PA0121 Mākslas konceptualizācijas stratēģijas un konteksti

Kods PA0121
Nosaukums Mākslas konceptualizācijas stratēģijas un konteksti
Statuss Obligātais/Ierobežotās izvēles
Līmenis un tips Augstākā līmeņa, Akadēmiskais
Tematiskā joma Vadība un administrēšana
Struktūrvienība Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Mācībspēks Deniss Ščeulovs
Kredītpunkti 9.0
Daļas 2
Anotācija Atbildīgais mācībspēks LKA: Dr. art Z. Šiliņa..
Šī kursa mērķis ir sekmēt studentu zināšanas par nozīmīgiem mākslas procesiem, artefaktiem, personībām un mākslas iniciētajām pārmaiņām dažādās jomās, tai skaitā sabiedriskajos un vides procesos. Studiju kursa saturs veidots divos blokos - vienā no tiem tiek analizēti priekšstati par to, kas ir mākslu procesi un fenomeni un kādas funkcijas un loma tiek piedēvēta mākslai dažādās sociokultūras sistēmās; otrā blokā tiek padziļināti analizēts tas, kā mākslas fenomeni tiek radīti un pieredzēti atkarībā no konteksta, proti, no sociokultūras sistēmas vērtībām, zināšanām, tehnoloģiskajām iespējām, no ekonomiskās un politiskās situācijas u.tml., piemērus ņemot galvenokārt no 20.gs. un 21. gs. mākslām..
Studiju kursa ietvaros tiks aplūkoti literatūras, skatuves mākslas un audiovizuālās mākslas procesi, artefakti un personības, kas rosinājušas globālas pārmaiņas un tiks iezīmēta mākslas definēšanas problemātika, raksturots mākslas fenomens un analizēts tās saturs. Tiks padziļināti analizēti atsevišķi koncepti, tādi kā metafora, estētika, stils, forma, nozīme, reprezentācija, sinkrētisms, kā arī iezīmēta mākslas sasaiste ar varu, politiku, reliģiju, izgudrojumiem u.c. Studējošie izpratīs konkrētu autoru un viņu radīto mākslas darbu lomu..
Studiju kurss, galvenokārt, liek domāt par mākslas nozīmi un izšķirošo lomu pārmaiņu radīšanā, analizējot un kritiski izvērtējot svarīgākās estētiskās un idejiskās iezīmes..
Studiju kursa saturs
Saturs Pilna un nepilna laika klātienes studijas Nepilna laika neklātienes studijas
Kontaktstundas Patstāvīgais darbs Kontaktstundas Patstāvīgais darbs
Mākslas kontekstualizācija. Mākslas procesi un fenomeni, funkcijas un loma dažādās sociokultūras sistēmās. 6 18 0 0
Mākslas fenomenu rašanās un pieredzes konkrētās sociokultūras sistēmās un to saistība ar vērtībām, zināšanām, tehnoloģiskajām iespējām, ekonomiskas un politiskās situācijas. 12 28 0 0
Dzimtes un rases problēmas mūsdienu kino teorijā un praksē. 6 14 0 0
Identitātes un identifikācijas meklējumi mūsdienu kinomākslā. 6 14 0 0
Serialitātes fenomens un skatītāja pozīcijas maiņa 21. gadsimta kinomākslā. 6 14 0 0
Latvijas kinomākslas aktuālās problēmas. 6 18 0 0
Modernisma ģenēze un jaunu radošo principu meklējumi literatūrā. 6 14 0 0
Mākslinieks kā radītājs, tā reprezentācija modernajā literatūrā un dramaturģijā. 6 18 0 0
Absurda drāmas specifika: A. Žarī, S. Bekets, E. Jonesko. 6 18 0 0
Atdarināšanas un jaunrades attiecības 21.gs. mākslinieku darbos. 6 18 0 0
Latvijas skatuves mākslas attīstība un izaicinājumi. 6 14 0 0
Kopā: 72 188 0 0
Mērķis un uzdevumi, izteikti
kompetencēs un prasmēs
Studiju kursa mērķis ir sniegt zināšanas un attīstīt prasmi orientēties, salīdzināt un argumentēti analizēt mākslas izpausmju dažādību globālā kontekstā, izvērtēt avotus, definēt un kritiski analizēt mākslas konceptu un tā nozīmi pārmaiņu radīšanā. Studiju kursa uzdevumi ir: – sekmēt mākslas izpratni un mākslas nozīmi pārmaiņu radīšanā; – saprast un kritiski analizēt mākslas procesus un mākslas darbus, kas bijuši un ir nozīmīgi pagrieziena punkti gan mākslas, gan sabiedriskajos procesos; – sekmēt spēju kritiski analizēt mākslas procesus un mākslas darbus, analizējot formas, stila, estētikas kategorijas un vēstījumu, analizēt estētiskās un idejiskās iezīmes, kā arī autoru māksliniecisko rokrakstu; – nodrošināt spēju starpdisciplināri integrēt mākslas un sociālo zinātņu perspektīvas, lai sniegtu ieguldījumu jaunu zināšanu radīšanai.
Sasniedzamie studiju
rezultāti un to vērtēšana
Spēj starpdisciplināri integrēt sociālo, biznesa un humanitāro zinātņu perspektīvas, lai sniegtu ieguldījumu jaunu zināšanu radīšanā. - Līdzdalība nodarbību ietvaros organizētajos semināros un diskusijās vai seminārus un diskusijas aizvietojoši rakstu darbi.
Pēc kursa apguves, studējošie spēj izprast mākslas fenomenu, atsevišķu autoru daiļradi un nozīmīgākajiem darbiem un ietekmi uz globālajām pārmaiņām. - Formatīvā vērtēšana: darbs ar literāro vai audiovizuālo tekstu, diskusija.
Spēj kritiski analizēt mākslas procesus un mākslas darbus, analizējot formas, stila, estētikas kategorijas un vēstījumu, analizēt estētiskās un idejiskās iezīmes, kā arī autora māksliniecisko rokrakstu. - Formatīvā vērtēšana: darbs ar literāro vai audiovizuālo tekstu, diskusija.
Izprot likumsakarības un novatoriskos aspektus mākslās. - Līdzdalība nodarbību ietvaros organizētajos semināros un diskusijās vai seminārus un diskusijas aizvietojoši rakstu darbi.
Spēj reflektēt par mākslas saikni ar plašākām sociālo procesu tendencēm. - Formatīvā vērtēšana: darbs ar literāro vai audiovizuālo tekstu, diskusija.
Studiju rezultātu vērtēšanas kritēriji
Lekciju, semināru apmeklējums - 20%
Iesaiste semināru (teksti un filmas) diskusijās - 30%
Eksāmens - 50%
 
Priekšzināšanas Nav nepieciešamas.
Studiju kursa plānojums
Daļa KP Stundas Pārbaudījumi
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs
1 1.5 16.0 0.0 0.0 *
2 7.5 48.0 32.0 0.0 *

Kursa apgūšanas cena klausītājam Pilna laika studijas
Klātiene
Nepilna laika studijas
Klātiene
Nepilna laika studijas
Neklātiene
Pieteikties uz šo kursu

[Kursa apraksts PDF formātā]