IV0705 Nodokļu piemērošana starptautiskā uzņēmējdarbībā

Kods IV0705
Nosaukums Nodokļu piemērošana starptautiskā uzņēmējdarbībā
Statuss Brīvās izvēles
Līmenis un tips Pamatstudiju, Profesionālais
Tematiskā joma Iekšējā drošība un muita
Struktūrvienība Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Mācībspēks Māris Jurušs, Dainis Vodolagins
Kredītpunkti 3.0
Daļas 1
Anotācija Studiju kurss ietver tēmas, kas attīsta studentiem kompetences nodokļu piemērošanai starptautiskā uzņēmējdarbībā, izprotot starptautiskos nodokļu risinājumus nacionālajos normatīvajos aktos un orientējoties starptautiskos līgumos, īpaši nodokļu līgumos (līgumos par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu). Studiju kursa apguve attīsta izpratni par vispārējiem ienākuma un kapitāla starptautiskās nodokļu uzlikšanas principiem, nodokļu dubultās uzlikšanas jēdzienu un transfertcenu normu piemērošanu. Studiju kursa ietvaros studējošie detalizēti analizē pārrobežu darījumu aplikšanu ar nodokļiem, tostarp vispārējo nodokļu, muitas, pievienotās vērtības nodokļa (PVN) un akcīzes nodokli. Studiju kurss sniedz ieskatu nodokļu saistību izpildē un administrēšanā, tostarp par tādām tēmām kā transfertcenu dokumentācija, PVN, akcīzes preču pārvietošanas un kontroles sistēma un savstarpējās palīdzības procedūras.Tāpat tiks apspriestas stratēģijas nodokļu saistību izpildes veicināšanai un nodokļu administrēšanas vienkāršošanai..
Studiju kursā ietvertās tēmas palīdz attīstīt izpratni un profesionālās prasmes orientēties sarežģītos starptautisko nodokļu piemērošanas gadījumos un plānot darbības atbilstoši pareizai nodokļu piemērošanai un ilgtspējīgas darbības veicināšanai..
Studiju kursa saturs
Saturs Pilna un nepilna laika klātienes studijas Nepilna laika neklātienes studijas
Kontaktstundas Patstāvīgais darbs Kontaktstundas Patstāvīgais darbs
Jaunākie pasākumi un tendences starptautiskajā nodokļu un globālajā ekonomikā (BEPS, digitālā ekonomika, globālais minimālais nodoklis). 9 9 1 17
Starptautiskie ienākuma un kapitāla nodokļi (vispārēji jautājumi, dubultā nodokļu uzlikšana, transfertcenas). 10 8 2 16
Pārrobežu darījumu aplikšana ar nodokļiem (vispārēji jautājumi, muita, pievienotās vērtības nodoklis, akcīzes nodoklis). 10 8 2 16
Nodokļu saistību izpilde un administrēšana (vispārēji jautājumi, transfertcenu dokumentācija, PVN, akcīzes preču aprites un kontroles sistēma, savstarpējās palīdzības procedūras). 9 9 1 17
Gala pārbaudījums 2 6 2 6
Kopā: 40 40 8 72
Mērķis un uzdevumi, izteikti
kompetencēs un prasmēs
Studiju kursa mērķis ir attīstīt studentu kompetences par nodokļu piemērošanu starptautiskā uzņēmējdarbībā. Studiju kursa uzdevumi: - informēt studējošo par jaunākajām tendencēm starptautiskajā nodokļu jomā, tai skaitā Bāzes samazināšanas un peļņas pārnešanas (angļ.vl: Base Erosion and Profit Shifting (BEPS)) projektu, nodokļu izaicinājumiem, kas izriet no digitālās ekonomikas, ilgtspējīgas attīstības prasībām un globālo minimālo nodokli; - attīstīt prasmes analizēt un piemērot ESAO ienākumu un kapitāla nodokļu paraugkonvenciju, kas nodrošina vienotu pamatu kopīgu problēmu risināšanai starptautiskās juridiskās dubultās nodokļu uzlikšanas jomā; - attīstīt prasmes analizēt pārrobežu darījumu aplikšanu ar nodokļiem, ieskaitot pārzināt vispārējos nodokļu jautājumus, kā arī pareizi piemērot muitu, pievienotās vērtības nodokli (PVN), akcīzes nodokli; - veicināt izpratni par nodokļu saistību izpildi un administrēšanu, tostarp tādās tēmās kā transfertcenu dokumentācija, PVN, akcīzes preču aprite un kontroles sistēma un savstarpējās palīdzības procedūras.
Sasniedzamie studiju
rezultāti un to vērtēšana
Pārzina jaunākās tendences, problēmas un reformas starptautisko nodokļu jomā, tostarp par bāzes erozijas un peļņas novirzīšanas (BEPS) projektu, nodokļu izaicinājumiem, kas izriet no digitālās ekonomikas, un globālo minimālo nodokli. - Patstāvīgais individuālais darbs (tēzes) par nodokļu piemērošanu starptautiskajā uzņēmējdarbībā.
Spēj piemērot nodokļu konvencijas noteikumus starptautiskās nodokļu uzlikšanas jautājumu risināšanai un analīzei, tai skaitā nodokļu dubultās uzlikšanas novēršanai. - Praktiskie darbi (ienākuma nodokļi, pievienotās vērtības nodoklis).
Prot izmantot nodokļu konvenciju normas, noteikt aplikšanas tiesību sadalījumu attiecībā uz atsevišķiem ienākumu veidiem, spēj izvērtēt hipotētiskas starptautiskās nodokļu situācijas, analizēt šo situāciju piemērus, pamatojoties uz konkrētu nodokļu konvenciju noteikumiem. - Starppārbaudījums; Gala pārbaudījums.
Spēj izmantot iegūtās zināšanas par pārrobežu darījumu aplikšanu ar nodokļiem, ieskaitot vispārējos nodokļu jautājumus, muitu, pievienotās vērtības nodokli (PVN) un akcīzes nodokli. - Starppārbaudījums; Gala pārbaudījums.
Spēj apzināt nodokļu administrāciju sadarbības un informācijas apmaiņas pienākumus un iespējas saskaņā ar nodokļu konvencijām un citiem starptautiskajiem mehānismiem, to ietekmi uz nodokļu nomaksu pārrobežu situācijās. - Kolokvijs (galvenās atziņas) par nodokļu piemērošanu starptautiskajā uzņēmējdarbībā (no diskusijām, darba grupām, semināriem, lekcijām).
Studiju rezultātu vērtēšanas kritēriji
Kolokvijs (galvenās atziņas) par nodokļu piemērošanu starptautiskajā uzņēmējdarbībā (no diskusijām, darba grupām, semināriem, lekcijām) - 10%
Praktiskie darbi (ienākuma nodokļi, pievienotās vērtības nodoklis) - 15%
Patstāvīgais individuālais darbs (tēzes) par nodokļu piemērošanu starptautiskajā uzņēmējdarbībā - 25%
Starppārbaudījumi - 25%
Gala pārbaudījums - 25%
 
Priekšzināšanas Studiju kursa apguves uzsākšanai nepieciešamas zināšanas par nodokļiem un nodevām.
Studiju kursa plānojums
Daļa KP Stundas Pārbaudījumi Pārbaudījumi (brīvai izvēlei)
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs Ieskaite Eksāmens Darbs
1 3.0 20.0 20.0 0.0 *

Kursa apgūšanas cena klausītājam Pilna laika studijas
Klātiene
Nepilna laika studijas
Klātiene
Nepilna laika studijas
Neklātiene
Pieteikties uz šo kursu

[Kursa apraksts PDF formātā]