IV0688 Mūsdienu sociālo zinātņu teorijas

Kods IV0688
Nosaukums Mūsdienu sociālo zinātņu teorijas
Statuss Obligātais/Ierobežotās izvēles
Līmenis un tips Doktora, Akadēmiskais
Tematiskā joma Vadība un administrēšana
Struktūrvienība Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Mācībspēks Elīna Gaile-Sarkane, Inga Lapiņa, Ineta Geipele, Nataļja Lāce, Maija Šenfelde
Kredītpunkti 15.0
Daļas 2
Anotācija Studiju kurss „Mūsdienu sociālo teorijas ” aptver nozīmīgākās sociālo zinātņu teorijas vēsturiskā un mūsdienu skatījumā, nodrošina izpratnes attīstību par teoriju savstarpējo saikni un veicina dažādu teorētisko pieeju izmantošanu zinātniskajos pētījumos. .
Studiju kursa saturs
Saturs Pilna un nepilna laika klātienes studijas Nepilna laika neklātienes studijas
Kontaktstundas Patstāvīgais darbs Kontaktstundas Patstāvīgais darbs
Sociālās zinātnes. Ievads un studiju priekšmeta apskats. Sociālo zinātņu teorijas attīstība, menedžmenta kā disciplīnas teorijas attīstības pamatvirzieni. 10 15 5 20
Ekonomiskās domas vēsture un tās ietekme uz mūsdienu sociālo zinātņu attīstības galvenajiem virzieniem. 15 15 7 23
Mūsdienu sociālo zinātņu teorijas, to klasifikācija un pamatlicēji. 10 10 5 15
Globalizācija un industrializācija kā mūsdienu ekonomikas virzītājspēks 15 25 8 32
Finanšu un monetārā sistēma, tās attīstības virzieni 25 25 12 38
Inovācijas un tehnoloģiju pārnese kā sociālās attīstītības virzītājspēks. 20 25 10 35
Organizācija, tās struktūra un pārmaiņas organizācijā. Plānošana, lēmumu pieņemšana, konkurētspējīgā priekšrocība. Vadības ekonomika, vadības finanses. 10 25 5 30
Cilvēkresursi mūsdienu ekonomikā. Menedžmenta vide (organizācija, globālā, sociālā, ētiskā vide. Iesaistīto pušu vadīšana u.c.) Indivīdu un grupu vadīšana. 15 25 8 32
Teorētiskie un praktiskie indivīdu, starp personu, mazu grupu un organizāciju uzvedības aspekti. 20 35 10 45
Seminārnodarbības un diskusijas par mūsdienu sociālo zinātņu teorijām. 20 40 10 50
Kopā: 160 240 80 320
Mērķis un uzdevumi, izteikti
kompetencēs un prasmēs
Studiju kursa mērķis - sniegt studējošajiem padziļinātas zināšanas par sociālo zinātņu teorijām un to izmantošanu. Programmas apguvi noslēdz eksāmens. Gala vērtējums ietver eksāmena vērtējumu (līdz 50% no gala vērtējuma), individuālo, grupas darbu, seminārnodarbību, referātu u.c. pārbaudes veidu vērtējumu, kurā studējošais demonstrē: - zināšanas mūsdienu sociālo zinātņu teorijās un to izmantošanas jomās; - prasmi iegūt, apkopot, apstrādāt, analizēt un salīdzināt informāciju, kas saistīta ar sociālo vadības un ekonomikas teoriju problemātiku; - prasmi izmantot teorētiskos instrumentus un metodes sociālo zinātņu problēmas oriģinālai risināšanai; - prasmi prezentēt pētījumu rezultātus un
Sasniedzamie studiju
rezultāti un to vērtēšana
Pārzina sociālo zinātņu teorijas, var definēt to savstarpējo saikni, prot diskutēt par vadības problemātiku salīdzinot dažādu teorētisko pieeju izmantošanu. - Grupu darbs, diskusijas seminārnodarbībās, prezentācijas, kontroldarbs.
Pārzina un izprot aktuālākās sociālo zinātņu teorijas un atziņas. Spēj veikt dažādu sociālo zinātņu teoriju patstāvīgu, kritisku analīzi, sintēzi un izvērtēšanu. - Grupu darbs, diskusijas seminārnodarbībās, prezentācijas.
Studenti spēj skaidrot un pamatot sociālo, ekonomisko un citu vides aspektu ietekmi uz vadības lēmumu pieņemšanu. - Grupu darbs, diskusijas seminārnodabībās, prezentācijas, kontroldarbs, individuālie uzdevumi/pētījums.
Spēj diskutēt par galvenajiem principiem, pieņēmumiem vai teorijām sociālajās zinātnēs, t.sk. vadībzinātnē un ekonomikā. - Darba seminārnodarbībās vērtējums, individuālo pētījumu prezentācija un tai sekojošā diskusija.
Spēj patstāvīgi rakstiski un mutiski komunicēt, parādot izpratni sociālo zinātņu teorijām un to lietošanu praksē. - Grupu darbs, diskusijas seminārnodabībās, prezentācijas, individuālie uzdevumi.
Spēj patstāvīgi izvirzīt pētījuma ideju, plānot, strukturēt un vadīt individuālu pētījumu. - Individuālais pētījums - sistemātisks literatūras pārskats. Individuālie uzdevumi.
Spēj patstāvīgi veikt pētījumu un pārvalda ar sistemātisko literatūras analīzi saistītās pētniecības metodoloģijas elementus - Individuālais pētījums - sistemātisks literatūras pārskats.
Spēj prezentēt pētījuma rezultātus un skaidrot ar pētniecību vai inovatīviem uzdevumiem saistītus jautājumus sociālo zinātņu jomā - Individuālā pētījuma sistemātisks literatūras pārskata prezentācija, diskusijas seminārnodarbībās.
Studiju rezultātu vērtēšanas kritēriji
Individuāls pētījums (sistemātisks literatūras pārskats) - 20%
Individuālā pētījuma prezentācija, zinātniskā diskusija - 20%
Individuālie uzdevumi atbilstoši klātienes nodarbību tematikai (8...16) - 15%
Kontroldarbi (max 2) - 5%
Grupu darbs un dalība seminārnodarbībās - 10%
Eksāmens - 30%
 
Priekšzināšanas Atbilstoši uzņemšanas studiju programmas nosacījumiem
Studiju kursa plānojums
Daļa KP Stundas Pārbaudījumi
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs
1 7.5 48.0 32.0 0.0 *
2 7.5 48.0 32.0 0.0 *

Kursa apgūšanas cena klausītājam Pilna laika studijas
Klātiene
Nepilna laika studijas
Klātiene
Nepilna laika studijas
Neklātiene
Pieteikties uz šo kursu

[Kursa apraksts PDF formātā]