IV0222 Biznesa datu analīzes tehnoloģijas III

Tematiskā joma Datormācība
Struktūrvienība Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Mācībspēks Leonards Budņiks
Anotācija Studiju kursā studējošie iegūs prasmes strādāt ar informācijas sistēmām lēmumu pieņemšanas kontekstā uzņēmējdarbības vidē, veidojot izpratni par biznesa datu apstrādē lietotajām programmām un to funkcijām lielu datu masīvu apstrādē, datu bāžu veidošanā..
Studiju kurss papildina arī praktiskās iemaņas, kas iegūtas iepriekšējos Biznesa datu analīzes tehnoloģiju kursos ar teorētiskām atziņām un statistiski matemātiskiem modeļiem. Kursā studenti tiek iepazīstināti ar jaunākām IT tendencēm uzņēmējdarbībā un iemācās veidot matemātiskos datu modeļus lēmumu pieņemšanas atbalstam..
Informācijas tehnoloģiju tendences 4 4 1 4
Informācijas sistēmu veidošanas principi 4 4 1 4
Lēmumu pieņemšanas atbalstu sistēmu veidošanas principi 10 10 7 18
Praktiskās nodarbības - lēmumu pieņemšanas atbalsta sistēmu veidošana Ms Excel un Power BI vidē 14 30 7 38
Studiju kursa mērķis ir dot izpratni par informācijas tehnoloģiju izmantošanas iespējām uzņēmējdarbības lēmumu pieņemšanā. Kursa ietvaros tiks attīstītas sekojošas prasmes un kompetences: 1. veidot izpratni par IT attīstības tendencēm un to lomu uzņēmējdarbībā; 2. veidot izpratni par informācijas sistēmu ieviešanas procesu; 3. veidot izpratni par lēmuma pieņemšanas atbalsta sistēmas izveides teorētiskajiem aspektiem; 4. attīstīt spēju izstrādāt lēmuma pieņemšanas atbalsta modeli; 5. attīstīt prasmi pielietot vispārpieejamos rīkus datu modeļu veidošanā; 6. attīstīt argumentācijas spēju par izvēlēto modeli.
Studenti izprot IT attīstības tendences un to lomu uzņēmējdarbībā, informācijas sistēmu ieviešanas procesu; - Dalība lekcijās 1.grupu darbs - referāts par IT attīstības tendencēm. Rezultātu prezentācija un dalība diskusijās. Eksāmens
Studenti izprot lēmuma pieņemšanas atbalsta sistēmas izveides teorētiskos aspektus - Dalība lekcijās 1. grupu darbs, referāts par IT attīstības tendencēm. Rezultātu prezentācija un dalība diskusijās. Eksāmens
Studenti spēj izstrādāt lēmuma pieņemšanas atbalsta modeli pielietojot vispārpieejamos rīkus datu modeļu veidošanā un pamatot izvēlētā modeļa veida izvēli - 2. grupu darbs - izstrādā lēmuma pieņemšanas modeli. Rezultātu prezentācija.
Dalība lekcijās - 10%
1. Grupu darbs - Referāts - 30%
2. Grupu darbs - Lēmuma pieņemšanas atbalsta modelis - 30%

Priekšzināšanas Studentiem ir jāsaprot ekonomiskas likumsakarības uzņēmumā, ir jābūt zināšanām augstākajā matemātikā un statistikā