BM0152 Globālās pozicionēšanas sistēmas

Kods BM0152
Nosaukums Globālās pozicionēšanas sistēmas
Statuss Obligātais/Ierobežotās izvēles
Līmenis un tips Augstākā līmeņa, Profesionālais
Tematiskā joma Ģeodēzija un kartogrāfija, ģeomātika
Struktūrvienība Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Mācībspēks Mārtiņš Reiniks, Jānis Balodis, Jānis Zvirgzds
Kredītpunkti 5.0
Daļas 1
Anotācija Globālās pozicionēšanas sistēmas ir dinamiskas telpā un laikā, tās nodrošina dažādu jomu un nozaru darbību, apraksta lietotāju segmentu. Studiju priekšmets „Globālās pozicionēšanas sistēmas” iepazīstina ar koordinātu un laika sistēmām, Zemes mākslīgiem pavadoņiem (satelītiem), to orbītām, konstelāciju, pavadoņu uztveramību un signāliem, Zemes atmosfēras ietekmi, multifāzes ģeneratori, matemātisko modeļu analīze, Doplera efekts. .
Globālās pozicionēšanas praktiskā puse ietver dažādu metožu mērījumu veikšanu, to analītisku apstrādi, matemātisko modeļu veidošanu un rezultātu analīzi. .
Studiju kursa saturs
Saturs Pilna un nepilna laika klātienes studijas Nepilna laika neklātienes studijas
Kontaktstundas Patstāvīgais darbs Kontaktstundas Patstāvīgais darbs
Ievads. Kontroljautājumi par globālām pozicionēšanas metodēm. 2 0 0 0
Ieskats pozicionēšanas sistēmu uzbūvē. 2 0 0 0
Sistēmu lietotāju segments un nākotnes tendences. 2 0 0 0
Zemes mākslīgie pavadoņi (satelīti), to orbītas, uztveramība. 2 0 0 0
Globālās pozicionēšanas un navigācijas instrumenti un mērījumu metodes. 2 0 0 0
Globālās pozicionēšanas koordinātu un laika sistēmas. 4 0 0 0
Multifāzes ģeneratori un signālu piekļuve. 4 0 0 0
Zemes atmosfēras ietekme. 4 0 0 0
Matemātisko modeļu veidošana un analīze. 4 0 0 0
Praktiskie darbi un patstāvīgi uzdevumi. 22 0 0 0
Kopā: 48 0 0 0
Mērķis un uzdevumi, izteikti
kompetencēs un prasmēs
Mērķis ir iepazīstināt studentus ar padziļinātu globālās pozicionēšanas sistēmu dažādiem pielietojumiem lietotāju segmentā un sistēmu perspektīvo attīstību, skaidrot teorētiskās sakarības par Zemes mākslīgo pavadoņu orbītām, signālu uztveramību un to ietekmējošiem faktoriem. Iegūt izpratni par matemātisko modeļu veidošanu un analīzi. Pēc priekšmeta apguves students spēs veikt globālās pozicionēšanas mērījumu veikšanu, apstrādi, koordinātu vairākdimensiju transformāciju.
Sasniedzamie studiju
rezultāti un to vērtēšana
Spēj orientēties globālās pozicionēšanas terminos un metodēs. - Pārbaudes veids: pārrunas, kontroldarbi, praktiskie un kursa darbi. Kritēriji: orientējas terminos, raksturot galvenās uzmērīšanas un datu uzkrāšanas metodes.
Spēj raksturot uztvērēju funkcijas, galvenos darbības principus, mainīt konfigurāciju iestatījumus. - Pārbaudes veids: pārrunas, kontroldarbi, praktiskie un kursa darbi. Kritēriji: izmantojot kursa ietvaros iegūtās zināšanas, var raksturot uztvērējus, darbības principus un veicamās funkcijas.
Spēj padziļināti izklāstīt globālās pozicionēšanas sistēmas segmentu darbību. - Pārbaudes veids: pārrunas, kontroldarbi, praktiskie un kursa darbi. Kritēriji: var detalizēti izklāstīt globālo pozicionēšanas sistēmu pavadoņu, kontroles un lietotāju segmentu darbību, diskutēt par to; var analizēt globālās pozicionēšanas sistēmu attīstības perspektīvas.
Spēj piedāvāt uzdevuma risinājumu, pamatot to un analizēt iegūtos rezultātus. - Pārbaudes veids: pārrunas, kontroldarbi, praktiskie un kursa darbi. Kritēriji: izmantojot iegūtās zināšanas, var piedāvāt individuāla uzdevuma risinājuma veidu un diskutēt par to; var piedāvāt un analizēt savu apstrādes matemātisko modeli.
Priekšzināšanas Ģeodēzija, mērījumu apstrāde, ģeodēziskie instrumenti.
Studiju kursa plānojums
Daļa KP Stundas Pārbaudījumi
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs
1 5.0 16.0 0.0 32.0 *

Pieteikties uz šo kursu

[Kursa apraksts PDF formātā]