DE0801 Zinātniskā modelēšana

Kods DE0801
Nosaukums Zinātniskā modelēšana
Statuss Obligātais/Ierobežotās izvēles
Līmenis un tips Augstākā līmeņa, Akadēmiskais
Tematiskā joma Datorika
Struktūrvienība Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte
Mācībspēks Atis Kapenieks, Jānis Kapenieks
Kredītpunkti 3.0
Daļas 1
Anotācija Studiju kurss paredzēts E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultātes maģistra studiju programmas studentiem, kuri inženierzinātnes nav apguvuši bakalaura līmenī. Studiju kursā studenti izlases veidā iegūs zināšanas par fundamentālajiem dabas procesiem, kuri atklāj holistiskas dabas likumu pamatsakarības caur vides zinātni, fiziku un bioloģiju no makrokosmosa līdz mikrokosmosam, ietverot cilvēka izpratni kā tā daļu, un procesu digitālas modelēšanas veidiem un rīkiem - procesu grafiskajiem modeļiem, diagrammām, shēmām, multimediju modeļiem un video ilustrācijām. Studenti gūs iemaņas praktiskā modeļu veidošanā, kā arī prasmi novērtēt modeļu efektivitāti zināšanu apguvē atbilstoši labas pedagoģijas principiem un sistematizēt modeļus..
Studiju kursa saturs
Saturs Pilna un nepilna laika klātienes studijas Nepilna laika neklātienes studijas
Kontaktstundas Patstāvīgais darbs Kontaktstundas Patstāvīgais darbs
Pārskats par studiju kursu un prasības. E-studiju vide kursa apguvē. Holistisks skatījums uz nepieciešamajām kompetencēm 21. gadsimtā. 1 1 1 2
Digitālie dabas procesu modeļu izmaiņas vēsturiskā skatījumā. 1 1 0 2
Interaktivitāte dabas procesu modeļos. 2 1 1 3
Digitālie dabas procesu sakarību modelēšanas veidi. 4 10 1 12
Dabas procesu modeļu pedagoģija. 4 4 1 12
Dabaszinātņu modeļu piemēri: vides zinātne, fizika, bioloģija. 10 16 3 18
Modeļu standarti . 2 1 1 1
Eksāmens. 8 14 8 14
Kopā: 32 48 16 64
Mērķis un uzdevumi, izteikti
kompetencēs un prasmēs
Studiju kursa mērķis ir sniegt izpratni par izglītībā izmantojamo dabaszinātņu modeļu veidošanu un iemācīt to praktisku veidošanu un izmantošanu atbilstoši dažādām pedagoģiskajām pieejām, balstoties tiešsaistē pieejamajos resursos. Studiju kursa uzdevumi ir: 1) sniegt teorētiskās zināšanas un izpratni par šekojošām tēmām: - digitālo tehnoloģiju risinājumi holistiskai dabas procesu izpratnes veidošanai; - digitālie dabas procesu modelēšanas risinājumi, atbilstoši ilgtspējīgas pedagoģijas atziņām; - kritiska izpratne par digitālo tehnoloģiju lietošanas veidiem; - dabas procesu modeļu vedi, sistematizācija, standarti un pielietojuma veidi; 2) attīstīt sekojošas prasmes: - sagatavot un īstenot izglītības procesu mūsdienīgās e-vidēs, atbilstoši pedagoģijas un psiholoģijas jaunākajām atziņām zināšanu sabiedrībā; - izvēlēties piemērotāko dabas procesu modelēšanas veidu un rīku un izveidot digitālu mācību materiālu; 3) iemācīt kompetences veidot izglītojošus un holistiskus digitāla satura mācību materiālus ar izpratni par dabas procesu norisi.
Sasniedzamie studiju
rezultāti un to vērtēšana
Izprot dažādus multimediju modeļu veidus, kas palīdz izprast dabaszinātņu procesus un sakarības. - Dalība kursa diskusiju forumos. Ieraksts/komentārs jāatstāj vismaz 60% no kursa moduļu oficiālajām diskusijām. Eksāmens. 8 testi virtuālā vidē. Katrā testā studentam jāiegūst vismaz 6 punktus no 10, bet kopā - vismaz 80 % no maksimālā punktu skaita.
Zina izglītojošu grafisko un multimediālo modeļu efektivitātes faktoriem. - Dalība kursa diskusiju forumos. Ieraksts/komentārs jāatstāj vismaz 60% no kursa moduļu oficiālajām diskusijām. Eksāmens.
Prot izmantot tiešsaistē pieejamos dabaszinību modeļus un veidot multimediālus modeļus dabaszinātņu sakarību un procesu izpratnes uzlabošanai un novērtēt to efektivitāti. - Izveidots un prezentēts multimediju modelis. Novērtējumā jāiegūst vismaz 6 punktus no 10. Novērtēti vismaz 2 kursabiedru multimediju darbi atbilstoši vērtēšanas kritērijiem.
Prot izmantot sagatavotos multimediju modeļus integrēt izglītības procesā atbilstoši izvēlētajai pedagoģiskai pieejai. - Prezentēta sagatavotā multimediju modeļa integrēšana mācību kursā atbilstoši izvēlētajai pedagoģiskai pieejai.
Studiju rezultātu vērtēšanas kritēriji
Uzdevumi un testi - 40%
Aktivitāte diskusijās - 10%
Izveidots un prezentēts multimediju modelis - 20%
Eksāmens - 30%
 
Priekšzināšanas Pamatprasmes darbā ar datoru internetā.
Studiju kursa plānojums
Daļa KP Stundas Pārbaudījumi
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs
1 3.0 32.0 0.0 0.0 *

Pieteikties uz šo kursu

[Kursa apraksts PDF formātā]