AD0195 Šūšanas iekārtu kvalitātes eksperimentālo pētījumu lietišķās metodes

Kods AD0195
Nosaukums Šūšanas iekārtu kvalitātes eksperimentālo pētījumu lietišķās metodes
Līmenis un tips Doktora, Akadēmiskais
Tematiskā joma Tekstilmateriālu tehnoloģija
Struktūrvienība Arhitektūras un dizaina institūts
Mācībspēks Uģis Briedis, Inese Ziemele
Anotācija Studiju kursā studenti tiek iepazīstināti ar šūšanas iekārtām kā stohastiskām tehnoloģiskām un mehāniskām sistēmām, un to kvalitātes pētījumu pamatiem, eksperimentālās novērtēšanas un nodrošināšanas metodoloģiju. Tiek iztirzāti šūšanas iekārtu tehniskā stāvokļa un tehnoloģiskā procesa stohastiskās interpretācijas un analīzes principi un paņēmieni, pielietojot darbības kvalitātes eksperimentālo pētījumu principus un metodes..
Šujmašīnu un to mehānismu aprēķina un projektēšanas īpatnības un principi. 20 20 0 0
Šujmašīnu drānas padeves mehānisma automatizētā projektēšanas metode, tās pielietojums. 30 30 0 0
Dūriena veidošanās procesa stabilitātes un kvalitātes novērtēšana ar diagrammu metodi, tās pielietojums. 30 30 0 0
Adatas diega izmantošanas diagrammu metodes pielietojums šūšanas procesa optimizēšanai šujmašīnās. 20 20 0 0
Slēgdūriena procesa modelēšana šujmašīnās un tā praktiskais pielietojums. 20 20 0 0
Četrlocekļu sviru tipa adatas diega padeves mehānisma aprēķina metodika. 20 20 0 0
Stohastisko mehānisko sistēmu darbības kvalitātes eksperimentālo pētījumu lietišķās metodes. 20 20 0 0
Slēgdūriena veidošanās procesa kontrole un automatizēta vadība rūpnieciskajās šujmašīnās. 20 20 0 0
Šūšanas iekārtu kvalitātes eksperimentālo pētījumu metožu pielietojums tālākos pētījumos. 20 20 0 0
Studiju kursa mērķis ir iepazīstināt studentus ar zināmām šūšanas iekārtu kvalitātes eksperimentālo pētījumu lietišķām metodēm un to pielietojumu praksē. Studiju kursa uzdevumi: 1. Iepazīstināt studējošos ar kvalitātes pētījumu pamatiem un eksperimentālās novērtēšanas un nodrošināšanas metodoloģiju. 2. Veicināt: - šūšanas iekārtu tehniskā stāvokļa un tehnoloģiskā procesa stohastiskās interpretācijas un analīzes principu un paņēmienu apguvi; - metožu pielietojumu apguvi uzdevumu risināšanā; - prasmi parādīt teorētisko jautājumu saistību ar praksi praktisko darbu prezentācijās.
Pārzina šujmašīnu un to mehānismu projektēšanas īpatnības un principus. - Pārbaudes veids - praktisko darbu prezentācija, eksāmens. Kritēriji - pozitīvs vērtējums par kursa satura apgūšanu un praktiskajiem darbiem.
Pārzina zobstieņa drānas pārvietošanas mehānisma automātisko projektēšanas metodi un tās pielietojumu. - Pārbaudes veids - metodes pielietojuma prezentācija, eksāmens. Kritēriji - pozitīvs vērtējums par kursa satura apgūšanu un praktiskajiem darbiem.
Pārzina dūriena veidošanās procesa stabilitātes novērtēšanas metodi ar adatas diega izmantošanas diagrammu. - Pārbaudes veids - metodes pielietojuma prezentācija, eksāmens. Kritēriji - pozitīvs vērtējums par kursa satura apgūšanu un praktiskajiem darbiem.
Prot pielietot adatas diega izmantošanas diagrammas metodi šūšanas procesa optimizēšanai. - Pārbaudes veids - metodes pielietojuma prezentācija, eksāmens. Kritēriji - pozitīvs vērtējums par kursa satura apgūšanu un praktiskajiem darbiem.
Prot pielietot kvalitātes eksperimentālo pētījumu lietišķās metodes savos pētījumos. - Pārbaudes veids - metožu pielietojuma prezentācijas, eksāmens. Kritēriji - pozitīvs vērtējums par kursa satura apgūšanu un praktiskajiem darbiem.
Eksāmena atbilžu vērtējums - 50%
Metožu pielietojumu prezentācijas - 25%
Praktisko darbu rezultāti - 25%

Priekšzināšanas Priekšzināšanas atbilst uzņemšanas noteikumiem programmā Šķiedru materiālu zinātne