AD0088 Šūšanas fabriku un modes darbnīcu projektēšana

Kods AD0088
Nosaukums Šūšanas fabriku un modes darbnīcu projektēšana
Līmenis un tips Pamatstudiju, Profesionālais
Tematiskā joma Tekstilmateriālu tehnoloģija
Struktūrvienība Arhitektūras un dizaina institūts
Mācībspēks Uģis Briedis
Anotācija Studiju kursā studenti tiek iepazīstināti ar šūšanas fabriku un modes darbnīcu cehu un iecirkņu projektēšanas etapiem, principiem un metodēm, projekta tehnoloģiskiem aprēķiniem. Tiek apskatīta ražošanas loģistika, fabriku un darbnīcu infrastruktūra, energoapgādes aprēķini. Sīkāk tiek iztirzāts šūšanas ceha (iecirkņa) ražošanas tehnoloģiskais process, ar darba vietu izvietojumu un darba organizāciju tehnoloģiskajās operācijās. .
Šūšanas rūpniecības ražošanas tipi un struktūra, to raksturojums. 2 2 0 0
Šūšanas uzņēmuma ražošanas procesi, to raksturojums. 4 2 0 0
Šūšanas uzņēmuma ražošanas operācijas, to iedalījums un raksturojums. 4 4 0 0
Šūšanas uzņēmuma projektēšanas veidi un pamatetapi, to raksturojums. 2 4 0 0
Uzņēmuma projektēšanas tehniski- ekonomiskais pamatojums, īss raksturojums. 4 4 0 0
Uzņēmuma celtniecības punkta un projekta tipa izvēles galvenie aspekti. 4 4 0 0
Šūšanas uzņēmuma pirmaprēķins. 4 4 0 0
Tehnoloģisko procesu izvietojums šūšanas uzņēmumā. 4 4 0 0
Šūšanas ceha plānojums. 4 4 0 0
Šūšanas plūsmu klasifikācija un tipi, to raksturojums. 2 4 0 0
Šūšanas plūsmu projektēšanas etapi, īss raksturojums. 4 4 0 0
Projektējamās plūsmas modeļu, materiālu un apstrādes metožu izvēle. 4 4 0 0
Tehnoloģiskās plūsmas pirmaprēķinā nosakāmie rādītāji un tehnoloģiskās shēmas sastādīšana. 4 4 0 0
Ielaides veidi daudzmodeļu plūsmās, to īss raksturojums. 4 4 0 0
Sagatavošanas ceha galvenās zonas/iecirkņi un iekārtas. 2 4 0 0
Materiālu glabāšanas veidi sagatavošanas cehā un izmantojamās iekārtas. 4 4 0 0
Sagatavošanas ceha ražošanas apjoma aprēķins. 2 4 0 0
Sagatavošanas ceha materiālu glabāšanas iekārtu izvēles kritēriji un aprēķins. 4 4 0 0
Sagatavošanas ceha nepieciešamo platību aprēķini. 2 2 0 0
Piegriešanas ceha galvenie uzdevumi un izmantojamās iekārtas. 4 2 0 0
Drānas klāšanas iecirkņa uzdevumi un iekārtas, to tehnoloģiskais pielietojums. 2 2 0 0
Drānas piegriešanas iecirkņa uzdevumi un iekārtas, to tehnoloģiskais pielietojums. 4 2 0 0
Higro- termiskās apstrādes ceha galvenie uzdevumi un izmantojamās iekārtas. 4 2 0 0
Higro- termiskās apstrādes ceha iekārtu pielietojums un to funkcijas. 2 2 0 0
Studiju kursa mērķis ir iepazīstināt studentus ar šūšanas fabriku un modes darbnīcu projektēšanas metodiku. Tiek veikti sekojošu uzdevumi: 1. Sniegtas zināšanas par šūšanas ražotnes projekta pirmaprēķiniem,; 2. Izdalīti šūšanas uzņēmuma iecirkņu tehnoloģiskās projektēšanas etapi; 3. Sniegtas zināšanas par katra iecirkņa tehnoloģiskajiem aprēķiniem; 4. Sniegtas zināšanas par iekārtu izvietojumu un darba organizāciju ražošanas iecirkņos; 5. Sniegtas zināšanas par tehnoloģiskās projektēšanas novērtēšanas metodēm.
Pārzina šūšanas rūpniecības ražošanas tipus un struktūru. - Atbildes uz eksāmena jautājumiem. Kritēriji: šūšanas rūpniecības ražošanas tipu un struktūras pārzināšana. Eksāmenu atbilžu vērtējums (atzīme).
Pārzina šūšanas uzņēmuma ražošanas procesus. - Atbildes uz eksāmena jautājumiem. Kritēriji: šūšanas uzņēmuma ražošanas procesu pārzināšana. Eksāmenu atbilžu vērtējums (atzīme).
Spēj veikt šūšanas uzņēmuma un modes darbnīcas projektēšanu. - Praktiskie darbi, to aizstāvēšana un atbildes uz eksāmena jautājumiem. Kritēriji: šūšanas uzņēmuma un modes darbnīcas projektēšanas prasmes. Praktisko darbu kvalitātes un eksāmenu atbilžu vērtējums (atzīme).
Spēj veikt šūšanas plūsmas projektēšanu. - Praktiskie darbi, to aizstāvēšana un atbildes uz eksāmena jautājumiem. Kritēriji: šūšanas plūsmas projektēšanas prasmes. Praktisko darbu kvalitātes un eksāmenu atbilžu vērtējums (atzīme).
Pārzina sagatavošanas, piegriešanas, šūšanas, un higro- termiskās apstrādes cehu (iecirkņu) iekārtas un spēj veikt šo iecirkņu projektēšanu. - Praktiskie darbi, to aizstāvēšana un atbildes uz eksāmena jautājumiem. Kritēriji: sagatavošanas, piegriešanas, šūšanas, un higro- termiskās apstrādes cehu (iecirkņu) iekārtu pārzināšana un spēja veikt šo iecirkņu projektēšanu. Praktisko darbu kvalitātes un eksāmenu atbilžu vērtējums (atzīme).
Praktisko darbu aizstāvēšana - 50%

Priekšzināšanas Šūto izstrādājumu tehnoloģija.
Daļa KP Stundas nedēļā Pārbaudījumi
1 3.0 20.0 20.0 0.0 *