SM0012 Erasmus+ kombinētā intensīvā programma "Kosmosa industrijas-zinātnes darbnīca"

Kods SM0012
Nosaukums Erasmus+ kombinētā intensīvā programma "Kosmosa industrijas-zinātnes darbnīca"
Statuss Brīvās izvēles
Līmenis un tips Augstākā līmeņa, Profesionālais
Tematiskā joma Inovācijas
Struktūrvienība Starptautiskās mobilitātes nodaļa
Mācībspēks Andris Slavinskis, Baiba Oļehno
Kredītpunkti 3.0
Daļas 1
Anotācija Šī unikālā programma piedāvā studentiem iespēju sadarboties ar vadošajiem ekspertiem kosmosa zinātnes un industrijas jomā, veicinot praktisku sadarbību kosmosa misiju plānošanā..
Studiju kursa saturs
Saturs Pilna un nepilna laika klātienes studijas Nepilna laika neklātienes studijas
Kontaktstundas Patstāvīgais darbs Kontaktstundas Patstāvīgais darbs
Klātienes daļa (2025. gada 18.–22. augusts): Piecu dienu intensīva darbnīca ar ekspertu lekcijām, diskusijām un praktiskām sesijām, kurās studenti izstrādās kosmosa misiju dizaina priekšlikumus sadarbībā ar pieredzējušiem kosmosa zinātniekiem un jaunuzņēmumu dibinātājiem. 28 10 0 0
Virtuālā daļa (pēc darbnīcas, 3 dienas): Studentu grupas pilnveidos un pabeigs savus misiju priekšlikumus, balstoties uz strukturētu veidni, ko izstrādājuši Slavinskis, Geppert un Praks. Šī fāze simulē reālās pasaules attālināto sadarbību kosmosa misiju plānošanā. Studenti iesniegs piecu lappušu misijas priekšlikumu un sniegs noslēguma prezentāciju tiešsaistē, ko vērtēs profesori un industrijas eksperti. 0 40 0 0
Kopā: 28 50 0 0
Mērķis un uzdevumi, izteikti
kompetencēs un prasmēs
Studiju kursa mērķis ir veicināt studentu izpratni par kosmosa zinātnes un industrijas aktualitātēm, attīstīt viņu prasmes sadarboties ar nozares ekspertiem, kā arī pilnveidot spēju praktiski iesaistīties kosmosa misiju plānošanā. Studiju kursa uzdevumi: - sniegt studentiem pamatzināšanas par kosmosa tehnoloģijām; - iepazīstināt ar labās prakses piemēriem, balstoties uz pieredzējušu zinātnieku un uzņēmēju stāstiem; - attīstīt studentu prasmes izstrādāt zinātnes misijas koncepciju, balstoties uz jaunākajām inovācijām kosmosa tehnoloģiju jomā.
Sasniedzamie studiju
rezultāti un to vērtēšana
Spēj efektīvi sadarboties ar kosmosa zinātnes un industrijas ekspertiem, izprot universitāšu un privātā sektora komercializācijas procesus. - Diskusijas ar vasaras skolas lektoriem, kuri sniegs komentārus par studentu spējām integrēt pasniegto materiālu praktiskajos darbos.
Spēj pielietot praktiskas prasmes kosmosa misiju plānošanā, efektīvi sadarbojoties ar maziem un vidējiem uzņēmumiem (MVU). - Praktiskais darbs (misijas dizains).
Prot izstrādāt un pielietot inovatīvus sadarbības modeļus starp akadēmisko vidi un industriju dažādās kosmosa misijas izstrādes un īstenošanas fāzēs. - Praktiskais darbs (misijas dizains).
Spēj veidot un uzturēt profesionālus kontaktus ar vadošajiem Eiropas kosmosa tehnoloģiju zinātniekiem un uzņēmējiem no Baltijas reģiona, apzinoties sadarbības iespējas pētniecības un industrijas vidē. - Diskusijas ar vasaras skolas lektoriem, kuri sniegs komentārus par studentu spējām integrēt pasniegto materiālu praktiskajos darbos.
Orientējas dažādās pieejās kosmosa misiju izstrādē no kubsatiem līdz lielajās kosmosa aģentūru zinātnes misijām. - Praktiskais darbs (misijas dizains).
Studiju rezultātu vērtēšanas kritēriji
Praktiskais darbs (misijas dizains) - 80%
Diskusijas ar lektoriem - 20%
 
Priekšzināšanas Nepieciešamas angļu valodas zināšanas vismaz B1 līmenī.
Studiju kursa plānojums
Daļa KP Stundas Pārbaudījumi Pārbaudījumi (brīvai izvēlei)
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs Ieskaite Eksāmens Darbs
1 3.0 28.0 0.0 0.0 * *

Pieteikties uz šo kursu

[Kursa apraksts PDF formātā]