DE1000 Biznesa datu apstrādes automatizācija

Statuss Obligātais/Ierobežotās izvēles; Brīvās izvēles
Tematiskā joma Datormācība
Mācībspēks Aleksejs Jurenoks, Svetlana Jurenoka, Leonards Budņiks
Anotācija Studiju kurss veido izpratni par biznesa procesu automatizācijas iespējām un metodēm, izmantojot Python programmēšanas valodu. Studiju kursa ietvaros tiek apskatīti dažādas biznesa procesu automatizācijas, datu apstrādes un analīzes metodes, kā arī Python valodas bibliotēkas, kas atbalsta automatizācijas uzdevumus. Studenti apgūs zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai izveidotu un uzturētu automatizētus biznesa procesus izmantojot Python valodu..
Ievads biznesa procesu automatizācijā. 2 2 0 0
Programmatūras izstrādes procesa pamati, algoritmu izstrādes pamati, pseidokods. 4 4 0 0
Programmēšanas valodas Python pamati. 8 8 0 0
Datu apstrādes un analīzes metodes. 8 8 0 0
Tīmekļa datu iegūšanas un apstrādes metodes. 8 8 0 0
Procesu automatizācijas pieejas un metodes. 10 10 0 0
Studiju kursa mērķis ir sniegt studentiem zināšanas un prasmes par biznesa procesu automatizācijas metodēm un Python programmēšanas valodu. Studiju kursa uzdevumi: - nodrošināt studentiem zināšanas, prasmes un kompetenci izprast un izmantot algoritmizācijas zināšanas dažādu uzdevumu risināšanai; - attīstīt prasmes saprast un izmantot programmas koda sagataves vienkāršu uzdevumu risināšanai; - sniegt zināšanas par datu apstrādes un analīzes metodēm, izmantojot programmēšanas valodu; - sniegt zināšanas par Python valodas bibliotēkām, kas tiek izmantotas automatizācijas procesā; - veicināt izpratni par biznesa procesu automatizācijas iespējam, izmantojot Python programmēšanas valodu.
Pārzina programmēšanas valodu sintaksi un semantiku, dažādu valodu lietojumsfēras, programmu veidošanas tehnoloģiju, valodas pamatelementus. Spēj izstrādāt un izpildīt programmu sazarotu algoritmu realizācijai. - Laboratorijas darbs, zināšanu pārbaudes testi un eksāmens.
Spēj īstenot programmas loģisko struktūru un apakšfunkcijas. - Laboratorijas darbs.
Spēj izmantot procesu automatizācijas metodes un bibliotēkas. - Laboratorijas darbs, zināšanu pārbaudes testi un eksāmens.
Pārzina tīmekļa datu iegūšanas un apstrādes metodes. - Laboratorijas darbs, zināšanu pārbaudes testi un eksāmens.
Spēj izstrādāt un izpildīt programmu, izmantojot datu apstrādes un vizualizācijas metodes un bibliotēkas. - Laboratorijas darbs.
Spēj demonstrēt teorētiskās un praktiskās zināšanas par datu analīzi, izmantojot Python valodu praktisko uzdevumu risināšanai. - Zināšanu pārbaudes testi un eksāmens.
Laboratorijas darbi - 50%
Zināšanu pārbaudes testi - 25%

Priekšzināšanas Datorpratības pamatzināšanas, programmēšanas pamatu izpratne
Daļa KP Stundas nedēļā Pārbaudījumi Pārbaudījumi (brīvai izvēlei)