DE1010 IT sistēmu arhitektūras un lietu internets

Kods DE1010
Nosaukums IT sistēmu arhitektūras un lietu internets
Līmenis un tips Augstākā līmeņa, Akadēmiskais
Tematiskā joma Datormācība
Mācībspēks Jānis Grabis
Anotācija Studiju kurss ir veltīts Informācijas tehnoloģiju (IT) sistēmu arhitektūrai un lietu internetam (IoT), un tā mērķis ir radīt izpratni par IT sistēmu arhitektūras lomu un galvenajiem komponentiem. Tajā tiek analizēti dažādi IT sistēmu arhitektūru veidi, pievēršot uzmanību kvalitātes īpašībām, kas nosaka to izvēli un darbību. Studiju kursā tiek aplūkots arhitektūras izstrādes process, kā arī pamata tehnoloģijas, piemēram, mākoņu datošana, perifērā datošana un datu apstrādes tehnoloģijas. IoT paraugarhitektūra ir sākumpunkts, lai izpētītu risinājuma komunikācijas, sensoru, datu apstrādes un lietojumprogrammu slāni. Lietojumprogrammu slānis tiks izskatīts, demonstrējot dažādas lietojumprogrammas un piemērus no dažādām nozarēm. Visā studiju kursu laikā tiek izskatīti reālu lietošanas gadījumu piemēri, ļaujot dalībniekiem pielietot teorētisko zināšanu praktiskajos gadījumos. Studiju kursa noslēgumā studenti iegūs visaptverošas prasmes IT sistēmu arhitektūrā un IoT, ļaujot viņiem projektēt, ieviest un optimizēt IoT bāzētus lietojumus..
Informācijas tehnoloģijas sistēmu arhitektūras loma un pamatkomponentes. 4 6 0 0
IT sistēmu arhitektūru veidi un kvalitātes atribūti. 4 6 0 0
Sistēmas arhitektūras izstrādes process. 4 6 0 0
IoT sistēmu paraugarhitektūra. 4 6 0 0
Mākoņdatošana un perifērā datošana. 8 8 0 0
Komunikāciju slānis, sensori un izpildmehānismi. 8 12 0 0
Datu apstrādes slānis un lambda arhitektūra. 10 12 0 0
Lietotņu slānis. 10 14 0 0
Izmantošanas gadījumi. 8 14 0 0
Pārbaudījumi. 4 12 0 0
Studiju kursa mērķis ir nodrošināt zināšanas un praktisku pieredzi IT sistēmu un IoT risinājumu projektēšanā un lietošanā. Studiju kursa uzdevums ir radīt izpratni par galvenajiem IT sistēmu arhitektūras komponentiem un to mijiedarbību, izpētīt IoT sistēmu paraugarhitektūras un uzsvērt dažādu IT sistēmu arhitektūras slāņu īpašības, kā arī veicināt IoT lietojumu reālajās situācijās.
Spēj formulēt un analizēt arhitektoniski nozīmīgās prasības, lai izvēlētos piemērotus paraugmodeļus un šablonus IoT sistēmām. - Starppārbaudījums.
Spēj novērtēt un lietot sensoru tehnoloģijas. - Praktiskie darbi.
Spēj novērtēt un lietot sensoru datu apstrādes tehnloģijas. - Praktiskie darbi.
Spēj prototipēt un novērtēt IoT risinājums. - Gadījuma izpēte un eksāmens.
Gadījumu izpēte - 20%
Starppārbaudījums - 20%
Praktiskie darbi - 20%

Priekšzināšanas Datu bāzu vadības sistēmas, datortīkli.
Daļa KP Stundas nedēļā Pārbaudījumi
1 6.0 32.0 32.0 0.0 *