DE0773 Testēšana un programmatūras kvalitāte

Kods DE0773
Nosaukums Testēšana un programmatūras kvalitāte
Statuss Obligātais/Ierobežotās izvēles
Līmenis un tips Augstākā līmeņa, Akadēmiskais
Tematiskā joma Datorika
Struktūrvienība Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte
Mācībspēks Ērika Nazaruka
Kredītpunkti 6.0
Daļas 1
Anotācija Studiju kursa ietvaros tiek sniegtas padziļinātas zināšanas programmatūras kvalitātes nodrošināšanas risinājumos, sākot no programmatūras defektu atklāšanas pamatiem līdz testēšanas stratēģijas izvēles metodēm noteiktam programmproduktam. Studenti apgūs programmatūras testēšanas koncepcijas un, balstoties uz labākajām praksēm, spēs noteikt aktivitātes programmprodukta kvalitātes līmeņa pārbaudei tradicionālajā un spējajā izstrādē. Studiju kursa ietvaros studenti praktiski izmantos labajās praksēs un zinātnē balstītus risinājumus manuālai un automatizētai neatbilstību atklāšanai, tai skaitā ņemot vērā drošības prasības..
Studiju kursa saturs
Saturs Pilna un nepilna laika klātienes studijas Nepilna laika neklātienes studijas
Kontaktstundas Patstāvīgais darbs Kontaktstundas Patstāvīgais darbs
Programmatūras kvalitātes pārbaudes mērķi un principi, defektu klasifikācija, to galvenie cēloņi un sekas, defekta dzīves cikls, testēšana programmatūras dzīves ciklā posmos (līmeņi, tipi, veidi). 2 4 0 0
Testēšanas metodes (baltās kastes, melnās kastes, uz pieredzes bāzētas), to mērķi un vājās puses. 4 4 0 0
Testu automatizācijas mērķi un principi. 4 2 0 0
Testēšanas organizācija un pārraudzība tradicionālajos programmatūras dzīves ciklos. Spējās metodēs pielietojamie testēšanas principi, prakses un procesi. 4 2 0 0
Drošības testēšanas mērķi un principi, izmantošana programmatūras izstrādes dzīvesciklā, cilvēkfaktors. 6 14 0 0
Dažādu programmproduktu tipu testēšanas specifika (tīmekļu lietotnes, mobilas lietotnes, robotizētas sistēmas). 6 6 0 0
Programmatūras izstrādes dzīves ciklam atbilstošas testēšanas metodes, tehnikas, rīki (manuāla un automatizēta testēšana). 24 36 0 0
Modeļos sakņota testēšana un atbalsta rīki. 10 16 0 0
Mākslīgā intelekta risinājumu izmantošana programmatūras testēšanā. 4 4 0 0
Konsultācijas 6 0 0 0
Eksāmens 2 0 0 0
Kopā: 72 88 0 0
Mērķis un uzdevumi, izteikti
kompetencēs un prasmēs
Studiju kursa mērķis ir sniegt zināšanas programmatūras kvalitātes pārbaudes procesa organizācijā, īstenošanā un pārraudzībā. Studiju kursa uzdevumi: 1. Attīstīt studentu kompetenci testēšanas līmeņu, tipu, veidu un rīku kombinētā pielietošanā un attīstīt studentu prasmes manuālo un automatizētu testu koplietošanā tradicionālajā un spējajā dzīves ciklos. 2. Pilnveidot studentu prasmes zinātnē un labajās praksēs balstītu risinājumu jēgpilnā lietošanā, kā arī spēju argumentēti diskutēt par programmatūras testēšanas pamatprincipiem, mērķiem un stratēģijām.
Sasniedzamie studiju
rezultāti un to vērtēšana
Spēj argumentēti diskutēt par programmatūras kvalitātes pārbaudes mērķiem, principiem, organizāciju un pārraudzību. - Sekmīgi novērtēts eksāmens. Kritēriji: spēj izskaidrot diskutējamo lietu būtību; spēj argumentēti pierādīt diskutējamo lietu ietekmi uz programmatūras kvalitāti.
Spēj pamatoti izvēlēties programmatūras testēšanas līmeņus, tipus, veidus un metodes un spēj izvērtēt to kombinētu izmantošanu testēšanas mērķu sasniegšanai. - Sekmīgi novērtēts eksāmens. Kritēriji: spēj izskaidrot diskutējamo lietu būtību; spēj argumentēti pierādīt izvēlēta izmantošanas veida ietekmi uz testēšanas mērķu sasniegšanu.
Spēj argumentēti diskutēt par programmproduktu tipu testēšanas specifiku. - Sekmīgi novērtēts eksāmens. Kritēriji: spēj izskaidrot diskutējamo lietu būtību; spēj argumentēti norādīt kā programmproduktu tipu testēšanas specifika ietekmē testēšanas procesu.
Spēj salīdzināt un izskaidrot programmatūras pārbaudes procesa atšķirības un līdzības tradicionālā un spējās dzīves cikla modeļos. - Sekmīgi novērtēts eksāmens. Kritēriji: spēj izskaidrot diskutējamo lietu būtību; spēj izskaidrot līdzības un atšķirības diskutējamās lietās.
Spēj izvēlēties testēšanas stratēģiju programmprodukta kvalitātes pārbaudei, balstot savu izvēli labākajās praksēs un zinātnē. - Sekmīgi aizstāvēti laboratorijas darbi. Kritēriji: spēj izskaidrot kādas ir testēšanas stratēģijas labās prakses; spēj argumentēti pamatot testēšanas stratēģijas izvēli.
Spēj izmantot apgūtās teorētiskās zināšanas manuālās un automatizētās testēšanas uzdevumu projektēšanā un īstenošanā. - Sekmīgi aizstāvēti laboratorijas darbi. Kritēriji: spēj izskaidrot diskutējamo lietu būtību; spēj realizēt testēšanas aktivitātes atbilstoši programmproduktu tipu testēšanas specifikai.
Spēj novērtēt testēšanas rīku izmantošanas nepieciešamību atbilstoši izvēlētās testēšanas stratēģijas un projekta specifikai. - Sekmīgi aizstāvēti laboratorijas darbi. Kritēriji: spēj izskaidrot testēšanas rīku veidus un funkcionalitāti; spēj argumentēti novērtēt kāds rīks un kāpēc atbilst noteiktai testēšanas stratēģijai.
Spēj integrēt iegūtās zināšanas un attiecināt tās uz dažāda tipa programmproduktu pārbaudi. - Sekmīgi aizstāvēts referāts. Kritēriji: spēj izskaidrot izmantotās koncepcijas; spēj izskaidrot programmprodukta testēšanas īpatnības; spēj pamatoti aizstāvēt piedāvāto testēšanas stratēģiju.
Studiju rezultātu vērtēšanas kritēriji
Eksāmens - 40%
Laboratorijas darbi - 40%
Referāts - 20%
 
Priekšzināšanas Programmatūras izstrādes pamati, objektorientētās programmatūras izstrādes pamati.
Studiju kursa plānojums
Daļa KP Stundas Pārbaudījumi
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs
1 6.0 32.0 0.0 32.0 *

Pieteikties uz šo kursu

[Kursa apraksts PDF formātā]