AD0151 Funkcionālā apģērba projektēšana

Kods AD0151
Nosaukums Funkcionālā apģērba projektēšana
Statuss Obligātais/Ierobežotās izvēles; Brīvās izvēles
Līmenis un tips Augstākā līmeņa, Profesionālais
Tematiskā joma Tekstilmateriālu tehnoloģija
Struktūrvienība Arhitektūras un dizaina institūts
Mācībspēks Inese Ziemele, Marianna Grecka, Dana Almli
Kredītpunkti 6.0
Daļas 1
Anotācija Studiju kursa saturs aptver reglamentējošos ierobežojumu un ieteikumu apzināšanu specializētu apģērba sistēmu izstrādē un gala lietotāja nepieciešamību apzināšanu. Fizioloģiskais komforts apģērbā līdztekus cilvēka kustību veidu (rotācija, abdukcija, addukcija un citas) apzināšanai un amplitūdu izpētei nosaka cilvēka labsajūtu apģērbā, arī lielumatbilstības aspektā. Kursā aplūkotas tēmas par riskiem un individuālo aizsardzības līdzekļu atbilstošu atlasi, dots ieskats par apģērbu ķermeņa funkciju papildināšanai (redzamības nodrošināšana, spēka un stingrības nodrošināšana, spējas uzturēties dažādās cilvēkam bīstamās vidēs un citi aspekti). Studiju kursa noslēgumā tiek izstrādāts studiju darbs..
Studiju kursa saturs
Saturs Pilna un nepilna laika klātienes studijas Nepilna laika neklātienes studijas
Kontaktstundas Patstāvīgais darbs Kontaktstundas Patstāvīgais darbs
Problēmsfēras, gala lietotāju un to prasību apzināšana. Reglamentējošo ieteikumu un ierobežojumu – patērētāju aizsardzības, lietotāju asociāciju un standartu ieteikumu/prasību apzināšana. 8 12 0 0
Brāķējošo (min.) vērtību noteikšana. Izstrādātā produkta/projekta novērtēšana saskaņā ar apzinātajām prasībām un to brāķējošām vērtībām. 8 12 0 0
Fizioloģiskais komforts funkcionālajā apģērbā. 4 6 0 0
Komforts apģērbā lielumatbilstības aspektā. 12 18 0 0
Fiziskais komforts. Kustību brīvība apģērbā. 12 18 0 0
Riski funkcionālo apģērbu projektēšanā. 4 6 0 0
Individuālie aizsardzības līdzekļi. Ķermeņa funkciju uzlabošana un papildināšana. 4 6 0 0
Patstāvīgais darbs – rezultātā izstrādāts prototips (dizaina projekts, prototips, virtuāls prototips). 12 18 0 0
Kopā: 64 96 0 0
Mērķis un uzdevumi, izteikti
kompetencēs un prasmēs
Mērķis ir sniegt zināšanas un praktiskās iemaņas par funkcionālo apģērbu izstrādi un projektēšanu, to attīstības tendencēm, populārākiem zīmoliem, to apģērbu kolekcijām, lietotajām izejmateriālu grupām. Attīstīt iemaņas, kā atrast un apkopot informāciju par funkcionāla apģērba veiksmīgas izstrādes projektu, un iegūtās zināšanas pielietot šī apģērba kvalitātes prasību identificēšanā un secinājumu izdarīšanā par funkcionālam apģērbam nepieciešamajām komponentēm. Attīstīt izglītojamā prasmes lietot specializētas 2D un 3D apģērbu projektēšanas un antropometrijas datorsistēmas funkcionālā apģērba projektēšanā.
Sasniedzamie studiju
rezultāti un to vērtēšana
Spēj apzināt un formulēt funkcionālā apģērba projektam izvirzāmās kvalitātes prasības, argumentēti atlasīt prasību izpildes kontroles rādītājus. - Laboratorijas darbē demonstrēta prasme atlasīt un kontrolēt kvalitātes prasības.
Spēj uzprojektēt (dizaina projekts, prototips, virtuāls prototips) konkrētu funkcionālo apģērbu un kritiski novērtēt projektrisinājuma atbilstību tam izvirzītām kvalitātes prasībām. - Studiju darbs.
Spēj orientēties un pamatoti izvēlēties nepieciešamās funkcionālā apģērba komponentes, paredzot atbilstošas moduļu apstrādes metodes konkrētiem apģērba lietošanas apstākļiem. - Studiju darbs.
Spēj iestrādāt funkcionālā apģērba konstrukcijā nepieciešamās funkcionālās komponentes, lietojot 2D un 3D apģērbu projektēšanas datorsistēmas. - Studiju darbs.
Spēj novērtēt uzprojektētā funkcionālā apģērba maketa lielumatbilstību un fizisko komfortu. - Laboratorijas darbā demonstrēta prasme atpazīt funkcionālā apģērba konstruktīvos defektus un kustības ierobežojošos aspektus.
Spēj atpazīt un izteikt apģērba kvalitātes prasībās cilvēkam bīstamus vides riskus, kā arī to ietekmes mazināšanai nepieciešamos individuālās aizsardzības līdzekļus, tā definējot projektējamo aizsargapģērba veidu. - Laboratorijas darbā demonstrēta prasme noteikt cilvēkam bīstamās vides aspektus un atlasīt nepieciešamos aizsardzības līdzekļu veidus.
Pārzina funkcionālo apģērbu apstrādes īpatnības, projektēšanas un izgatavošanas attīstītās tehnoloģijas, zina to attīstības tendences. - Eksāmenā parādītas zināšanas par pastāvošajām funkcionālo apģērbu projektēšanas tendencēm un to izmantošanās iespējām.
Studiju rezultātu vērtēšanas kritēriji
Laboratorijas darbs - 20%
Studiju darbs - 50%
Eksāmens - 30%
 
Priekšzināšanas Apģērbu datorizētā projektēšana, apģērbu konstruēšana.
Studiju kursa plānojums
Daļa KP Stundas nedēļā Pārbaudījumi Pārbaudījumi (brīvai izvēlei)
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs Ieskaite Eksāmens Darbs
1 6.0 24.0 0.0 40.0 *

Pieteikties uz šo kursu

[Kursa apraksts PDF formātā]