BS0038 Ievads finanšu tehnoloģiju jomas regulējumā

Kods BS0038
Nosaukums Ievads finanšu tehnoloģiju jomas regulējumā
Tematiskā joma Vadība un administrēšana
Struktūrvienība Rīgas Biznesa skola
Mācībspēks Claudio Andres Rivera
Anotācija Studiju kursā studenti apgūst zināšanas par galvenajiem ierobežojumiem, noteikumiem un vadlīnijām, kas regulē finanšu tehnoloģiju (FinTech) jomu - šo noteikumu izpratne ir neatņemama biznesa veiksmes sastāvdaļa. Studiju kurss aptver regulatīvās pamatprasības, kas studentiem jāzina, lai kļūtu par kvalificētiem darbiniekiem finanšu tehnoloģiju jomā un spētu kritiski izvērtēt finanšu tehnoloģiju biznesa idejas. Studiju kursā tiek uzsvērta nepieciešamība ievērot atbilstības standartus, lai nodrošinātu netraucētu finanšu tehnoloģiju uzņēmuma darbību, un izrunāti principi, kas skaidro regulējuma izstrādes pieejas un attīstošos faktorus..
Ievads. 1 0 0 0
Atbilstības definīcija, vēsture un attīstība finanšu tehnoloģiju jomā. 6 2 0 0
Regulējuma pamatprincipi. 6 6 0 0
Finanšu tehnoloģiju regulējums Eiropas Savienībā. 6 6 0 0
Finanšu tehnoloģiju loma: starpniecība un nepastarpināti darījumi. 6 6 0 0
Finanšu tehnoloģiju uzņēmuma reģistrācija un licencēšana. 6 6 0 0
Profesionālie standarti un pieņemtie uzņēmējdarbības principi finanšu tehnoloģiju jomā. 5 6 0 0
Biznesa atbilstības metodoloģija. 10 12 0 0
Datu privātums. Kiberdrošības standarti. 5 6 0 0
Risku vadība finanšu tehnoloģiju jomā. 6 6 0 0
Finanšu noziegumu novēršana finanšu tehnoloģiju jomā. 6 6 0 0
Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršana un sankciju ievērošana finanšu tehnoloģiju jomā. 6 6 0 0
Regulatīvo tehnoloģiju risinājumi. Atbilstība kā pakalpojums. 6 6 0 0
Ētika un ilgtspēja finanšu tehnoloģiju jomā. 5 6 0 0
Studiju kursa mērķis ir nodrošināt studentiem teorētiskos un metodoloģiskos rīkus, kas nodrošina regulatīvo prasību būtību un to ietekmes uz biznesu izprašanu. Studiju kursa uzdevumi: - nodrošināt ieskatu atbilstības attīstībā finanšu tehnoloģiju jomā un izskaidrot finanšu tehnoloģiju jomas uzņēmumu atbilstības prasības dažādās jurisdikcijās; - iepazīstināt studentus ar profesionālajiem standartiem, ētikas un ilgtspējas jautājumiem finanšu tehnoloģiju jomā; - demonstrēt kvalitatīvas atbilstības programmas sastāvdaļas un risku pārvaldes stratēģijas; - nodrošināt izpratni par nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas prakses nozīmi kā neatņemamu finanšu tehnoloģiju uzņēmuma atbilstības nodrošināšanas sastāvdaļu.
Spēj skaidrot regulējuma teorijas pamatus, atbilstības attīstības pamatus finanšu tehnoloģiju jomā un galvenās regulējumam atbilstoša finanšu tehnoloģiju uzņēmuma iezīmes. - Patstāvīgais darbs. Rakstisks starpposma un gala eksāmens.
Izprot atšķirības starp finanšu tehnoloģiju jomas uzņēmumu atbilstības prasībām dažādās jurisdikcijās. - Gadījumu analīzes. Diskusijas. Rakstisks starpposma un gala eksāmens.
Orientējas FinTech jomas profesionālajos standartos, kas nodrošina ētikas un jomas standartu ievērošanu. - Gadījumu analīzes. Diskusijas. Rakstisks starpposma un gala eksāmens.
Prot novērtēt finanšu tehnoloģiju jomas galvenos riskus, identificēt risku mazināšanas stratēģijas. - Gadījumu analīzes. Diskusijas. Rakstisks starpposma un gala eksāmens.
Spēj raksturot finanšu noziegumu apkarošanas un nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas būtisko lomu finanšu tehnoloģiju uzņēmuma atbilstības nodrošināšanā. - Patstāvīgais darbs. Diskusijas. Rakstisks starpposma un gala eksāmens.
Prot izstrādāt finanšu tehnoloģiju biznesa stratēģijas, ņemot vērā līdzsvara nepieciešamību starp atbilstības prasībām un konkurētspēju. - Gadījumu analīzes. Diskusijas klasē. Rakstisks starpposma un gala eksāmens.
Spēj pielietot ar atbilstību saistītos terminus, paužot savu viedokli. - Patstāvīgais darbs. Diskusijas. Rakstisks starpposma un gala eksāmens.
Aktīva dalība diskusijās - 10%
Patstāvīgais darbs - 20%
Gadījumu analīze - 20%
Starpposma un gala eksāmens - 50%

Priekšzināšanas Pamata izpratne biznesa vadības un finanšu pakalpojumu jomā.
Daļa KP Stundas nedēļā Pārbaudījumi
1 6.0 40.0 40.0 0.0 *