PA0421 Nodokļi un audita sistēma

Līmenis un tips Pamatstudiju, Profesionālais
Tematiskā joma Ekonomika
Mācībspēks Ingars Eriņš
Anotācija Studiju kurss iekļauts kopīgā studiju programmā "Finanšu pārvaldības informācijas sistēmas". Studiju kursu īsteno partneraugstskola - Banku augstskola, mācībsspēks Elīna Putniņa..
Studiju kurss palīdz apgūt iemaņas orientēties Latvijas Republikas nodokļu un nodevu sistēmu regulējošā normatīvā bāzē, prasmīgi izmantot šīs iemaņas, izprast nodokļu aprēķina algoritmu tiešajiem un netiešajiem nodokļiem un gūt praktiskas iemaņas nodokļu aprēķināšanā, nodokļu sloga noteikšanā, nodokļu maksājumu plānošanā, iegūtā rezultāta izvērtēšanā. Studiju kurss attīsta studenta prasmes un iemaņas darbībai audita jomā, iepazīstina studentus ar audita būtību, auditoru ētikas pamatnostādnēm, audita kvalitātes nodrošināšanu. Studenti apgūst specifiskas zināšanas un prasmes, kas ir nepieciešamas kvalificētam auditoram..
Nodokļu politikas jēdziens, pamatnostādnes. 6 6 0 0
Nodokļu nepieciešamība, būtība, struktūrelementi. 6 6 0 0
Tiešo nodokļu aprēķināšana, maksāšanas kārtība. 6 6 0 0
Netiešie nodokļi, to aprēķināšanas un maksāšanas kārtība. 6 6 0 0
Nodokļu starptautiskie normatīvie akti, to loma. 6 6 0 0
Audits un tā tiesiskie aspekti. 6 6 0 0
Finanšu pārskatu audits. 6 6 0 0
Audita plānošana un riska izvērtēšana. 6 6 0 0
Revīzijas pierādījumi. 6 6 0 0
Audita noslēgums un auditora ziņojums. 6 6 0 0
Studiju kursa mērķi: I daļa: Apgūt iemaņas orientēties Latvijas Republikas nodokļu likumos un prasmīgi izmantot šīs iemaņas. Izprast nodokļu politikas stratēģiju uzņēmējdarbības vides veidošanā. Studiju kursa ietvaros studenti iepazīstas ar nodokļu normatīvo aktu ievērošanas, piemērošanas, atbildības prasībām. Gūst praktiskas iemaņas nodokļu aprēķināšanā, iegūtā rezultāta izvērtēšanā. II daļa: Attīstīt studenta prasmes un iemaņas darbībai audita jomā, iepazīstināt studentus ar audita būtību, auditoru ētikas pamatnostādnēm, audita kvalitātes nodrošināšanu, kā arī apgūt specifiskas zināšanas un prasmes, kas ir nepieciešamas kvalificētam auditoram.
Izprot tiešo nodokļu aprēķināšanas algoritmu, spēj analizēt tiešo nodokļu pārskatos esošo informāciju, attīstot komandas darba kompetences. - Rakstisks darbs auditorijā, patstāvīgais darbs un tā prezentācija, rakstisks eksāmens.
Izprot netiešo nodokļu aprēķināšanas algoritmu, spēj aprēķināt netiešos nodokļus. - Rakstisks darbs auditorijā, patstāvīgais darbs un tā prezentācija, rakstisks eksāmens.
Izprot nodokļu sloga plānošanas pamatprincipus, spēj izvērtēt nodokļu slogu ietekmējošo izmaksu plānošanas vajadzības uzņēmumā, pieņem lēmumus nodokļu sloga samazināšanai. - Patstāvīgais darbs un tā prezentācija, rakstisks eksāmens.
Spēj novērtēt un analizēt uzņēmējdarbību, analizēt, sistematizēt un integrēt iegūto informāciju. - Rakstisks darbs auditorijā, patstāvīgais darbs un tā prezentācija, rakstisks eksāmens.
Prot patstāvīgi teorētiskās zināšanas izmantot praktiskajā darbībā, sagatavojot audita programmu un veikt auditu. - Rakstisks darbs auditorijā, patstāvīgais darbs un tā prezentācija, rakstisks eksāmens.
Spēj uzņemties atbildību, strādāt komandā un izrādīt iniciatīvu, efektīvi plānot un organizēt savu darbu. - Patstāvīgais darbs un tā prezentācija, rakstisks eksāmens.
Rakstiskais eksāmens - 50%
Rakstisks darbs auditorijā - 25%
Patstāvīgais darbs un tā prezentācija - 25%

Priekšzināšanas Uzņēmējdarbības organizēšana, grāmatvedības sistēma, finanšu sistēmas organizācija, tiesību zinības.
Daļa KP Stundas nedēļā Pārbaudījumi
1 5.0 30.0 30.0 0.0 *