SM0001 Erasmus+ kombinētā intensīvā programma "Nepārtrauktības nodrošināšana pārejā no studenta uz absolventu lomām universitātes ekosistēmā"

Kods SM0001
Nosaukums Erasmus+ kombinētā intensīvā programma "Nepārtrauktības nodrošināšana pārejā no studenta uz absolventu lomām universitātes ekosistēmā"
Statuss Brīvās izvēles
Līmenis un tips Augstākā līmeņa, Profesionālais
Tematiskā joma Sociālās zinātnes
Struktūrvienība Starptautiskās mobilitātes nodaļa
Mācībspēks Madara Čivča, Anita Straujuma, Simona Ozoliņa-Ugore, Modris Ozoliņš
Kredītpunkti 3.0
Daļas 1
Anotācija Studiju kursā tiek apskatītas stratēģiskās pieejas, kas veidotas, lai atbalstītu studentu nepārtrauktu pāreju no akadēmiskās vides uz absolventu lomām, nodrošinot ilgtspējīgu saikni starp universitāti un tās kopienu. Tiek uzsvērta mūžizglītības un profesionālās attīstības iespējas, nodrošinot, ka universitāte kļūst par resursu ne tikai studiju laikā, bet arī pēc to beigām. Tiek veicināta universitāšu absolventu pāreju dažādās lomās (darba devēji, lektori, ziedotāji u.c.) akadēmiskajā un plašākā sabiedrībā, tiek veidota sistēma, kas palīdzēs studentiem noteikt un apgūt šīs lomas. Šīs zināšanas noderēs, lai izveidotu integrētu, uz sadarbību balstītu un iedvesmojošu universitāšu ekosistēmu..
Studiju kursa saturs
Saturs Pilna un nepilna laika klātienes studijas Nepilna laika neklātienes studijas
Kontaktstundas Patstāvīgais darbs Kontaktstundas Patstāvīgais darbs
Pāreja no studenta uz absolventu: Studenta un absolventa lomu galvenās atšķirības un izaicinājumi. Teorija un praktiskais darbs. 5 10 0 0
Karjeras plānošana un darba meklēšana. Karjeras mērķu definēšana un izstrāde. Darba tirgus izpēte un analizēšana. 7 10 0 0
Starptautiskā pieredze un kultūru izpratne. Teorija un grupu darbnīcas. 7 10 0 0
Kontaktu un "tīklu" veidošana: Sociālo mediju izmantošana profesionāli tīklojoties. Teorija un praktiskais darbs. 8 10 0 0
Praktiskās iemaņas un kompetences. Teorija un praktiskais darbs. 5 8 0 0
Kopā: 32 48 0 0
Mērķis un uzdevumi, izteikti
kompetencēs un prasmēs
Studiju kursa mērķis ir izveidot efektīvu atbalsta mehānismu studentiem un absolventiem. Studiju kursa uzdevumi: - izglītot studentus un absolventus par iespējamajām pēcdiploma lomām un stiprināt studentu pārliecību par ieguldījumu absolventu aprindās; - veicināt absolventu iesaisti kā mentoriem, lektoriem, darba devējiem, ziedotājiem u.c., vienlaikus nodrošinot rīkus un resursus, lai palīdzētu viņiem augt šajās lomās; - organizēt diskusijas un darbseminārus, lai veicinātu pieredzes apmaiņu; - veidot kolektīvu zināšanu bāzi, kas kalpos kā ceļvedis arī citām universitātēm; - palīdzēt studentiem attīstīt piederības sajūtu universitātei, lai viņi turpinātu būt daļa no tās pēc absolvēšanas; - radīt nepārtrauktu saikni starp universitāti un tās absolventiem, lai veicinātu sadarbību pētniecības, inovāciju un sabiedrības attīstības jomās.
Sasniedzamie studiju
rezultāti un to vērtēšana
Spēj analizēt un izprast absolventu iesaistīšanās nozīmi un ieguvumus augstākās izglītības iestādei un absolventiem. - Rakstisks domu un pieredzes izklāsts par absolventu iesaistīšanās stratēģijām un to ietekmi uz augstākās izglītības iestādes reputāciju un absolventu karjeras attīstību. Kritērijs: tiek vērtēts zināšanu apjoms par noteikto jomu.
Prot izstrādāt un argumentēt vismaz trīs inovatīvas iniciatīvas vai pieejas absolventu iesaistīšanai, ņemot vērā mērķauditorijas vajadzības un labāko praksi. - Grupas projekts, kurā studenti izstrādā un prezentē trīs absolventu iesaistīšanās iniciatīvas, ietverot mērķauditorijas analīzi, iniciatīvu aprakstu, resursu plānošanu un ilgtspējas aspektus. Kritērijs: tiek vērtēts prezentācijas sniegums.
Spēj izveidot un ieviest ilgtspējīgu platformu vai sistēmu pastāvīgai absolventu pieredzes apmaiņai, kas turpina darboties arī pēc programmas apguves. - Praktisks darbs, kurā studenti izveido sistēmu absolventu pieredzes apmaiņai, piemēram, tiešsaistes kopienu, mentoru programmu vai pasākumu sēriju. Kritērijs: tiek vērtēta inovācija un oriģinalitāte.
Orientējas absolventu iesaistīšanās instrumentu un metožu klāstā un spēj tos pielāgot konkrētai situācijai un mērķiem. - Studenti auditorijas priekšā demonstrē savas zināšanas par absolventu iesaistīšanās instrumentiem un metodēm, kā arī spēju izvēlēties un argumentēt piemērotākos risinājumus dažādiem scenārijiem. Kritērijs: tiek vērtēta kreativitāte un inovācijas.
Izprot absolventu iesaistīšanās projektu vadības principus un spēj plānot, īstenot un novērtēt šādus projektus. - Projekta portfelis, kurā studenti dokumentē savu darbu pie absolventu iesaistīšanās iniciatīvu izstrādes un platformas izveides, ietverot projekta plānu, resursu izlietojumu, paveikto darbu un rezultātu novērtējumu. Kritērijs: tiek vērtēts paveiktais darbs un rezultāts.
Studiju rezultātu vērtēšanas kritēriji
Rakstisks domu un pieredzes izklāsts - 15%
Grupu prezentācijas - 20%
Praktiskais darbs - 20%
Prezentācija - 15%
Grupu projekts un prezentācija - 30%
 
Priekšzināšanas Pamatzināšanas komunikācijā, mārketingā un izpratne par augstākās izglītības sistēmu.
Studiju kursa plānojums
Daļa KP Stundas Pārbaudījumi Pārbaudījumi (brīvai izvēlei)
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs Ieskaite Eksāmens Darbs
1 3.0 16.0 16.0 0.0 *

Pieteikties uz šo kursu

[Kursa apraksts PDF formātā]