PA0204 Ekonomikas un vadībzinātnes pamati

Tematiskā joma Vadība un administrēšana
Struktūrvienība Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultāte
Mācībspēks Tālis Juhna, Iveta Lauva
Anotācija Šo studiju kursu īsteno Latvijas Universitāte, studiju kursa izstrādātājs ir Kārlis Purmalis. .
Pilnu studiju kursu skatīt: https://www.lu.lv/studijas/studiju-celvedis/programmu-un-kursu-katalogi/kursu-katalogs/?tx_lustudycatalogue_pi1[action]=detail&tx_lustudycatalogue_pi1[controller]=Course&tx_lustudycatalogue_pi1[course]=VadZ1120.
Tirgus pieprasījums un piedāvājums. Tirgus līdzsvars, elastības. 8 12 0 0
Patērētāju uzvedība. 4 6 0 0
Ražošana un izmaksas. 8 12 0 0
Tirgus formas. 4 6 0 0
Darba tirgus. 8 12 0 0
Makroekonomikas rādītāji. 4 6 0 0
Vadīšanas būtība un funkcijas. 4 6 0 0
Nozīmīgākās vadīšanas teorijas. 4 6 0 0
Organizāciju iekšējās un ārējās vides analīze. 4 6 0 0
Mērķi un to formulēšana. 4 6 0 0
Darbinieku motivēšana. 4 6 0 0
Kontrole un darba snieguma vadīšana, atalgojuma noteikšana. 4 6 0 0
Vadītāja vara un vadīšanas stils. 4 6 0 0
Studiju kursa mērķis ir nodrošināt iespēju studentiem apgūt zināšanas par ekonomikas un vadīšanas pamatiem, iegūt priekšstatu par tirgus pamatprincipiem un mehānismiem, kā arī vadības zinību teorijām. Studiju kursa uzdevumi: 1.Parādīt galvenos pieprasījumu un piedāvājumu ietekmējošos lielumus, to iedarbības daudzveidības raksturu un elastību, kā arī dažādus tirgus modeļus. 2. Veicināt vadīšanas problēmu izzināšanu organizācijas darbībā.
Prot izskaidrot tirgus darbības mehānismus, patērētāju un ražotāju uzvedību tirgū, tirgus konkurences tipus. Izprot vadībzinātnes būtību un svarīgākos jēdzienus. Kritiski izprot jaunākās vadības teorijas. - Pirmais un otrais kontroldarbs. Eksāmens.
Prot analizēt galvenos pieprasījuma un piedāvājuma ietekmējošos faktorus, patstāvīgi prezentēt un argumentēt savu viedokli ekonomikas un vadīšanas aspektā, analizēt ekonomikas un vadīšanas procesus. - Aktivitāte nodarbībās. Praktiskais darbs (izstrādāts un sekmīgi prezentēts kursa projekts). Eksāmens.
Spēj aprēķināt un novērtēt tirgus līdzsvaru un cenu elastību, pielietot teorētiskās zināšanas un prasmes ar vadības procesiem saistītu jautājumu un problēmu risināšanā, identificēt un risināt aktuālas uzņēmējdarbības vadības problēmas, argumentēti diskutēt par personāla vadīšanas procesiem. - Pirmais kontroldarbs. Aktivitāte nodarbībās. Praktiskais darbs (izstrādāts un sekmīgi prezentēts kursa projekts). Eksāmens.
Pirmais kontroldarbs - 15%
Otrais kontroldarbs - 15%
Aktivitāte nodarbībās - 10%
Izstrādāts un sekmīgi prezentēts kursa projekts - 30%
Sekmīgi nokārtots kursa noslēguma rakstveida pārbaudījums (eksāmens) - 30%

Priekšzināšanas Studiju kursam priekšzināšanas nav nepieciešamas.
Daļa KP Stundas nedēļā Pārbaudījumi
1 6.0 40.0 40.0 0.0 *