PA0110 Radošo industriju digitālā transformācija

Kods PA0110
Nosaukums Radošo industriju digitālā transformācija
Statuss Obligātais/Ierobežotās izvēles
Līmenis un tips Pamatstudiju, Akadēmiskais
Tematiskā joma Vadība un administrēšana
Struktūrvienība Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Mācībspēks Deniss Ščeulovs
Kredītpunkti 3.0
Daļas 1
Anotācija Studiju kursu docē LKA mācībspēks..
Digitālā transformācija atstāj būtisku ietekmi uz kultūras un radošo industriju produktu un pakalpojumu attīstību visos vērtību ķēžu posmos, sākot no jaunrades līdz izplatīšanai. Attiecības starp mākslu, kultūru un ekonomiku piedzīvo jaunu fāzi, kurā satiekas kultūras un mākslas produkti, radošums un tehnoloģiju inovācijas. Digitālās transformācijas ietekme bieži vien sniedzas vēl tālāk, izaicinot virkni tradicionālu priekšstatu un paradigmu, kā arī liekot pārskatīt kultūras un radošuma lomu plašākā sociālā kontekstā..
Pēdējās desmitgadēs sasniegtais attīstības temps moderno tehnoloģiju un inovāciju pasaulē ir pierādījis, ka tas, kas vēl vakar šķita neiespējami, jau šodien var kļūt ne tikai iespējams, bet pieejams plašai auditorijai un lietotāju skaitam visā pasaulē. Šis straujais attīstības temps rada daudz nezināmā un virkni neatbildētu jautājumu, kādā mērā digitalizācija atstāj pozitīvas vai negatīvas sekas gan uz procesiem kultūras un radošajās industrijās, gan uz sabiedrību kopumā..
Esošie un topošie kultūras un radošo industriju profesionāļi ir liecinieki aizraujošam un dinamiskam laikam, kas no viņiem pieprasa ne tikai izprast mainīgos procesus pasaulē un sabiedrībā, bet arī iedziļināties digitālās transformācijas radītajā ietekmē katrā specifiskajā kultūras un radošajā sektorā, kā arī apgūt jaunas prasmes, lai profesionāli īstenotu savu radošo potenciālu un vairotu savu konkurētspēju ilgtermiņā..
Studiju kursa saturs
Saturs Pilna un nepilna laika klātienes studijas Nepilna laika neklātienes studijas
Kontaktstundas Patstāvīgais darbs Kontaktstundas Patstāvīgais darbs
Ievads. Digitālā transformācija – atslēgas jēdzieni un terminoloģija. 2 2 0 0
Digitālās transformācijas ietekme uz kultūras, mākslas un radošajām industrijām, kā arī radošiem indivīdiem. 2 2 0 0
Digitālās transformācijas sociālais konteksts un aktuālās tendences – pārmaiņas sabiedrībā, auditorijas paradumu un pieprasījuma maiņa. 2 2 0 0
Digitālās transformācijas ekonomiskais konteksts (radošā ekonomika, digitālā ekonomika, kopienu ekonomika, dalīšanās ekonomika). 2 2 0 0
Tehnoloģiju tendences kultūras un radošajās industrijās (īpaši XR industrijas, mākslīgais intelekts (MI), mākoņa un blokķēdes tehnoloģijas). 6 8 0 0
Digitālie rīki radošai darbībai, sadarbībai un tīklošanās vajadzībām. 4 6 0 0
Kultūras satura digitālo izplatīšanas platformu attīstība. 4 6 0 0
Digitālās stāstniecības, mārketinga un komunikācijas iespējas kultūras un radošajās industrijās. 4 6 0 0
Tehnoloģiju piedāvātās spēļošanas un interaktivitātes iespējas kultūras un radošajās industrijās. 2 6 0 0
Organizācijas, institūcijas, uzņēmuma vai radošā indivīda digitālā brieduma novērtējums un transformācijas ceļa kartes izstrāde. 2 4 0 0
Radošo industriju nākotnes tendences, nozares un starpnozaru inovāciju attīstības iespējas. 2 4 0 0
Kopā: 32 48 0 0
Mērķis un uzdevumi, izteikti
kompetencēs un prasmēs
Studiju kursa mērķis ir veicināt izpratni par digitālās transformācijas procesiem, to radīto ietekmi un iespējām kultūras, mākslas un radošo industriju sektoros, kā arī veicināt ilgtspējīgu nozares attīstību, digitālo produktu un pakalpojumu diversifikāciju un inovāciju attīstību.
Sasniedzamie studiju
rezultāti un to vērtēšana
Izprot digitālās transformācijas atslēgas jēdzienus un izmantoto terminoloģiju. - Dalība lekcijās, semināros un diskusijās.
Izprot digitālās transformācijas ietekmi uz kultūras, mākslas un radošajām nozarēm. - Dalība lekcijās, semināros un diskusijās.
Prot kvalitatīvi diskutēt, analizēt un izvērtēt digitālās transformācijas un tehnoloģiju inovāciju radītās iespējas, riskus un draudus nozarei gan īstermiņā, gan ilgtermiņā. - Patstāvīgais darbs – referāts.
Spēj novērtēt savas organizācijas vai uzņēmuma digitālo briedumu un izstrādāt digitālās attīstības stratēģiju. - Patstāvīgais darbs – digitālā brieduma novērtējums un attīstības stratēģijas izstrāde.
Spēj ieviest un izmantot digitālos risinājumus savā darbā, kā arī paplašināt digitālo produktu un pakalpojumu klāstu. - Eksāmens. Grupu darbs – radošā projekta izstrāde un prezentācija.
Studiju rezultātu vērtēšanas kritēriji
Diskusijās un semināri - 10%
Referāts - 25%
Digitālā brieduma novērtējums un attīstības stratēģija - 25%
Eksāmens - 40%
 
Priekšzināšanas Izpratne par kultūras un radošajām industrijām.
Studiju kursa plānojums
Daļa KP Stundas Pārbaudījumi
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs
1 3.0 20.0 20.0 0.0 *

Kursa apgūšanas cena klausītājam Pilna laika studijas
Klātiene
Nepilna laika studijas
Klātiene
Nepilna laika studijas
Neklātiene
Pieteikties uz šo kursu

[Kursa apraksts PDF formātā]