AD0099 Apģērbu automatizētā projektēšana

Kods AD0099
Nosaukums Apģērbu automatizētā projektēšana
Statuss Obligātais/Ierobežotās izvēles
Līmenis un tips Pamatstudiju, Profesionālais
Tematiskā joma Materiālzinātnes
Struktūrvienība Arhitektūras un dizaina institūts
Mācībspēks Dana Almli, Liene Siliņa, Gaļina Terļecka, Eugenija Strazdiene, Dana Barkāne
Kredītpunkti 6.0
Daļas 1
Anotācija Studiju kurss iepazīstina ar apģērbu automatizēto projektēšanas sistēmu (AAPS) ieviešanas mērķi un uzdevumiem, struktūra un funkcijām, tehniskajiem līdzekļiem un saistīto programmatūru. Studiju kurss sniedz zināšanas par APS attīstības virzieniem. Studējošie veic vingrinājumus dažādu AAPS vidēs..
Studiju kursa saturs
Saturs Pilna un nepilna laika klātienes studijas Nepilna laika neklātienes studijas
Kontaktstundas Patstāvīgais darbs Kontaktstundas Patstāvīgais darbs
Apģērbu projektēšanas datorsistēmas, to veidi un attīstības virzieni. Pazīstamākās un Latvijas uzņēmumos lietojamās AAPS. 4 4 0 0
Apģērbu projektēšanas darbu struktūra un datorsistēmu lietošanas iespējas un nepieciešamais tehniskais nodrošinājums. 4 4 0 0
Mākslinieciskās projektēšanas datorsistēmas un moduļi. To lietošana tekstiliju un apģērbu modeļu izstrādei. 10 10 0 0
Bāzes konstrukciju projektēšanas datorsistēmas un moduļi. Mēru tabulu veidošana un rediģēšana. Protokola uzturēšana. 8 8 0 0
Apģērbu datorsistēmās integrētās bāzes konstrukcijas, interaktīvā konstruēšana un rediģēšana. 10 10 0 0
Modeļkonstrukciju projektēšana. Grafiskās modifikācijas principi. Maināmie konstruktīvie parametri. 12 12 0 0
Detaļu šablonu veidošana, atvasināto detaļu līmeņi un pārveidošanas ierobežojumi datorsistēmās. 12 12 0 0
Modeļa dokumentācijas izstrāde. 10 10 0 0
Apģērbu projektēšana 3D sistēmās. Imitācijas, vizualizācijas (laikošanas) un projektēšanas sistēmas. 10 10 0 0
Kopā: 80 80 0 0
Mērķis un uzdevumi, izteikti
kompetencēs un prasmēs
Mērķis ir sniegt vispārējas zināšanas par AAPS lietošanas iespējām. Uzdevumi: 1. Attīstīt prasmes apģērbu projektēšanas darbu izpildē CAD/CAM vidē, noteikt apģērbu projektēšanas darbiem lietojamos datorsistēmu moduļus un nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu, zīmēt apģērbu modeļu tehniskos zīmējumus lietojot specializēto datorprogrammu rīkus, veidot bāzes un modeļkonstrukcijas lietojot grafiskās rediģēšanas komandas, atvasināt modeļa detaļu šablonus no bāzes vai modeļa konstrukcijas. 2. Sniegt zināšanas un attīstīt prasmi izstrādāt modeļa konstruktordokumentāciju.
Sasniedzamie studiju
rezultāti un to vērtēšana
Prot noteikt apģērbu projektēšanas darbiem lietojamos datorsistēmu moduļus un nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu. - Laboratorijas darbā demonstrēta prasme novērtēt apģērbu projektēšanas darbiem lietojamos datorsistēmu moduļus.
Prot zīmēt apģērbu modeļu tehniskos zīmējumus lietojot specializēto datorprogrammu rīkus. - Laboratorijas darbā demonstrēta prasme ar specializēto datorprogrammu rīku palīdzību veidot modeļa attēlu, ievērojot proporcijas, detaļu dalījumus un novietojumu.
Prot veidot bāzes un modeļkonstrukcijas lietojot grafiskās rediģēšanas komandas. - Laboratorijas darbā demonstrēta prasme efektīvi lietot grafiskās rediģēšanas un jaunu elementu konstruēšanas komandas.
Prot atvasināt modeļa detaļu šablonus no bāzes vai modeļa konstrukcijas. - Laboratorijas darbā parādīta prasme racionāli izstrādāt modeļa detaļu komplektu, nodrošinot to automātisku gradāciju.
Spēj izstrādāt modeļa konstruktordokumentāciju. - Laboratorijas darbā demonstrēta prasme sastādīt precīzu, modelim atbilstošu kontrolizmēru tabulu.
Spēj projektēt apģērbu automatizētajās projektēšanas sistēmās. - Eksāmenā demonstrēta spēja projektēt apģērbu kādā no apgūtajām apģērbu projektēšanas sistēmā.
Studiju rezultātu vērtēšanas kritēriji
Laboratorijas darbi - 50%
Eksāmens - 50%
 
Priekšzināšanas Apģērbu konstruēšanas un apģērbu izgatavošanas tehnoloģija.
Studiju kursa plānojums
Daļa KP Stundas Pārbaudījumi
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs
1 6.0 40.0 0.0 40.0 *

Pieteikties uz šo kursu

[Kursa apraksts PDF formātā]