PA0208 Datu analīze un matemātiskā statistika

Kods PA0208
Nosaukums Datu analīze un matemātiskā statistika
Tematiskā joma Matemātika un statistika
Struktūrvienība Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultāte
Mācībspēks Tālis Juhna, Iveta Lauva
Anotācija Studiju kursu īsteno Latvijas Universitāte, kursa izstrādātājs ir Didzis Elferts..
Studiju kursā apskatīti galvenie principi piemērotāko pamatstatistisko metožu izvēlei, kā arī apskatīti principi kā izveidot labu rezultātu grafisko reprezentāciju. Studiju kursā uzsvars likts uz statistisko metožu praktisko pielietojumu izmantojot programmu R, vienlaikus sniedzot arī nelielu teorētisko pamatojumu katrai no metodēm..
Pilnu studiju kursu skatīt: https://www.lu.lv/studijas/studiju-celvedis/programmu-un-kursu-katalogi/kursu-katalogs/?tx_lustudycatalogue_pi1[action]=detail&tx_lustudycatalogue_pi1[controller]=Course&tx_lustudycatalogue_pi1[course]=Mate2090.
Ievads. Statistikas pamatprincipi. Datu veidi. 2 3 0 0
Programmas R un RStudio. 4 6 0 0
Datu grafiskā analīze. Ticamības intervāli. 4 6 0 0
Paraugkopu salīdzināšana. 4 6 0 0
Korelācijas un regresijas analīze. 4 6 0 0
Dispersijas un kovariācijas analīze. 6 9 0 0
Vispārējie lineārie modeļi. 4 6 0 0
Statistisko testu rezultātu noformēšana un grafiskais attēlojums. 4 6 0 0
Studiju kursa mērķis ir sniegt studentiem iespēju iegūt pamatzināšanas par statistiskajām metodēm, kuras var tikt pielietotas pētījumos iegūtās kvantitatīvās informācijas analīzei un interpretācijai. Studiju kursa uzdevumi: • attīstīt studentu spēju apkopot pētījumu datus, izvēlēties atbilstošos statistisko testus un analizēt datus; • attīstīt studentu spēju interpretēt citu pētījumu rezultātus; • uzlabot studentu prasmes parādīt savu pētījumu rezultātus.
Prot izskaidrot pamatstatistisko testu teorētisko pamatojumu; pārzina datu veidus. - Teorijas tests ar praktiskajiem uzdevumiem. Praktiskie darbi. Eksāmens.
Prot sagatavot un importēt datus programmā R; veikt pamatstatistiskos testus programmā R; vizualizēt testu rezultātus programmā R. - Teorijas tests ar praktiskajiem uzdevumiem. Praktiskie darbi. Eksāmens.
Spēj plānot savus zinātniskos pētījumus; izvēlēties saviem datiem atbilstošos statistisko testus un interpretēt to rezultātus. - Teorijas tests ar praktiskajiem uzdevumiem. Praktiskie darbi. Eksāmens.
Teorijas tests ar praktiskajiem uzdevumiem - 50%
Praktiskie darbi - 15%