AD0097 Nozares uzņēmumu tehnoloģiskās iekārtas

Tematiskā joma Tekstilmateriālu tehnoloģija
Struktūrvienība Arhitektūras un dizaina institūts
Mācībspēks Uģis Briedis, Ilze Baltiņa, Ilze Balgale
Anotācija Studiju kursā apskatīta tekstilnozares iekārtu klasifikācija, tiek sniegtas zināšanas un prasmes par sagatavošanas nodaļu un pamatcehu tehnoloģisko iekārtu konstruktīvām īpatnībām, mašīnu galveno un palīgmehānismu konstruktīvo daudzveidību. Paredzēts iepazīties ar iekārtu darbības režīmiem, operatora funkcijām, darba paņēmieniem un iekārtu apkalpes automatizāciju..
Tehnoloģisko procesu secība dažādos tekstilnozares uzņēmumos. 12 12 0 0
Tekstiliekārtu klasifikācija. 8 8 0 0
Sagatavošanas nodaļas tehnoloģiskie procesi un mašīnu konstruktīvās īpatnības. 10 10 0 0
Pamatcehu iekārtas un to komplektācija. 12 12 0 0
Iekārtas galveno un palīgmehanismu konstruktīvā daudzveidība un tehnoloģiskās iespējas. 24 24 0 0
Iekārtas darba režīmi un profilakse. 8 8 0 0
Operatora funkcijas un darba paņēmieni, apkalpes automatizācija. 6 6 0 0
Studiju kursa mērķis ir attīstīt studējošo zināšanas par tekstila nozares uzņēmumu tehnoloģiskajām iekārtām. Studiju kursa uzdevumi ir sniegt kompetences un prasmes izvēlēties tekstiliju izgatavošanai nepieciešamās iekārtas.
Pārzina tekstiluzņēmuma tehnoloģisko secību nodrošinošo iekārtu veidus. - Pārbaudes veids: eksāmens. Kritēriji: students pārzina tekstiliju izgatavošanas tehnoloģisko procesu secību, spēj izskaidrot šo procesu nozīmi un pārzina iekārtas šo procesu nodrošināšanai.
Pārzina sagatavošanas nodaļu iekārtu daudzveidību un darbības īpatnības. - Pārbaudes veids: laboratorijas darbs, eksāmens. Kritēriji: students pārzina dažādus sagatavošanas procesus (smitēšana, šķērēšana, pārspolēšana u.c.), orientējas tekstiliekārtu daudzveidībā, spēj izskaidrot iekārtu konstruktīvās īpatnības.
Pārzina pamatcehu iekārtu tehnoloģiskās īpatnības, darbības režīmus un operatora funkcijas. - Pārbaudes veids: laboratorijas darbs, eksāmens. Kritēriji: students pārzina galveno cehu (aušanas, adīšanas) darbības procesus, izprot iekārtu tehnoloģiskās īpatnības un to apkalpošanas principus.
Pārzina iekārtu iespējamo komplektāciju ar pamata un palīgmehānismiem un to tehnoloģiskās iespējas. - Pārbaudes veids: laboratorijas darbs, eksāmens. Kritēriji: students pārzina iekārtu tehnoloģiskās iespējas, izprot pamata un palīgmehānismu izmantošanas nozīmi, prot sakomplektēt iekārtu atbilstoši konkrēta sortimenta izgatavošanai.
Spēj izvēlēties nepieciešamās iekārtas konkrēta sortimenta ražošanai. - Pārbaudes veids: laboratorijas darbs, eksāmens. Kritēriji: students prot patstāvīgi izvēlēties tekstiliekārtas konkrēta sortimenta ražošanai un spēj pamatot savu izvēli.
Laboratorijas darbi - 50%

Priekšzināšanas Vērpšanas, aušanas un adīšanas tehnoloģiju pamati.
Daļa KP Stundas nedēļā Pārbaudījumi
1 3.0 20.0 0.0 20.0 *