BS0041 Amerikas Savienoto Valstu vēsture

Tematiskā joma Vadība un administrēšana
Struktūrvienība Rīgas Biznesa skola
Mācībspēks Claudio Andres Rivera, (Bems) Chiaki Sekiguchi
Anotācija Studiju kurss iepazīstina studentus ar ASV vēsturi un daudzveidības problēmām Amerikā. Studenti apgūst Amerikas demokrātijas pamatvērtības un aplūko tās vēsturiskos notikumos un mūsdienu realitātē. Tā vietā, lai izmantotu stingri hronoloģisku pieeju, studiju kursā tiek izmantota tematiska pieeja, īpašu uzmanību pievēršot tādiem jautājumiem kā rase, dzimums, seksualitāte un šķira, lai ilustrētu Amerikas sabiedrības fundamentāli daudzveidīgo raksturu. Studiju kurss parāda progresu, ko Amerika panākusi vēstures gaitā, un izaicinājumus, ar kuriem tā saskaras šodien..
Šis ir viens no Bufalo Universitātes studiju kursiem par dažādību Amerikas Savienotajās Valstīs un tiek īstenots saskaņā ar Rīgas Biznesa skolas un Bufalo Universitātes partnerību..
Dzimuma loma ASV vēsturē. 15 10 0 0
Sabiedriskās šķiras loma ASV vēsturē. 10 8 0 0
Pašreizējā realitāte, rase. 8 10 0 0
Pašreizējā realitāte, seksualitāte. 9 10 0 0
Amerikas demokrātija ārzemēs un mājās. 10 15 0 0
Radoša izpausme par amerikāņu tēmu. 9 4 0 0
Mācību nostiprināšana, pētījuma un mākslinieciskās izpausmes prezentācija. 5 3 0 0
Grupas pētījumi. 10 16 0 0
Individuāla konsultācija. 4 4 0 0
Studiju kursa mērķis ir attīstīt studentu kultūras kompetenci – nepieciešamo prasmi sadzīvot un strādāt ar dažādām ASV grupām, sniedzot studentiem vēstures zināšanas un izpratni. Studiju kursa uzdevumi: 1) iemācīt identificēt un definēt Amerikas pamatvērtības un principus, kā arī galvenos terminus, kas palīdz izskaidrot galvenās daudzveidības problēmas; 2) pilnveidot zināšanas par pašreizējo sociālo problēmu vēsturisko attīstību; 3) pilnveidot prasmi kritiski analizēt pašreizējos notikumus vēsturiskā kontekstā; 4) attīstīt prasmi apsvērt vairākas perspektīvas galvenajām sociālajām problēmām; 5) pilnveidot kultūras izpratni.
Izprot Amerikas pamatvērtības un principus. - Pirms un pēc nodarbības uzdevumi, tiešsaistes foruma diskusija, kopīgs pētījums, prezentācija, radošā aktivitāte un noslēguma projekts/eseja, gala eksāmens.
Prot domāt kritiski un "ar atvērtu prātu" par pretrunīgi vērtētām mūsdienu un vēstures tēmām Amerikas sabiedrībā. - Pirms un pēc nodarbības uzdevumi, tiešsaistes foruma diskusija, kopīgs pētījums, prezentācija, radošā aktivitāte un noslēguma projekts/eseja, gala eksāmens.
Prot atpazīt izaicinājumus un iespējas, kas piemīt daudzveidīgai sabiedrībai. - Pirms un pēc nodarbības uzdevumi, tiešsaistes foruma diskusija, kopīgs pētījums, prezentācija, radošā aktivitāte un noslēguma projekts/eseja, gala eksāmens.
Prot izskaidrot, kā tādas dažādības kategorijas kā rase, seksualitāte, dzimums un šķira krustojas vai savienojas viena ar otru, radot sarežģītas identitātes un perspektīvas. - Pirms un pēc nodarbības uzdevumi, tiešsaistes foruma diskusija, kopīgs pētījums, prezentācija, radošā aktivitāte un noslēguma projekts/eseja, gala eksāmens.
Prot atpazīst rasu un seksuālās atšķirības, institucionālu nevienlīdzību un priekšrocības. - Pirms un pēc nodarbības uzdevumi, tiešsaistes foruma diskusija, kopīgs pētījums, prezentācija, radošā aktivitāte un noslēguma projekts/eseja, gala eksāmens.
Prot izskaidrot, kā vēsturiskie konteksti (piemēram, rasu un seksuālo minoritāšu diskriminācija) ir veidojuši mūsdienu realitāti. - Pirms un pēc nodarbības uzdevumi, tiešsaistes foruma diskusija, kopīgs pētījums, prezentācija, radošā aktivitāte un noslēguma projekts/eseja, gala eksāmens.
Kopīgs pētījums un prezentācija - 10%
Pirms un pēc nodarbības uzdevumi - 15%
Noslēguma projekts/eseja - 30%
Darbs klasē (tiešsaistes foruma diskusija, radošā aktivitāte) - 10%
Apmeklējums - 5%
Gala eksāmens - 30%

Priekšzināšanas Priekšzināšanas angļu valodā.
Daļa KP Stundas nedēļā Pārbaudījumi Pārbaudījumi (brīvai izvēlei)
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs Ieskaite Eksāmens Darbs
1 6.0 60.0 20.0 0.0 * *