DA0125 Vides inženierķīmija un materiālzinības

Kods DA0125
Nosaukums Vides inženierķīmija un materiālzinības
Statuss Obligātais/Ierobežotās izvēles
Līmenis un tips Pamatstudiju, Akadēmiskais
Tematiskā joma Vides inženierzinātnes un pārvaldība
Struktūrvienība Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultāte
Mācībspēks Sergejs Gaidukovs, Gerda Gaidukova
Kredītpunkti 6.0
Daļas 1
Anotācija Studiju kursā apskata pamatzināšanas par vides inženierķīmiju un materiālzinībām, lai attīstītu studentiem iemaņas un kompetences tehnoloģiju ekoloģisko problēmu novērtēšanā, iepazīstinātu studentus ar tīrām vides tehnoloģijām, kā arī sniegtu izpratni par vienkāršajiem materiāliem un kompozītiem, materiālu tehnoloģiskajām un ekspluatācijas īpašībām, šo materiālu priekšrocībām un trūkumiem, materiālu struktūru īpatnībām un to pētīšanas metodēm. Kursā tiek attīstītas kompetences izsekot materiālu un izstrādājumu dzīves ciklam, patstāvīgi veikt eksperimentus laboratorijā, veikt rezultātu analīzi, izskaidrot, apkopot datus un izdarīt secinājumus..
Studiju kursa saturs
Saturs Pilna un nepilna laika klātienes studijas Nepilna laika neklātienes studijas
Kontaktstundas Patstāvīgais darbs Kontaktstundas Patstāvīgais darbs
Vides zinātne, tās jēdziens un joma; ekoloģija, ilgtspējīga attīstība, ekoloģiskā pēda. 4 4 0 0
Biosfēras sastāvdaļas; atmosfēras, hidrosfēras un litosfēras ķīmija; vides sistēmas, dabas un enerģētiskie resursi. 4 4 0 0
Antropogēnās vielu aprites; Antropogēnā ietekme uz dabas norisēm. 4 4 0 0
Ilgtspējīgas attīstības nosacījumi; racionālā resursu izmantošana un ietekmes uz vidi samazināšana; materiālu dzīves cikls; atkritumu saimniecība un materiālu reciklēšana. 4 4 0 0
Materiālu struktūra, struktūras līmeņi, saitēm vielā, vielas agregātstāvokļiem un fāžu stāvokļiem. 4 4 0 0
Svarīgākās materiālu īpašības, un to saistība ar struktūru, ekspluatācijas un pārstrādes īpašības. 4 4 0 0
Materiālu testēšanas un analīzes metodes. 4 4 0 0
Metāli, keramika, stikls, saistvielas, polimēri, kompozītmateriāli, nanomateriāli, modernie un viedie materiāli. 4 4 0 0
Uzdevumu prezentēšana un aizstāvēšana. 16 16 0 0
Praktiskie darbi, laboratorijas darbi. 20 20 0 0
Pārbaudes darbi, kontroldarbi. 12 12 0 0
Kopā: 80 80 0 0
Mērķis un uzdevumi, izteikti
kompetencēs un prasmēs
Kursa mērķis ir attīstīt pamatzināšanas par vides inženierķīmiju un materiālzinībām. Kursa uzdevumi ir attīstīt studentiem šādas iemaņas un kompetences: spēt novērtēt tehnoloģiju ekoloģiskās problēmas, iepazīstināt studentus ar tīrām vides tehnoloģijām. Kā arī sniegt izpratni par vienkāršajiem materiāliem un kompozītiem, materiālu tehnoloģiskajās un ekspluatācijas īpašības, šo materiālu priekšrocības un trūkumus, materiālu struktūru īpatnībām un to pētīšanas metodēm; veidot kompetenci izsekot materiālu un izstrādājumu dzīves ciklam, patstāvīgi veikt eksperimentus laboratorijā, veikt rezultātu analīzi, izskaidrot, apkopot datus un izdarīt secinājumus.
Sasniedzamie studiju
rezultāti un to vērtēšana
Students izprot un spēj iztirzāt vides un ekoloģijas jautājumus, Students spēj patstāvīgi un kritiski formulēt un analizēt ekoloģiskās problēmas. - Pārbaudes veidi: izpildīti mājas darbi. Kritēriji: prezentēts un aizstāvēts personīgais uzdevums – referāts.
Students spēj izvērtēt ilgtspējīgas attīstības indikatorus, noteikt ekoloģiskās pēdas nospiedumu. Students spēj orientēties atmosfērā, hidrosfērā un litosfērā notiekošajos ķīmiskajos procesos. - Pārbaudes veidi: kontroldarbs. Kritēriji: izpildīti mājas darbi.
Students apguvis studiju kursa saturu. - Pārbaudes veidi: kontroldarbs, eksāmens Kritēriji: prezentēts un aizstāvēts personīgais uzdevums – referāts. Nostrādāti un sekmīgi aizstāvēti laboratorijas darbi. Izpildīti mājas darbi.
Students saredz un spēj formulēt kopsakarības starp dažādu materiālu struktūru un īpašībām, viņam ir vispārīgs priekšstats par materiālu izvērtēšanas, izvēles un pielietošanas principiem. - Pārbaudes veidi: kontroldarbs, eksāmens. Kritēriji: prezentēts un aizstāvēts personīgais uzdevums – referāts. Izpildīti mājas darbi.
Students spēj orientējies materiālu struktūru īpatnībās un to pētīšanas metodēs. Students spēj izsekot materiālu un izstrādājumu dzīves ciklam. - Pārbaudes veidi: kontroldarbs. Kritēriji: prezentēts un aizstāvēts personīgais uzdevums – referāts.
Students spēj atpazīt atsevišķas vienkāršo materiālu un kompozītu grupas, izskaidrot un pamatot šo materiālu svarīgākās tehnoloģiskās un ekspluatācijas īpašības, šo materiālu priekšrocības un trūkumus. - Pārbaudes veidi: kontroldarbs. Kritēriji: nostrādāti un sekmīgi aizstāvēti laboratorijas darbi.
Studiju rezultātu vērtēšanas kritēriji
Mājas darbi - 20%
Uzdevums - 20%
Laboratorijas darbi, praktiskās nodarbības - 20%
Kontroldarbi - 10%
Eksāmens - 30%
 
Priekšzināšanas Studiju programmas līmenī.
Studiju kursa plānojums
Daļa KP Stundas Pārbaudījumi
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs
1 6.0 40.0 20.0 20.0 *

Pieteikties uz šo kursu

[Kursa apraksts PDF formātā]