LA1286 Vāciski runājošo valstu kultūras vēsture

Kods LA1286
Nosaukums Vāciski runājošo valstu kultūras vēsture
Statuss Obligātais/Ierobežotās izvēles
Līmenis un tips Pamatstudiju, Akadēmiskais
Tematiskā joma Valodas
Struktūrvienība Liepājas akadēmija
Mācībspēks Paula Sekača
Kredītpunkti 3.0
Daļas 1
Anotācija Kursā iepazīstina studentus ar vācu kultūras vēstures dažādiem aspektiem – sākot no pirmsākumiem (ģermāņu tautas) līdz mūsdienām. Kursā aplūkoti dažādu kultūras un mākslas vēstures aspekti, kuri sekmējuši vācu kultūras attīstību, kā arī jautājumi, kas saistīti ar Vācijas ģeogrāfiskajām un dabas īpatnībām, ekonomiku un saimniecību..
Studiju kursa saturs
Saturs Pilna un nepilna laika klātienes studijas Nepilna laika neklātienes studijas
Kontaktstundas Patstāvīgais darbs Kontaktstundas Patstāvīgais darbs
Vācijas ģeogrāfiskais stāvoklis un dabas īpatnības. Ģeogrāfiskā stāvokļa raksturojums un kultūras un vēstures īpatnības. Daba un tās resursi mūsdienu skatījumā. 4 6 0 0
Vācijas vēstures pamatposmi un tās periodizācija. No ģermāņiem līdz viduslaikiem. 4 6 0 0
Viduslaiki un reformācija. 4 6 0 0
Humānisms, renesanse, baroks. 4 6 0 0
Apgaismība, “Sturm und Drang” 4 6 0 0
18.–19.gs. kultūras aspekti, 19./20. gadsimtu mija 4 6 0 0
20. gadsimta Vācijas vēsture 4 8 0 0
Federālo zemju kultūras un sadzīves īpatnības. Tradīcijas un svētki. 4 8 0 0
Kopā: 32 52 0 0
Mērķis un uzdevumi, izteikti
kompetencēs un prasmēs
Studiju kursa mērķi: 1. Apgūt Vācijas vēstures un kultūras pamatus; 2. Iegūt izpratni par Vācijas vēstures politiskajiem un sabiedriskajiem aspektiem; 3. Papildināt studentu vārdu krājumu ar vēstures, kultūras ģeogrāfijas u.c. leksiku. Studiju kursa uzdevumi: 1. Iepazīsties ar Vācijas kultūras (tostarp mākslas) vēstures pamatiem, kultūras tradīcijām, valsts vēstures galvenajiem posmiem un to ietekmi uz kultūras attīstību gan lokāli, gan globāli; 2. Apgūt ģeogrāfisko un kultūras ainavu, tautu sadzīvi un nacionālās īpatnības.
Sasniedzamie studiju
rezultāti un to vērtēšana
ZINĀŠANAS: - Zina Vācijas vēstures attīstības posmus. - Zina Vācijas vēstures saikni ar Eiropas vēsturi, orientējas dažādajos Vācijas vēsturiskajos nosaukumos. - Zina un saprot Vācijas un vācu kultūras ietekmi dažādu Eiropas valstu attīstībā (tostarp Latvijas). - - Regulāru lekciju, praktisko nodarbību un semināru apmeklējumu un aktīvu darbu tajos (pozitīvs vērtējums par semināra jautājumiem); - patstāvīgo darbu izpilde (starppārbaudījumu rezultāti). Gala pārbaudījumu (eksāmens).
PRASMES: - Pazīst un atšķir dažādus vācu kultūras vēstures posmus, nozīmīgākās personas, darbus. - Saprot un analizē vēstures kontekstus. - - Regulāru lekciju, praktisko nodarbību un semināru apmeklējumu un aktīvu darbu tajos (pozitīvs vērtējums par semināra jautājumiem); - patstāvīgo darbu izpilde (starppārbaudījumu rezultāti). Gala pārbaudījumu (eksāmens).
KOMPETENCES: - Orientējas Vācijas vēstures posmos, spēj par tiem formulēt viedokli un diskutēt. - Spēj analizēt kultūras kontaktu ietekmi uz materiālās un nemateriālās kultūras attīstību. - Spēj kritiski vērtēt dažādus kultūras un vēstures procesus. - -- Regulāru lekciju, praktisko nodarbību un semināru apmeklējumu un aktīvu darbu tajos (pozitīvs vērtējums par semināra jautājumiem); - patstāvīgo darbu izpilde (starppārbaudījumu rezultāti). Gala pārbaudījumu (eksāmens).
Studiju rezultātu vērtēšanas kritēriji
Pozitīvs vērtējums par semināra jautājumiem, lekciju un semināru regulārs apmeklējums (vismaz 75%). - 30%
Patstāvīgo darbu izpildi (starppārbaudījumu rezultāti) - 40%
Gala pārbaudījumu (eksāmens) - 30%
 
Priekšzināšanas Nav
Studiju kursa plānojums
Daļa KP Stundas Pārbaudījumi
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs
1 3.0 16.0 16.0 0.0 *

Pieteikties uz šo kursu

[Kursa apraksts PDF formātā]