BS0043 Ievads finanšu tehnoloģiju biznesa modeļos

Kods BS0043
Nosaukums Ievads finanšu tehnoloģiju biznesa modeļos
Tematiskā joma Vadība un administrēšana
Struktūrvienība Rīgas Biznesa skola
Mācībspēks Claudio Andres Rivera
Anotācija Studiju kursa ietvaros studenti gūs ieskatu finanšu tehnoloģiju (FinTech) jomā. Studenti uzzinās, kā dažādas tehnoloģijas un jauni biznesa modeļi izaicina un attīsta finanšu jomu, iepazīs dažādus finanšu tehnoloģiju biznesa modeļus un tagadējās un nākotnes tirgus iespējas. Būtiska studiju kursa sastāvdaļa būs globālo un reģionālo gadījumu analīze (case study), kā arī finanšu tehnoloģiju jomas pārstāvju vieslekcijas..
Ievads finanšu tehnoloģijās, aktuālajās tendencēs un kiberdrošībā. 6 6 0 0
Digitālie un mobilie maksājumi. 12 12 0 0
Tradicionālās bankas, tiešsaistes bankas, neobankas un izaicinātājbankas un banku pakalpojumu tehnoloģijas. 13 13 0 0
Tiešsaistes aizdevumi, tiešsaistes tirgi un kolektīvā finansēšana. 18 18 0 0
Aktīvu pārvaldība un ieguldījumu tehnoloģijas. 12 12 0 0
Web3, blokķēde, decentralizētās finanses (DeFi) un centralizētās finanses (CeFi). 13 13 0 0
Apdrošināšanas tehnoloģijas (InsurTech). 6 6 0 0
Studiju kursa galvenais mērķis ir sniegt studentiem ieskatu par finanšu tehnoloģiju biznesa modeļiem un strauji mainīgo finanšu tehnoloģiju jomu. Studiju kursa uzdevumi: - iepazīstināt studentus ar finanšu tehnoloģiju vēsturisko attīstību un tendencēm, uzsverot to ietekmi uz tradicionālajiem finanšu pakalpojumiem; - attīstīt studentu spēju atpazīt un novērtēt dažādus finanšu tehnoloģiju biznesa modeļus; - iepazīstināt studentus ar finanšu tehnoloģiju pamatprincipiem, ļaujot paredzēt biznesa iespējas finanšu tehnoloģiju jomā gan vietējā, gan starptautiskā līmenī, un izstrādāt biznesa stratēģijas; - veicināt aktīvu studentu līdzdalību grupu diskusijās un uzdevumos, kas saistīti ar finanšu tehnoloģijām; - attīstīt studentu prasmi veikt gadījumu analīzes un gūt no tām vērtīgas atziņas.
Pārzina finanšu tehnoloģiju jomas vēsturi un attīstību, pašreizējo situāciju un potenciālo attīstību, tostarp arī tehnoloģiju inovāciju lomu tajā. - Patstāvīgie darbi, starpposma un gala eksāmens.
Izprot un spēj izskaidrot vienkāršas, ar finanšu tehnoloģijām saistītas idejas, tendences un biznesa modeļus gan mutiski, gan rakstiski. - Patstāvīgie darbi, gadījumu analīzes, starpposma un gala eksāmens.
Prot izmantot analītiskus rīkus un kritisko domāšanu, lai atpazītu un salīdzinātu dažādus finanšu tehnoloģiju jomas biznesa konceptus. - Patstāvīgie darbi, gadījumu analīzes, starpposma un gala eksāmens.
Spēj atpazīt jaunas tendences un biznesa iespējas finanšu tehnoloģiju jomā. - Patstāvīgie darbi, gadījumu analīzes, starpposma un gala eksāmens.
Prot izstrādāt biznesa stratēģijas, balstoties uz globālo situāciju finanšu tehnoloģiju jomā un ņemot vērā dažādās tirgus vajadzības un normatīvo regulējumu. - Patstāvīgie darbi, gadījumu analīzes, starpposma un gala eksāmens.
Aktīva dalība kursā - 20%
Gadījumu analīzes - 30%
Patstāvīgais darbs - 20%
Starpposma un gala eksāmens - 30%

Priekšzināšanas Pamata zināšanas par finanšu jēdzieniem, izpratne par starptautisko uzņēmējdarbības vidi, elementāra izpratne par uzņēmējdarbības tehnoloģijām.
Daļa KP Stundas nedēļā Pārbaudījumi
1 6.0 60.0 20.0 0.0 *