DE0243 Matemātiskie modeļi vides un ilgtspējas problēmām

Kods DE0243
Nosaukums Matemātiskie modeļi vides un ilgtspējas problēmām
Statuss Obligātais/Ierobežotās izvēles
Līmenis un tips Pamatstudiju, Profesionālais
Tematiskā joma Matemātika un statistika
Struktūrvienība Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte
Mācībspēks Andrejs Matvejevs
Kredītpunkti 5.0
Daļas 1
Anotācija Finanšu pasaule strauji virzās nākotnē, kad visiem finanšu uzņēmumiem jāatskaitās par savu investīciju ietekmi uz vidi. Korporatīvā atbildība par ilgtspēju un ekoloģisko ietekmi prasa no finanšu ekspertiem adaptēties pārmaiņām finanšu modeļos un pielietot arvien jaunus konceptus, kas vēl nesen nebija aktuāli finanšu profesijā. Studiju kurss sniedz studentiem zināšanas par terminoloģiju un analītiskām pieejām, kas parādījušās finanšu nozarē un ir saistīti ar ilgtspējas un klimata pārmaiņu tēmām. Tiek runāts par finanšu sistēmas lomu zaļās transformācijas finansēšanā, modeļiem ar klimata pārmaiņām saistītu risku modelēšanu un zaļās transformācijas ietekmi uz ekonomiku un finanšu modelēšanu, siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju uzskaites sistēmām, jaunām videi draudzīgākām tehnoloģijām, valsts politiku un starptautiskām iniciatīvām, kas nosaka ekoloģiskos un ilgtspējas standartus un videi kaitīgu procesu aplikšanu ar nodokļiem, un kā tas viss ietekmē finanšu modeļus un investīcijas. Studiju kursa tiks izmantotas mūsdienīgas metodes, ieskaitot darbu mazās grupās un diskusijas. Šis studiju kurss ir noderīgs ne tikai studentiem, kuri studē finanšu jomas studiju programmās, bet arī visiem, kas grib būt spējīgs profesionāli diskutēt par ilgtspējas un ekoloģiskām tēmām, izprast izmaiņas korporatīvās pieejās, brīvi orientēties ar zaļo transformāciju saistītā valsts un starptautiskajā politikā un spēt pielietot mūsdienīgus ar ilgtspēju saistītus konceptus..
Studiju kursa saturs
Saturs Pilna un nepilna laika klātienes studijas Nepilna laika neklātienes studijas
Kontaktstundas Patstāvīgais darbs Kontaktstundas Patstāvīgais darbs
Maltusa ierobežojumi, klimata pārmaiņas un SEG emisijas. 2 2 0 0
SEG emisiju jomas, samazināšanas veidi. 2 2 0 0
Ilgtspējības jēdzieni un aktuālās problēmas. 4 4 0 0
Ilgtspējības problemātika finansēs. Uzņēmuma vērtība. 4 4 0 0
Izlīdzinātās elektroenerģijas izmaksas (LCOE). 4 4 0 0
Zemu emisiju enerģētikas finanses. 8 8 0 0
Valsts finansējums un fiskālā politika priekš zaļās transformācijas. 10 10 0 0
Zaļās pārejas ekonomiskā un finanšu modelēšana. 10 10 0 0
Aktuālās praktiskās problēmas zaļajās un ilgtspējīgajās finansēs 12 11 0 0
Kapitālieguldījumu iestrēgums (Asset stranding). 4 4 0 0
Apdrošināšana un klimata pārmaiņas. 4 4 0 0
Noslēguma jautājumi. 4 2 0 0
Kopā: 68 65 0 0
Mērķis un uzdevumi, izteikti
kompetencēs un prasmēs
Studiju kursa mērķis ir sagatavot studentus kā finanšu profesionāļus, kas brīvi orientējas klimatiskās ietekmes un ilgtspējas jautājumos un ir apguvuši svarīgas zināšanas un prasmes, lai pielietotu ar šīm problēmām saistītos ekonomiskos un finanšu modeļus un adaptētu uzņēmumu operācijas un finanses, ņemot vērā investīciju klimatisko ietekmi un jaunos atskaites standartus. Studiju kursa uzdevumi: 1) izveidot sapratni par aktuālām pārmaiņām finanšu nozarē, kas ir saistītas ar zaļo transformāciju un ilgtspējības jautājumiem; 2) sniegt tehniskās zināšanas par jauniem konceptiem, formulām, pieejām, kas ir nepieciešami, lai integrētu ilgtspējas un klimata pārmaiņu aspektus ekonomiskajā un finanšu modelēšanā; 3) sniegt studentiem praktiskās iemaņas uzstāties ar prezentāciju par kādu ar ilgtspēju un ietekmes samazināšanu uz vidi saistītu tēmu, pielietot teorētiskos modeļu praksē, kā arī patstāvīgi formulēt argumentus par ilgtspējas un ietekmes uz vidi problemātiku.
Sasniedzamie studiju
rezultāti un to vērtēšana
Saprot un spēj zinātniski argumentēt nepieciešamību veikt izmaiņas tradicionālās pieejās, lai adaptētos videi, kad privātajam sektoram proaktīvi jāmainās un jādemonstrē sava spēja samazināt ietekmi uz vidi un atbilst jauniem ilgtspējas standartiem. - 1. kontroldarbs, jautājumi un uzdevumi eksāmenā.
Spēj pielietot ar ilgtspēju un ietekmi uz vidi saistītās finanšu formulas un jēdzienus. - 1. kontroldarbs, 2. kontroldarbs.
Pārzina starptautiskās iniciatīvas un valsts politiku zaļajos un ilgtspējas jautājumos un saprot, kādi ir tās mērķi un ietekme uz ekonomiku un finansēm, un kā šī ietekme tiek modelēta. - 2. kontroldarbs, jautājumi un uzdevumi eksāmenā.
Spēj uzturēt diskusiju par zaļās transformācijas un ilgtspējas jautājumiem tehniskā līmenī, pareizi saprotot un pielietojot visus svarīgus konceptus. - Projekts.
Saprot, kā uzņēmumu oglekļa pēda (carbon footprint) ietekmē finanšu novērtējumus un modeļus. - Projekts, 2. kontroldarbs, jautājumi un uzdevumi eksāmenā.
Izprot zaļās transformācijas aktuālās problēmas, ar tām saistītos finanšu aspektus un matemātiskos modeļus. - Projekts, jautājumi eksāmenā.
Studiju rezultātu vērtēšanas kritēriji
1. kontroldarbs - 10%
Projekts - 30%
2. kontroldarbs - 20%
Eksāmens - 40%
 
Priekšzināšanas Augstākā matemātika, varbūtību teorija un matemātiskā statistika, prezentāciju prasmes, aktuārmatemātika.
Studiju kursa plānojums
Daļa KP Stundas Pārbaudījumi
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs
1 5.0 40.0 28.0 0.0 *

Pieteikties uz šo kursu

[Kursa apraksts PDF formātā]