LA1310 Modulis "Mūzikas skolotājs": Signāli un sistēmas skaņu mākslā

Kods LA1310
Nosaukums Modulis "Mūzikas skolotājs": Signāli un sistēmas skaņu mākslā
Statuss Obligātais/Ierobežotās izvēles
Līmenis un tips Pamatstudiju, Akadēmiskais
Tematiskā joma Lietišķā māksla un dizains
Struktūrvienība Liepājas akadēmija
Mācībspēks Krista Dintere
Kredītpunkti 3.0
Daļas 1
Anotācija Modulis sastāv no diviem kursiem: Skaņu instalācijas skaņu mākslas vēsturē, teorijā un praksē un Tehnoloģijas un sistēmas skaņu instalāciju izveidei. Moduļa ietvaros studenti izpilda praktisku eksāmena darbu – rada skaņu instalāciju. Modulis paredzēts skaņu mākslai nepieciešamo tehnisko un radošo prasmju attīstīšanai. .
Studiju kursa saturs
Saturs Pilna un nepilna laika klātienes studijas Nepilna laika neklātienes studijas
Kontaktstundas Patstāvīgais darbs Kontaktstundas Patstāvīgais darbs
I.daļa: 1. Skaņa kā materiāls mākslā, konceptu veidošana skaņu mākslā. 2 4 2 4
2. Skaņu instalāciju vēsture un iedalījums. 2 6 2 8
3.Telpa un laiks skaņu instalācijās. 4 6 0 10
4. MAX/MSP programmēšanas pamati skaņu instalācijām. 2 4 2 6
5. Daudzkanālu sistēmas. 4 4 2 6
6. Skaņu instalācijas skaņrades sistēmas izstrāde. 4 4 0 8
II.daļa: 1. Skaņas aparatūra, signāli un slēgumi. 4 2 2 6
2. Skaņu radīšanai pielāgota elektronika. 2 6 2 4
3. Interaktivitāte un sensori skaņu instalācijās. 2 4 2 4
4. Ievades datu lietošana skaņu instalācijās. 2 6 2 6
5. Skaņu instalācijas skaņrades sistēmas programmēšana. 4 6 0 6
Kopā: 32 52 16 68
Mērķis un uzdevumi, izteikti
kompetencēs un prasmēs
Studiju kursa mērķi: Veidot padziļinātu izpratni par skaņu kā materiālu mākslā, analizējot un lietot praksē skaņu mākslas instalāciju skaņrades sistēmu tehniskās un radošās stratēģijas. Studiju kursa uzdevumi: 1. Sniegt tehniskas zināšanas par skaņu instalāciju skaņrades sistēmām, skaņas aparatūru, signāliem un slēgumiem, daudzkanālu sistēmām un elektroniku skaņu mākslā. 2. Attīstīt prasmes skaņu mākslas instalāciju veidošanā.
Sasniedzamie studiju
rezultāti un to vērtēšana
Zināšanas: 1.Studenti izprot skaņu kā materiālu mākslā un mākslas darba koncepta radīšanu skaņu mākslā. skaņu instalāciju vēsturisko attīstību, iedalījumu un veidiem. 2. Studenti zina par skaņas aparatūru, signāliem un slēgumiem, skaņu radīšanai pielāgotu elektroniku un skaņu instalāciju skaņrades sistēmām. 3. Zina par skaņas telpiskošanu un daudzkanālu sistēmu lietošanu skaņu instalācijās. - Eksāmens (ar atzīmi 10 ballu sistēmā) Novērtējuma rezultāts:Skaņu mākslas projekts – skaņu instalācija. Projekts tiek prezentēts un vērtēts, ja students ir 1) izpildījis visus moduļa daļu uzdevumus 2) piedalījies visos semināros.
Prasmes: 4.Studenti prot programmēt skaņrades sistēmu, kas ietver gan digitālus (programmatūrā bāzēta skaņas sintēze vai apstrāde), gan fiziskus komponentus (sensorus, elektromehāniskas ierīces). 5. Pielieto zināšanas par inteaktivitātes un ievades datu lietošanu skaņu instalāciju veidošanā. - Eksāmens (ar atzīmi 10 ballu sistēmā) Novērtējuma rezultāts:Skaņu mākslas projekts – skaņu instalācija. Projekts tiek prezentēts un vērtēts, ja students ir 1) izpildījis visus moduļa daļu uzdevumus 2) piedalījies visos semināros.
Kompetences: 6.Patstāvīgi organizē darbu un sadarbojas, lai izstrādātu un īstenotu skaņu instalāciju. 7. Veic patstāvīgu teorētisku un praktisku pētījumu, izmantojot grāmatas un citus literatūras avotus, realizē māksliniecisku ideju, to prezentē, pamatojot un analizējot grupās. - Eksāmens (ar atzīmi 10 ballu sistēmā) Novērtējuma rezultāts:Skaņu mākslas projekts – skaņu instalācija. Projekts tiek prezentēts un vērtēts, ja students ir 1) izpildījis visus moduļa daļu uzdevumus 2) piedalījies visos semināros.
Studiju rezultātu vērtēšanas kritēriji
1. Skaņu mākslas projekts – skaņu instalācija. - 50%
2. Eksāmens - 50%
 
Priekšzināšanas Nav nepieciešamas.
Studiju kursa plānojums
Daļa KP Stundas Pārbaudījumi
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs
1 3.0 16.0 16.0 0.0 *

Pieteikties uz šo kursu

[Kursa apraksts PDF formātā]