LA0944 Lietu internets II

Kods LA0944
Nosaukums Lietu internets II
Statuss Brīvās izvēles
Līmenis un tips Augstākā līmeņa, Profesionālais
Tematiskā joma Datorika
Struktūrvienība Liepājas akadēmija
Mācībspēks Uldis Žaimis, Dzintars Tomsons
Kredītpunkti 3.0
Daļas 1
Anotācija Kursa gaitā studenti izveido sensoru slēgumus uz mikrodatora Raspberry Pi bāzes, programmēšana notiek, izmantojot programmēšanas valodu Python; organizē datu pārraidi uz attālinātu serveri, izmantojot interneta tehnoloģijas; datu ieguvei izmanto gan vienkāršus digitālos un analogos, gan augstākas sarežģītības sensorus (GPS, optiskos attāluma, foto/video kameras moduļus, u.c.). Atsevišķas nodarbības veltītas rūpniecisko PLC kontrolleru (“WAGO”) pielietojumiem. Semestra noslēgumā studenti izstrādā vadāmas ierīces prototipu ar organizētu datu ieguvi, pārraidi, apstrādi un uzglabāšanu..
Studiju kursa saturs
Saturs Pilna un nepilna laika klātienes studijas Nepilna laika neklātienes studijas
Kontaktstundas Patstāvīgais darbs Kontaktstundas Patstāvīgais darbs
Mikrodators Raspberry Pi – parametri, Linux instalācija, uzstādījumi. Interneta pieslēgums, SSH protokols. Direktorijas. Programmu bibliotēkas. 2 6 0 0
Datu protokoli darbā ar RPi (I2C, I2S, SPI, UART, LIN) 2 6 0 0
Digitālo sensoru slēgumi. Analogi-digitālie konvertori. Analogo sensoru slēgumi. 4 8 0 0
Aktuatoru (LED, adresējamo LED virkne, releji, DC dzinējs, soļu dzinējs) slēgumi. PID algoritms. 2 6 0 0
Datu indikācija (LCD displejs, OLED, ciparu indikatori, e-paper). 2 6 0 0
Foto/video kameras moduļa pieslēgums Raspberry Pi. GPS moduļa pieslēgums. 4 8 0 0
Datu pārraides savienojums ar tīmeklī bāzētu datu bāzi. Savienojuma konfigurācija, datu pārraide, datu atguve. NMEA teikumi. 2 6 0 0
Automātiski regulējamas sistēmas slēgums ar aktuatoriem, ar datu indikāciju un pārraidi (grupas darbs). 4 8 0 0
Studentu patstāvīgo darbu demonstrējumi. 2 6 0 0
Kopā: 24 60 0 0
Mērķis un uzdevumi, izteikti
kompetencēs un prasmēs
Studiju kursa mērķis ir sniegt studentiem priekšstatu par datu ieguves, apstrādes, pārraides un uzglabāšanas mobilām un stacionārām sistēmām. Studiju kursa uzdevumi: 1. Attīstīt prasmes sensoru sistēmu izveidē; 2. Sniegt zināšanas par datu pārraides kanāliem un tehnoloģijām; 3. Sniegt zināšanas par ierīču kontroles un vadības realizāciju ar interneta palīdzību.
Sasniedzamie studiju
rezultāti un to vērtēšana
Zināšanas: Orientējas programmu bibliotēkās – algoritms, definētie operatori, funkcijas. - lekciju apmeklējums vismaz 80% apjomā. Iesniegti un aizstāvēti nodevumi.
Prasmes: Prot izveidot Raspberry Pi, sensoru un aktuatoru slēgumu; Prot izstrādāt automātiski vadāmas ierīces prototipu ar datu ieguvi, pārraidi, apstrādi un uzglabāšanu uz RPi bāzes; Prot iegūt datus, organizēt sakaru kanālu ar serveri, apstrādāt datus. Prot datu ieguvei izmantot gan vienkāršus digitālos un analogos, gan augstākas sarežģītības sensorus (GPS, optiskos attāluma, foto/video kameras moduļus, u.c.). - lekciju apmeklējums vismaz 80% apjomā. Iesniegti un aizstāvēti nodevumi.
Kompetences: Students spējīgs patstāvīgi izveido sensoru slēgumu uz mikrodatora Raspberry Pi bāzes, programmēšana notiek, izmantojot programmēšanas valodu Python. Students spējīgs izstrādāt vadāmas ierīces prototipu ar organizētu datu ieguvi, pārraidi, apstrādi un uzglabāšanu. - lekciju apmeklējums vismaz 80% apjomā. Iesniegti un aizstāvēti nodevumi.
Studiju rezultātu vērtēšanas kritēriji
Patstāvīgo darbu demonstrējumi - 100%
 
Priekšzināšanas "Lietu internets I"
Studiju kursa plānojums
Daļa KP Stundas Pārbaudījumi Pārbaudījumi (brīvai izvēlei)
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs Ieskaite Eksāmens Darbs
1 3.0 12.0 12.0 0.0 * *

Pieteikties uz šo kursu

[Kursa apraksts PDF formātā]