kritēriji
Mājasdarbi - 15%
Radošie darbi - 15%
Prezentācijas - 10%
Rakstiskie pārbaudes darbi - 30%
Rakstisks eksāmens - 30%
 
Priekšzināšanas Vācu valodas priekšzināšanas vismaz B1 līmenī
Studiju kursa plānojums
Daļa KP Stundas Pārbaudījumi
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs
1 3.0 16.0 16.0 0.0 *

Pieteikties uz šo kursu

[Kursa apraksts PDF formātā]