DA3220 Mikrobioloģija

Kods DA3220
Nosaukums Mikrobioloģija
Statuss Obligātais/Ierobežotās izvēles
Līmenis un tips Augstākā līmeņa, Akadēmiskais
Tematiskā joma Bioloģija
Struktūrvienība Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultāte
Mācībspēks Linda Mežule, Viktorija Deņisova
Kredītpunkti 6.0
Daļas 1
Anotācija Zināšanas un ekspertīze mikrobioloģijā ir būtiska ne tikai cīņai pret infekcijas slimībām visā pasaulē, bet arī nodrošina iespēju efektīvi izmantot mikroorganismus pārtikas ražošanā, biotehnoloģijās, vides inženierijā un rūpniecībā..
Studiju kursā tiek apskatīti prokariotu, primitīvo eikariotu un sēņu ģenētiskie, fizioloģiskie, morfoloģiskie un ekoloģiskie aspekti. Būtiska ir mikroorganismu visuresamība un daudzveidība. Studiju kursā teorētiskās zināšanas tiks praktiski pielietotas reālu mikrobioloģijā aktuālu problēmu risināšanā. Pēc studiju kursa apgūšanas students ir spējīgs analizēt, kā mikroorganismi ietekmē cilvēka ikdienu gan no veselības un labklājības, gan rūpnieciskās ražošanas viedokļa..
Studiju kursa saturs
Saturs Pilna un nepilna laika klātienes studijas Nepilna laika neklātienes studijas
Kontaktstundas Patstāvīgais darbs Kontaktstundas Patstāvīgais darbs
Ievads. Mikrobioloģijas pamatjautājumi (šūnu uzbūve, dzīves cikls). 2 4 0 0
Mikroorganismu daudzveidība - baktērijas, sēnes, vīrusi, aļģes un protozoji. Pārtikas ķēdes, bioplēves, gēnu pārnese, quorum sensing. 10 8 0 0
Analīzes metodes mikrobioloģijā. 8 10 0 0
Mikroorganismu simbiozes ar augiem, dzīvniekiem un citiem mikroorganismiem. 6 2 0 0
Pārtikas mikrobioloģija (ražošana un bojāšanās). 6 2 0 0
Mikroorganismu pielietojums un sastopamība dažādās vidēs - skābas, karstas vides, rizosfēra, inženiersistēmas, kosmoss, korozija. 6 4 0 0
Kursa projekts: teorētiskā izpēte, pētījumu metodikas izstrāde un projekta realizācija un ziņošana. 20 55 0 0
Konsultācijas un eksāmens. 6 11 0 0
Kopā: 64 96 0 0
Mērķis un uzdevumi, izteikti
kompetencēs un prasmēs
Studiju kursa mērķis ir veicināt mikrobioloģijas teorētisko zināšanu pielietošanu problēmsituāciju risināšanai mikrobioloģijā. Studiju kursa uzdevumi: - iepazīstināt studējošos ar mikroorganismu veidiem, sastopamību vidē un inženiersistēmās; - identificēt aktuālās metodes mikroorganismu uzskaitīšanā, identificēšanā un biotehnoloģijās; - izstrādāt kursa projektu (teorētiskā un praktiskā daļa) kādas definētas mikrobioloģiskās problēmas risināšanai vai situācijas apzināšanai.
Sasniedzamie studiju
rezultāti un to vērtēšana
Apzinās mikroorganismu nozīmi vidē, rūpniecībā, biotehnoloģijā un bioražošanā, piem. var izvēlēties piemērotas mikroorganismu sistēmas ražošanai. - Eksāmens, 1. starppārbaudījums, mājasdarbs.
Spēj atrast un izprast informāciju par baktēriju un sēņu fizioloģiju. Zina to pielietojumu iespējas biotehnoloģijā un var veikt piemērotāko organismu atlasi. - Eksāmens, 2. starppārbaudījums, mājasdarbs, kursa projekts.
Spēj plānot un realizēt praktisku pētījumu, kas risina mikrobioloģijā aktuālu jautājumu. - Kursa projekts, darba prezentēšana.
Spēj pielietot mikrobioloģijas metodes problēmsituāciju risināšanā - Eksāmens.
Studiju rezultātu vērtēšanas kritēriji
Divi starppārbaudījumi, mājasdarbi - 30%
Kursa projekts un tā prezentācija - 40%
Eksāmens - 30%
 
Priekšzināšanas Pamatzināšanas mikrobioloģijā un bioķīmijā. Iemaņas darbā ar statistikas metodēm. Priekšzināšanas par laboratorijas metodēm (pipetēšana, atšķaidījumu pagatavošana, barotņu pagatavošana, darba kultūra laboratorijā).
Studiju kursa plānojums
Daļa KP Stundas Pārbaudījumi
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs
1 6.0 36.0 28.0 0.0 *

Pieteikties uz šo kursu

[Kursa apraksts PDF formātā]