LA1477 Programmatūras testēšana

Kods LA1477
Nosaukums Programmatūras testēšana
Statuss Obligātais/Ierobežotās izvēles
Līmenis un tips Augstākā līmeņa, Profesionālais
Tematiskā joma Datorika
Struktūrvienība Liepājas akadēmija
Mācībspēks Madara Jaunzeme
Kredītpunkti 3.0
Daļas 1
Anotācija Kursa teorētiskajā daļā studenti iegūst zināšanas un izpratni par programmatūras testēšanas pamatiem un tās lomu programmatūras izstrādes dzīves ciklā, testēšanas veidiem un tehnikām, testēšanas stratēģijas izveidi informācijas tehnoloģijas projektos, testēšanas dokumentācijas izveidi..
Praktiskajā daļā studenti iegūst prasmes lietot un izmantot praksē testēšanas rīku TestRail un projektu pārvaldības rīku JIRA. Prasmes veidot testēšanas piemērus, testēšanas gājienus, problēmziņojumus..
Studiju kursa saturs
Saturs Pilna un nepilna laika klātienes studijas Nepilna laika neklātienes studijas
Kontaktstundas Patstāvīgais darbs Kontaktstundas Patstāvīgais darbs
Ievads testēšanā 2 0 0 0
Septiņi testēšanas principi, testēšanas aktivitāšu kopums. Programmatūras izstrādes dzīves cikli un testēšanas loma tajos (Ūdenskrituma modelis, V-modelis, Iteratīvi inkrementālais modelis). Agile, Scrum, Kanban metodoloģijas un programmatūras testēšanas loma katrā metodoloģijā. Atšķirības starp metoloģijām. 2 6 0 0
Testēšanas līmeņi (komponentu testēšana, integrācijas testēšana, sistēmas testēšana, akcepttestēšana). 2 2 0 0
Funkcionālā testēšana, nefunkcionālā testēšana, Regresijas testēšanas, uz pieredzi balstītā tehnikas un testēšana, uzturēšanas testēšana. 2 6 0 0
Statiskā testēšana un tās tehnikas. 2 6 0 0
Dinamiskā testēšana un tās tehnikas. Baltās kastes testēšana. Melnās kastes testēšana. 2 6 0 0
Testēšanas pārvaldība (standarti, terminioloģija, dokumentācija un tās izveide). Rīku atbalsts programmatūras testēšanā. 2 4 0 0
Testēšanas piemēru izstrāde, testēšanas gājienu izstrāde un izpilde, robežšķirtņu izveide un pielietojums, versionēšana. Testēšanas rīks TestRail. 4 12 0 0
Defekti, defektu dzīves cikls, defektu meklēšana, Problēmziņojumu izveide, problēmziņojumu ziņojuma izveide projektu pārvaldības rīkā JIRA. Trasējamība. Projektu pārvaldības rīks JIRA. 4 12 0 0
Tests par teorētiskajām zināšanām. Testēšanas kopsavilkuma ziņojuma izveide un dokumentācijas izveide, prezentācijas izveide un prezentēšana. 2 6 0 0
Kopā: 24 60 0 0
Mērķis un uzdevumi, izteikti
kompetencēs un prasmēs
Studiju kursa mērķis ir nodrošināt zināšanas par programmatūras testēšanu un tās lomu programmatūras izstrādes dzīves ciklā. Apgūt testēšanas piemēru izstrādes, defektu meklēšanas un dokumentēšanas pamatprincipus, kā arī spēju praktiski pielietot testēšanas metodes IT projektos. Attīstīt prasmes darbā ar testēšanas rīku TestRail un projektu vadības rīku JIRA. Studiju kursa uzdevumi: - Iepazīstināt ar testēšanas pamatiem, testēšanas veidiem, tehnikām, dzīves cikla modeļiem un rīkiem. - Attīstīt praktiskas iemaņas testēšanas piemēru un gājienu veidošanā, defektu ziņošanā un testēšanas dokumentācijas izstrādē. - Nodrošināt darba pieredzi ar TestRail un JIRA rīkiem.
Sasniedzamie studiju
rezultāti un to vērtēšana
Spēj izskaidrot programmatūras testēšanas būtību un nozīmi programmatūras izstrādes dzīves ciklā. - Eksāmens. Kritēriji: spēj izskaidrot testēšanas nozīmi dažādos izstrādes posmos.
Prot veidot testēšanas piemērus, gājienus un izpildīt tos, un problēmziņojumus. - Praktiskais darbs. Kritēriji: pareizi izveidoti testēšanas piemēri un gājieni, tie ir izpildīti, atbilstoši noformēti defektu ziņojumi.
Spēj izmantot testēšanas un projektu pārvaldības rīkus (TestRail, JIRA). - Praktiskais darbs. Kritēriji: spēj patstāvīgi darboties ar rīkiem un dokumentēt rezultātus.
Spēj pielietot piemērotas testēšanas tehnikas un veikt to dokumentēšanu. - Praktiskais darbs. Kritēriji: piemērotas tehnikas izvēle konkrētai situācijai; dokumentācija noformēta saskaņā ar prasībām.
Spēj veikt testēšanas rezultātu apkopošanu un prezentēšanu. - Prezentācija un gala darbs. Kritēriji: strukturēts kopsavilkums, loģiska prezentācija.
Spēj nodrošināt prasību trasējamību starp testēšanas piemēriem un defektiem, prasībām. - Praktiskais darbs. Kritēriji: korekti sasaistīti testēšanas vienības; trasējamība dokumentēta.
Studiju rezultātu vērtēšanas kritēriji
Eksāmens - 30%
Patstāvīgs darbs - 70%
 
Priekšzināšanas Programmēšanas pamatzināšanas, izpratnes par programmatūras izstrādes procesu.
Studiju kursa plānojums
Daļa KP Stundas Pārbaudījumi
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs
1 3.0 12.0 12.0 0.0 *

Pieteikties uz šo kursu

[Kursa apraksts PDF formātā]