DE0891 Elektroenerģētikas vadības un optimizācijas metodes. Zinātniskais seminārs

Kods DE0891
Nosaukums Elektroenerģētikas vadības un optimizācijas metodes. Zinātniskais seminārs
Statuss Obligātais/Ierobežotās izvēles; Brīvās izvēles
Līmenis un tips Doktora, Akadēmiskais
Tematiskā joma Enerģētika un elektrotehnika
Struktūrvienība Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte
Mācībspēks Antans Sauļus Sauhats, Ļubova Petričenko
Kredītpunkti 9.0
Daļas 1
Anotācija Zinātniskā semināra darbība plānota vienā virzienā: enerģētikas pārveidošanas vadība un optimizācija. Zinātniskā semināra ietvaros doktorants apgūst padziļinātas zināšanas par energosistēmu automatizācijas un optimizācijas principiem, enerģētisko objektu automātiskās vadības metodēm, relejaizsardzības iekārtu un sistēmu optimizācijas uzdevumiem un to atrisināšanas algoritmiem, kā arī par augstsprieguma tīklu elementiem un modeļiem. Studiju kursa apguves laikā doktorantam jāstrādā ar jaunāko zinātnisko literatūru, kas saistīta ar viņa promocijas darba tēmu, jāveic rakstu analīze un jāsagatavo dažas šo rakstu prezentācijas. Galvenā uzmanība veltīta uzdevumu risinājumu metodēm un to praktiskajam pielietojumam promocijas darbā, izmantojot dažādas datorprogrammas un rīkus..
Studiju kurss tiks vērtēts ar visu referātu ieskaiti, kurā vērtējumu var iegūt, piedaloties un uzstājoties semināros un demonstrējot izpratni par apskatāmajiem jautājumiem, kā arī jāsagatavo prezentācija par vienu no zemāk apskatītajām tēmām..
Studiju kursa saturs
Saturs Pilna un nepilna laika klātienes studijas Nepilna laika neklātienes studijas
Kontaktstundas Patstāvīgais darbs Kontaktstundas Patstāvīgais darbs
Viedās energosistēmas struktūra un elementi. 2 2 1 3
Elektrostacijas un to modeļi. Hidroelektrostacijas. Termoelektrostacijas. Koģenerācijas stacijas. Vēja un saules stacijas. Biostacijas. Sūkņu hidroakumulācijas elektrostacijas. 8 8 6 10
Augstsprieguma pārvades tīkli (AST) un to elementi. AST modeļi. AST bojājumu analīze. AST bojājumu novēršanas risinājumi. 8 8 6 10
Sadales tīkli ar izkliedēto ģenerāciju. Daudzkriteriālo optimizācijas uzdevumu atrisināšanas algoritmi. 8 8 6 10
Viedās vadības sistēmas. 8 8 6 10
Energosistēmu starpsavienojumi un to vadība. 8 8 6 10
Dažādu inženierstruktūru savstarpējā ietekme. Gāze apgāde. Siltumapgāde. 8 8 6 10
Uzstāšanās par izvēlētām tēmām ar referātiem. 70 70 40 100
Kopā: 120 120 77 163
Mērķis un uzdevumi, izteikti
kompetencēs un prasmēs
Zinātniskā semināra mērķis ir attīstīt doktorantu spēju apgūt un patstāvīgi analizēt zinātniskus darbus elektroenerģētikas vadības un optimizācijas virzienos. Zinātniskā semināra uzdevums ir iemācīt doktorantu diskutēt par aktuāliem zinātnes jautājumiem un pētnieciskā darba virzieniem, kā arī prezentēt savu zinātnisko darbu rezultātus.
Sasniedzamie studiju
rezultāti un to vērtēšana
Spēj atrast aktuālas problēmas, atlasīt problēmu realizācijai atbilstoši savai gatavībai, materiālu un pētniecisko resursu pieejamībai, atvēlētajam laikam un līdzekļiem problēmas risināšanai. - Prezentācijas formā demonstrēts izvēlētās problēmas pamatojums. Pozitīvs diskusijas vērtējums par doto tēmu. Semināri, mājas darbi, kopējā ieskaite par visiem referātiem.
Prot atrast un atlasīt nepieciešamo informāciju, pareizi sastādīt un noformēt literatūras un citu izmantoto avotu sarakstu, veidot atsauces. - Prezentācijas formā demonstrēta prasme veidot izvēlēto literatūras avotu īsu apskatu ar atsaucēm. Pozitīvs diskusijas vērtējums par doto tēmu. Semināri, mājas darbi, kopējā ieskaite par visiem referātiem.
Spēj veikt izvēlētajai problēmai atbilstošu situācijas analīzi, balstoties uz publicētiem un nepublicētiem pētījumiem, nozares un atsevišķu uzņēmumu, personu praktisko pieredzi. - Prezentācijas formā demonstrēta prasme veikt situācijas analīzi. Pozitīvs diskusijas vērtējums par doto tēmu. Semināri, mājas darbi, kopējā ieskaite par visiem referātiem.
Spēj izvirzīt un formulēt mērķi un uzdevumus turpmākajiem zinātniskiem pētījumiem. - Uzstāšanās ar referātu zinātniskajā seminārā. Pozitīvs diskusijas vērtējums par doto tēmu. Semināri, mājas darbi, kopējā ieskaite par visiem referātiem.
Prot komplektēt izvēlētajai problēmai atbilstošu pētījumu stratēģiju, eksperimenta metodoloģiju, datu iegūšanas un apstrādes metodes. - Prezentācijas formā demonstrēta prasme plānot pētījumu, izvēlēties datu iegūšanas metodes un iekārtas, apstrādes tehnoloģijas, pamatot to izvēli. Mājas darbi.
Prot novērtēt sasniegtos rezultātus kopsakarībā ar iepriekšējiem rezultātiem. - Uzstāšanās ar referātu zinātniskajā seminārā. Pozitīvs diskusijas vērtējums par doto tēmu. Semināri, mājas darbi, kopējā ieskaite par visiem referātiem.
Spēj piedalīties diskusijā un organizēt diskusijas ar izvēlēto problēmu saistītajā jomā dažādos problēmas risinājuma etapos. - Aktivitāte problēmu apspriešanā. Semināri, kopējā ieskaite par visiem referātiem.
Studiju rezultātu vērtēšanas kritēriji
Izpildīti mājas darbi - 10%
Darbs semināros - 20%
Izpildīti referāti par uzdotajiem mājas darbiem - 50%
Nokārtota kopējā ieskaite par visiem referātiem - 20%
 
Priekšzināšanas Alternatīvie enerģijas avoti; Elektriskie aparāti; Varbūtību teorija un matemātiskā statistika; Datortehnika enerģētikā; Elektroenerģētisko sistēmu releju aizsardzības teorētiskie pamati; Ievads viedo sistēmu dinamikā; Viedo elektroapgādes sistēmu projektēšana; Elektroenerģētisko sistēmu matemātiskā modelēšana.
Studiju kursa plānojums
Daļa KP Stundas Pārbaudījumi Pārbaudījumi (brīvai izvēlei)
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs Ieskaite Eksāmens Darbs
1 9.0 96.0 0.0 0.0 * *

Pieteikties uz šo kursu

[Kursa apraksts PDF formātā]