BS0042 Grāmatvedības vispārēji pieņemtie pamatprincipi

Tematiskā joma Vadība un administrēšana
Struktūrvienība Rīgas Biznesa skola
Mācībspēks Justin Wesley Bancroft
Anotācija Studiju kurss sniedz studentiem izpratni par Amerikas Savienotajās Valstīs vispārpieņemtajiem grāmatvedības principiem (ASV GAAP), ko izdevusi Finanšu grāmatvedības standartu padome (FASB) un kā tos pielietot pētniecībā un piedāvājot risinājumus praktiskām grāmatvedības problēmām, ar kurām var saskarties uzņēmējdarbība..
Ievads FASB grāmatvedības standartu kodifikācijā, profesionālajā literatūrā un pētījumu rakstīšanā. 3 4 0 0
Kriptovalūtu uzskaite. 3 3 0 0
Aptuveno produktu atsaukšanas izmaksu uzskaite. 2 4 0 0
Aktīvu klasifikācija: pamatlīdzekļi vai inventārs. 4 4 0 0
Ieņēmumi no līgumiem ar klientiem. 4 3 0 0
ASC 606 5 pakāpju ieņēmumu atpazīšanas modeļa izmantošana. 4 2 0 0
Studiju kursa mērķis ir sniegt zināšanas par US GAAP, to teoriju un to pielietošanu reālās pasaules problēmās. Studiju kursa uzdevumi: 1. Iepazīstināt ar US GAAP standartiem un ar tiem saistīto datu bāzi, veicot priekšizpēti un e-mācību uzdevumu. 2. Iemācīt veikt neatkarīgu izpēti par pamata un progresīvākām grāmatvedības tēmām, atsaucoties uz US GAAP kodificētajiem standartiem, profesionālo literatūru/teoriju un esošajiem ASV GAAP emitentu finanšu pārskatiem. 3. Iemācīt sagatavot patstāvīgus rakstiskus pētījumu memorandus, izmantojot atbilstošus citātus un atsauces, lai pamatotu secinājumus un ieteikumus.
Orientējas grāmatvedības vienādojumos. - Uzdevumi, starpeksāmens, mājas darbi, gala eksāmens.
Spēj atšķirt debetus un kredītus. - Uzdevumi, starpeksāmens, mājas darbi, gala eksāmens.
Spēj atpazīt galvenos grāmatvedības cikla posmus. - Uzdevumi, starpeksāmens, mājas darbi, gala eksāmens.
Prot noteikt grāmatvedības informācijas sistēmas galvenās sastāvdaļas. - Uzdevumi, starpeksāmens, mājas darbi, gala eksāmens.
Prot noteikt slēgšanas procesa galvenos soļus. - Uzdevumi, starpeksāmens, mājas darbi, gala eksāmens.
Uzdevumi - 15%
Starpeksāmens - 20%
Mājas darbi - 20%
Gala eksāmens - 45%

Priekšzināšanas Priekšzināšanas angļu valodā.
Daļa KP Stundas nedēļā Pārbaudījumi Pārbaudījumi (brīvai izvēlei)
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs Ieskaite Eksāmens Darbs
1 2.0 10.0 10.0 0.0 *