SM0002 Erasmus+ kombinētā intensīvā programma "Visas zinātnes tiecas uz matemātiku"

Kods SM0002
Nosaukums Erasmus+ kombinētā intensīvā programma "Visas zinātnes tiecas uz matemātiku"
Statuss Brīvās izvēles
Līmenis un tips Pamatstudiju, Profesionālais
Tematiskā joma Matemātika un statistika
Struktūrvienība Starptautiskās mobilitātes nodaļa
Mācībspēks Inna Samuilika, Olga Kozlovska, Jeļena Liģere, Anna Levicka
Kredītpunkti 3.0
Daļas 1
Anotācija Studiju kurss apvieno teorētisko un praktisko pieeju, lai parādītu, kā matemātika veido pamatu dažādu zinātņu nozaru pētījumiem un kā tās metodes var izmantot risinot reālās pasaules problēmas..
Studiju kursa saturs
Saturs Pilna un nepilna laika klātienes studijas Nepilna laika neklātienes studijas
Kontaktstundas Patstāvīgais darbs Kontaktstundas Patstāvīgais darbs
Statistika. Teorija un praktiskie darbi. 5 5 0 0
Parastie diferenciālvienādojumi un to risināšanas metodes. Teorija un praktiskie darbi. 7 5 0 0
Integrālrēķini: Nenoteiktais integrālis. Noteiktais integrālis, tā pielietojumi. Teorija un praktiskie darbi. 8 7 0 0
Funkcijas atvasinājums, tā pielietojumi. Teorija un praktiskie darbi. 8 8 0 0
Lineārā algebra: Determinanti. Matricas, darbības ar tām. Teorija un praktiskie darbi. 7 5 0 0
Matemātikas vēsture. Teorija un praktiskie darbi. 5 10 0 0
Kopā: 40 40 0 0
Mērķis un uzdevumi, izteikti
kompetencēs un prasmēs
Studiju kursa mērķis ir nodrošināt studentiem izpratni par matemātikas fundamentālo lomu dažādās zinātnes nozarēs, izglītot un iedvesmot studentus izmantot matemātikas metodes un rīkus viņu izvēlētajā zinātnes nozarē. Studiju kursa uzdevumi: - veicināt izpratni par matemātikas lomu dažādās zinātnes nozarēs un kā to izmantot, lai risinātu sarežģītas problēmas; - uzlabot dalībnieku spējas pielietot matemātiskas metodes, veidojot un analizējot modeļus; - nodrošināt platformu starptautiskām diskusijām un sadarbībai starp studentiem un zinātniekiem, veicinot zināšanu apmaiņu; - attīstīt prasmes piemērot matemātikas teorijas un metodes praktiskām problēmām, īpaši tādās jomās kā inženierija, bioloģija, ekonomika un citas; - radīt jaunas pieejas un risinājumus, izmantojot matemātikas un citu zinātņu integrāciju.
Sasniedzamie studiju
rezultāti un to vērtēšana
Spēj orientēties teorijā: padziļināti pārzina matemātikas fundamentālos konceptus un metodes, kas nepieciešamas problēmu risināšanai dažādās zinātnes nozarēs. - Prezentācijas: pēc virtuālās daļas jāizveido prezentācija par savu izvēlēto studiju programmu (matemātikas pielietojums dažādos kursos).
Spēj modelēt reālās situācijas: spēj izmantot matemātiskos modeļus, lai analizētu sarežģītas problēmas bioloģijā, ekonomikā un inženierijā. - 1. Diskusijas un refleksijas: tiek novērtēta dalībnieku aktīvā līdzdalība diskusijās, problēmu risināšanā un dažādu matemātisko pieeju izvērtēšanā. Refleksiju raksti vai diskusijas palīdz novērtēt viņu izpratni par apgūtajām tēmām un to pielietojumu citās zinātnēs. 2. Praktiskie uzdevumi: nodarbībās ir iekļauti praktiskie uzdevumi, kuros dalībniekiem ir jāveic matemātiskie aprēķini vai jārisina noteiktas problēmas, izmantojot datorprogrammas vai citus rīkus. Šie uzdevumi tiek vērtēti pēc precizitātes un efektivitātes risinājuma izstrādē.
Prot pielietot matemātiskās metodes: spēj praktiski pielietot dažādas matemātiskās metodes, piemēram, diferenciālvienādojumus un statistiku, lai risinātu problēmas viņu izvēlētajā zinātnes jomā. - 1. Diskusijas un refleksijas: tiek novērtēta dalībnieku aktīvā līdzdalība diskusijās, problēmu risināšanā un dažādu matemātisko pieeju izvērtēšanā. Refleksiju raksti vai diskusijas palīdz novērtēt viņu izpratni par apgūtajām tēmām un to pielietojumu citās zinātnēs. 2. Praktiskie uzdevumi: nodarbībās ir iekļauti praktiskie uzdevumi, kuros dalībniekiem ir jāveic matemātiskie aprēķini vai jārisina noteiktas problēmas, izmantojot datorprogrammas vai citus rīkus. Šie uzdevumi tiek vērtēti pēc precizitātes un efektivitātes risinājuma izstrādē.
Spēj prezentēt matemātiskus rezultātus starptautiskā auditorijā. Studenti iegūs pieredzi, strādājot starptautiskās un starpdisciplinārās komandās, attīstot komunikācijas prasmes. - Prezentācijas: pēc virtuālās daļas jāizveido prezentācija par savu izvēlēto studiju programmu (matemātikas pielietojums dažādos kursos).
Spēj pielāgot matemātiskās pieejas konkrētai problēmai un atrast optimālus risinājumus. Studenti apgūs radošu un analītisku domāšanu, kas nepieciešama efektīvai problēmu risināšanai. - 1. Diskusijas un refleksijas: tiek novērtēta dalībnieku aktīvā līdzdalība diskusijās, problēmu risināšanā un dažādu matemātisko pieeju izvērtēšanā. Refleksiju raksti vai diskusijas palīdz novērtēt viņu izpratni par apgūtajām tēmām un to pielietojumu citās zinātnēs. 2. Praktiskie uzdevumi: nodarbībās ir iekļauti praktiskie uzdevumi, kuros dalībniekiem ir jāveic matemātiskie aprēķini vai jārisina noteiktas problēmas, izmantojot datorprogrammas vai citus rīkus. Šie uzdevumi tiek vērtēti pēc precizitātes un efektivitātes risinājuma izstrādē.
Studiju rezultātu vērtēšanas kritēriji
Prezentācija - 30%
Diskusijas un refleksijas - 30%
Praktiskie uzdevumi - 40%
 
Priekšzināšanas Pamatzināšanas matemātikā.
Studiju kursa plānojums
Daļa KP Stundas Pārbaudījumi Pārbaudījumi (brīvai izvēlei)
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs Ieskaite Eksāmens Darbs
1 3.0 20.0 20.0 0.0 *

Pieteikties uz šo kursu

[Kursa apraksts PDF formātā]