IV0751 Mākslīgais intelekts publiskajā pārvaldē

Kods IV0751
Nosaukums Mākslīgais intelekts publiskajā pārvaldē
Statuss Obligātais/Ierobežotās izvēles
Līmenis un tips Augstākā līmeņa, Akadēmiskais
Tematiskā joma Vadība un administrēšana
Struktūrvienība Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Mācībspēks Agnis Stibe, Jānis Caune
Kredītpunkti 6.0
Daļas 1
Anotācija Studiju kurss paplašina zināšanas un prasmes par mākslīgā intelekta (MI) pielietošanu publiskajā pārvaldē. Studiju kursā ir iespējams apgūt MI jēdzienus, algoritmus un metodes, kas pielāgotas publiskās pārvaldes vajadzībām, kā arī attīstīt izpratni par to, kā MI var uzlabot efektivitāti, lēmumu pieņemšanu un sabiedrības iesaisti. Pēc studiju kursa tēmu apgūšanas studenti spēs izstrādāt MI risinājumus, kas atbilst sabiedrības interesēm un vajadzībām..
Studiju kursa saturs
Saturs Pilna un nepilna laika klātienes studijas Nepilna laika neklātienes studijas
Kontaktstundas Patstāvīgais darbs Kontaktstundas Patstāvīgais darbs
MI jēdziens, algoritmi un izmantošanas metodes. Ar MI saistītie riski - kiberdrošības, ievainojamības un privātuma apdraudējums. Ētikas principi MI pielietošanas risku pārvaldīšanai. 8 24 4 28
MI izmantošana iespējas un praktiskie MI izmantošanas piemēri publiskajā pārvaldē. 8 8 2 14
MI ieviešana un pārvaldība, ietverot datu privātumu, atbildību, cilvēka centrēta MI dizainu, MI projektu integrācija un uzraudzība publiskajā pārvaldē. 12 16 6 22
MI izmantošanas ētiskie aspekti. 12 16 6 22
MI ieviešanai nepieciešamā tehniskā infrastruktūra, datu standarti, savietojamība un datu arhitektūra, MI mērogojamība, jeb mākoņdatošana. 12 16 4 24
MI risinājumu izstrāde, kas atbilst sabiedrības vajadzībām un veicina publiskās pārvaldes efektivitāti. Sabiedrības iesaistes un uzticības veicināšana MI tehnoloģijām, nodrošinot caurspīdīgumu un skaidru komunikāciju. 12 16 6 22
Kopā: 64 96 28 132
Mērķis un uzdevumi, izteikti
kompetencēs un prasmēs
Studiju kursa mērķis ir attīstīt izpratni par MI risinājumu izvēli, plānošanu, pārvaldīšanu un spēju kritiski izvērtēt MI lietošanas scenārijus publiskajā pārvaldē, lai veicinātu efektīvu publiskā sektora risinājumu un pakalpojumu izstrādi atbilstoši sabiedrības vajadzībām. Studiju kursa uzdevumi: - veidot izpratni par MI jēdzienu, algoritmiem un metodēm; - veidot izpratni par MI izmantošanu iespējām un riskiem publiskajā pārvaldē un spēj kritiski izvērtēt MI lomu publisko pakalpojumu sniegšanas efektivitātē, caurspīdīguma un iedzīvotāju iesaistes veicināšanā; - attīstīt prasmes MI risinājumu ieviešanā un pārvaldībā publiskajā pārvaldē un ieviest MI risinājumus sabiedrības interesēs; - attīstīt studentu spējas identificēt un risināt datu konfidencialitātes un vienlaikus caurspīdīguma nodrošināšanu MI lietošanā, kā arī kritiski izvērtēt sabiedrības un publiskās pārvaldes aizspriedumus MI lietošanā.
Sasniedzamie studiju
rezultāti un to vērtēšana
Izprot MI jēdzienu, algoritmus un metodes un to pielietojumu publiskajā pārvaldē. - (1) Patstāvīgais darbs - gadījuma izpēte par MI pielietošanas iespējām publiskā pārvaldē. Prezentācija.
Izprot ar MI saistītos kiberdrošības riskus, privātuma apdraudējumus un ētikas principus. - (1) Patstāvīgais darbs - gadījuma izpēte par MI pielietošanas iespējām publiskā pārvaldē. Prezentācija. (1) Grupu darbs par MI risinājuma privātuma apdraudējumu un ētikas principiem. Prezentācija.
Spēj izvēlēties un plānot un pārvaldīt piemērotus MI risinājumus. - (2) Grupu darbs par MI risinājuma ieviešanas soļiem. Prezentācija. Studiju kursa noslēguma pārbaudījums - MI risinājuma izvēle un ieviešanas plāns.
Spēj izvērtēt tehnisko infrastruktūru, datu standartus un savietojamību MI ieviešanai. - (2) Patstāvīgais darbs - gadījuma izpēte par MI risinājuma pārvaldību. Prezentācija. Studiju kursa noslēguma pārbaudījums - MI risinājuma izvēle un ieviešanas plāns.
Prot izvēlēties, plānot un ieviest MI risinājumus, kas veicina publiskās pārvaldes efektivitāti un sabiedrības iesaisti, nodrošinot caurspīdīgumu un uzticību. - Individuālais mājasdarbs - MI risinājuma komunikācijas plāns. Studiju kursa noslēguma pārbaudījums - MI risinājuma izvēle un ieviešanas plāns.
Studiju rezultātu vērtēšanas kritēriji
(1) Grupu darbs - 15%
(2) Grupu darbs - 15%
(1) Patstāvīgais darbs - 15%
(2) Patstāvīgais darbs - 15%
Individuālais mājasdarbs - 10%
Studiju kursa noslēguma pārbaudījums - 30%
 
Priekšzināšanas Pamatzināšanas darbā ar ģeneratīvo MI.
Studiju kursa plānojums
Daļa KP Stundas Pārbaudījumi
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs
1 6.0 32.0 32.0 0.0 *

Kursa apgūšanas cena klausītājam Pilna laika studijas
Klātiene
Nepilna laika studijas
Klātiene
Nepilna laika studijas
Neklātiene
Pieteikties uz šo kursu

[Kursa apraksts PDF formātā]