DE0849 Telekomunikāciju programmatūra

Kods DE0849
Nosaukums Telekomunikāciju programmatūra
Statuss Obligātais/Ierobežotās izvēles
Līmenis un tips Augstākā līmeņa, Akadēmiskais
Tematiskā joma Elektronika un telekomunikācijas
Struktūrvienība Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte
Mācībspēks Elans Grabs, Tianhua Chen, Andris Skrastiņš, Jurģis Poriņš, Mārtiņš Mihaeljans
Kredītpunkti 6.0
Daļas 1
Anotācija Mūsdienu telekomunikācijas nav iedomājamas bez tīkliem ar dažādiem protokoliem un slāņiem, un, attiecīgi, specifisko aparatūru un programmatūru. Studiju kurss ir vērsts uz programmatūras daļas apgūšanu datortīklos un sniedz zināšanas par dažādām programmām un rīkiem, ko var izmantot dažādiem mērķiem. Šie mērķi iekļauj sevī (bet neaprobežojas ar tiem) tīkla monitoringu, tīkla drošību, tīkla topoloģijas izveidi un mašīnmācīšanās pielietojumus. Visas šīs tēmas tiek apskatītas studiju kursā. Pabeidzot studiju kursu, sagaidāms ka studentiem būs labas prasmes turpmākajam darbam ar datortīkliem un to trafiku programmatūru viņu pētījumu vai karjeras attīstības laikā..
Studiju kursa saturs
Saturs Pilna un nepilna laika klātienes studijas Nepilna laika neklātienes studijas
Kontaktstundas Patstāvīgais darbs Kontaktstundas Patstāvīgais darbs
Telekomunikāciju protokoli. Standarti. 8 12 0 0
Virtuālās mašīnas un virtuālie privātie tīkli. 8 12 0 0
Tīkla ievainojamības un uzbrukumi. 8 12 0 0
Wi-Fi tīklu standarti un topoloģijas. 12 20 0 0
WireShark izmantošana datortīklu trafika analīzei. 12 20 0 0
Mašīnmācīšanās modeļi datortīklu trafikam. 16 20 0 0
Kopā: 64 96 0 0
Mērķis un uzdevumi, izteikti
kompetencēs un prasmēs
Studiju kursa mērķis ir sagatavot speciālistus darbam ar programmatūru datortīklu analīzei un simulācijai, kā arī monitoringa programmām. Galvenie studiju kursa uzdevumi: 1. Sniegt pamatzināšanas par tīklu protokoliem un programmām, kas nepieciešamas šādas informācijas nolasīšanai datortīklu trafikam. 2. Attīstīt prasmes darbā ar Python programmām un bibliotēkām/ietvariem datortīklu trafika savākšanai, novērtēšanai un monitoringam. 3. Sniegt zināšanas par datortīklu drošības jautājumiem un programmatūru, kas var būt izmantota tīklu drošības analīzei.
Sasniedzamie studiju
rezultāti un to vērtēšana
Spēj lietot vienkāršas tīkla programmas Linux virtuālajā vidē tīkla savienojumu analīzei. - Praktiskā darba atskaite. Eksāmens.
Spēj lietot Libpcap un TCPDump programmas padziļinātajai datortīkla darbības izpētei. - Praktiskā darba atskaite. Eksāmens.
Spēj lietot Wireshark programmatūru datortīklu trafika savākšanai, sekvencēšanai un analīzei. - Praktiskā darba atskaite. Eksāmens.
Spēj izmantot Cisco Packet Tracer programmu tīkla modeļu izstrādei un simulācijai ar mērķi novērtēt šo modeļu veiktspēju. - Praktiskā darba atskaite. Eksāmens.
Izprot Python programmēšanas principus un pārzina bibliotēkas/ietvarus datortīklu trafika analīzei. - Praktiskā darba atskaite. Eksāmens.
Pārzina mašīnmācīšanas pamatus un to pielietošanas iespējas datortīklu trafika klasifikācijai izmantojot Python programmēšanas valodu. - Praktiskā darba atskaite. Eksāmens.
Studiju rezultātu vērtēšanas kritēriji
Praktisko darbu atskaites - 70%
Eksāmens - 30%
 
Priekšzināšanas Datortīklu pamati.
Studiju kursa plānojums
Daļa KP Stundas Pārbaudījumi
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs
1 6.0 32.0 16.0 16.0 *

Pieteikties uz šo kursu

[Kursa apraksts PDF formātā]