PA0211 Ievads šūnu un gēnu inženierijā

Kods PA0211
Nosaukums Ievads šūnu un gēnu inženierijā
Tematiskā joma Bioloģija
Struktūrvienība Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultāte
Mācībspēks Tālis Juhna, Iveta Lauva
Anotācija Studiju kursu īsteno Latvijas Universitāte, studiju kursa izstrādātājs ir Kaspars Tārs..
Pilnu studiju kursu skatīt: https://www.lu.lv/studijas/studiju-celvedis/programmu-un-kursu-katalogi/kursu-katalogs/?tx_lustudycatalogue_pi1[action]=detail&tx_lustudycatalogue_pi1[controller]=Course&tx_lustudycatalogue_pi1[course]=Biol2057..
Gēnu inženierijas pamati. 6 9 0 0
Gēnu ekspresija prokatiotos un eikariotos. 12 18 0 0
Proteīnu iegūšana un raksturošana. 14 21 0 0
Laboratorijas darbu kopa. 32 48 0 0
Studiju kursa mērķis ir sniegt zināšanas par gēnu inženieriju un tās pielietojumu proteīnu producēšanā baktērijās. Iegūtās zināšanas ir obligātas nākošā kursa “Gēnu un šūnu tehnoloģijas” apguvei. Studiju kursa gaitā studentu uzdevums būs uzproducēt proteīnu bakteriālajā ekspresijas sistēmā un to raksturot ar dažādām metodēm. Studenti iegūs zināšanas par gēnu inženierijas pamatiem, gēnu ekspresiju, proteīnu producēšanu un attīrīšanu, kā arī dažādām iegūtā produkta identifikācijas, raksturošanas un bioloģiskās aktivitātes apstiprināšanas metodēm.
Izprot gēnu inženierijas metodes; prot raksturot gēnu ekspresiju prokariotos un eikariotos; prot izskaidrot proteīnu producēšanu, attīrīšanu un raksturošanu. - Rakstveida kontroldarbs par 1. tēmu. Rakstveida kontroldarbs par 2. tēmu. Rakstveida kontroldarbs par 3. tēmu. Rakstveida eksāmens.
Prot izmantot metodes gēnu molekulārajai klonēšanai; pielietot metodes proteīnu producēšanai un attīrīšanai; izmantot metodes proteīnu identifikācijai un raksturošanai. - Rakstveida kontroldarbs par 1. tēmu. Rakstveida kontroldarbs par 2. tēmu. Rakstveida kontroldarbs par 3. tēmu. Rakstveida eksāmens.
Spēj pielietot iegūtās zināšanas un prasmes proteīnu iegūšanā un raksturošanā. - Rakstveida kontroldarbs par 1. tēmu. Rakstveida kontroldarbs par 2. tēmu. Rakstveida kontroldarbs par 3. tēmu. Rakstveida eksāmens.
Rakstveida kontroldarbs par 1. tēmu - 10%
Rakstveida kontroldarbs par 2. tēmu - 20%
Rakstveida kontroldarbs par 3. tēmu - 20%
Rakstveida eksāmens - 50%

Priekšzināšanas Biomolekulas un šūnas. Metabolisms.
Daļa KP Stundas nedēļā Pārbaudījumi
1 6.0 40.0 0.0 40.0 *