JA0010 Kuģu dīzeļiekārtas un turbīnas

Kods JA0010
Nosaukums Kuģu dīzeļiekārtas un turbīnas
Statuss Obligātais/Ierobežotās izvēles
Līmenis un tips Pamatstudiju, Profesionālais
Tematiskā joma Jūras transports
Struktūrvienība Latvijas Jūras akadēmija
Mācībspēks Andrejs Sotņičenko, Artūrs Koreņkovs, Rauls Klaucāns
Kredītpunkti 4.0
Daļas 2
Anotācija Studiju kursa apguve ļaus iepazīt visu mehānismu, kas ietilpst kuģu energoiekārtā, darbības principus, ekspluatācijas noteikumus; kuģa sistēmas, tā sastāvdaļas, notiekošos procesus mehānismos. Rezultātā nodrošinās bezavāriju darbu un paaugstinās kuģošanas drošību..
Studiju kurss ir izstrādāts atbilstoši STCW konvencijas kodeksa A-III/6 standarta un profesijas standarta prasībām, kā arī ņemot vērā IMO 7.08 paraugkursa rekomendācijas un citus saistošos normatīvos dokumentus. .
Nepilna laika studijas neklātienē tiek organizētas pēc individuāli izstrādāta studiju plāna..
Studiju kursa saturs
Saturs Pilna un nepilna laika klātienes studijas Nepilna laika neklātienes studijas
Kontaktstundas Patstāvīgais darbs Kontaktstundas Patstāvīgais darbs
1. Kuģu iekšdedzes dzinēju uzbūve un darbības princips (IMO 7.08 - 1.1.1.1) 1.1. Vēsturiskas ziņas par iekšdedzes dzinējiem. 1.2. 2 taktu dzinēja darbības princips. 1.3. 4 taktu dzinēja darbības princips. 1.4. Kuģu iekšdedzes dzinēja attīstības tendences. 6 5 6 5
2. Kuģa iekšdedzes dzinēja sastāvdaļas (IMO 7.08 - 1.1.1.1) 2.1. 2 taktu dzinēja sastāvdaļas. 2.2. 4 taktu dzinēja sastāvdaļas. 6 4 6 4
3. Gāzu apmaiņa un apmaiņas mehānisms (IMO 7.08 - 1.1.1.1) 3.1. 2 taktu dzinējos. 3.2. 4 taktu dzinējos. 6 5 6 5
4. Degvielas sistēma: veidi un galvenie elementi (IMO 7.08 - 1.1.1.1) 8 6 8 6
5. Eļļošanas sistēma: galvenie elementi, veidi un funkcijas. 5.1. Cirkulācijas eļļošanas sistēma 2 taktu dzinējos. 5.2. 2 taktu dzinēju lubrikatorsistēmas. 5.3. Cirkulācijas eļļošanas sistēma 4 taktu dzinējos. 6 3 6 3
6. Dzesēšanas sistēma (IMO 7.08 - 1.1.1.1) 6 2 6 2
7. Saspiestā gaisa sistēma: dzinēja palaišana un reversēšana (IMO 7.08 - 1.1.1.1) 6 2 6 2
8. Turbīnu klasifikācija, īpašības, pielietojums, teorijas pamati (IMO 7.08 - 1.1.1.1) 8.1. Tvaika turbīnas. 8.2. Gāzes turbīnas. 8 8 8 8
9. Turbīnu uzbūve, apkope un ekspluatācija(IMO 7.08 - 1.1.1.1) 9.1. Tvaika turbīnas. 9.2. Gāzes turbīnas. 12 8 12 8
Kopā: 64 43 64 43
Mērķis un uzdevumi, izteikti
kompetencēs un prasmēs
Studiju kursa mērķis ir attīstīt akadēmiskās un pētnieciskās kompetences, lai studējošie spētu patstāvīgi izmantot pamatzināšanas par dīzeļdzinēju un turbīnu uzbūvi, konstrukciju elementiem, darbības principu un teoriju, kā arī attīstīt nepieciešamās iemaņas apkopē un ekspluatācijā un prasmi integrēt kompleksās zināšanas pētnieciskā darbā. Studiju kursa uzdevumi: - sniegt zināšanas un izpratni par dīzeļdzinēju un turbīnu darbības principiem saistībā ar fundamentālo zinātņu likumsakarībām; - sniegt pamatzināšanas par dīzeļdzinēju un turbīnu uzbūvi, konstrukciju elementiem; - attīstīt nepieciešamās iemaņas apkopē un ekspluatācijā.
Sasniedzamie studiju
rezultāti un to vērtēšana
Zināšanas. Spēj parādīt pamatizpratni par mehānisko sistēmu darbību, tostarp par primāro dzinēju, galveno dzinēju. - Metodes: diskusija, grupu darbs, kontroldarbi, darbs ar trenažieri (simulatoru), noslēguma pārbaudījums. Vērtēšanas kritēriji: spēj parādīt pamatizpratni par mehānisko sistēmu darbību.
Prasmes. - spēj patstāvīgi izmantot apgūto teoriju un zinātnisko informāciju par iekšdedzes dzineju un turbīnu uzbūvi, darba procesu; - spēj novērst avārijas situācijas, analizēt kļūmes; - spēj argumentēti izskaidrot un diskutēt par uzlabojumu iespējām un nākotnes attīstības tendencēm. - Metodes: diskusija, grupu darbs, kontroldarbi, darbs ar trenažieri (simulatoru), noslēguma pārbaudījums. Vērtēšanas kritēriji: spēja patstāvīgi praktiski izmantot apgūto teoriju par iekšdedzes dzineju un turbīnu uzbūvi, darba procesiem un risināt problēmsituācijas.
Kompetences. Spēj demonstrēt savu kompetenci atbilstoši STCW konvencijas Kodeksa A-III/6 sadaļas prasībām: 1) spēj parādīt pamatizpratni par mehānisko sistēmu darbību; 2) spēj patstāvīgi formulēt un kritiski analizēt ar iekšdedzes dzineju un turbīnu darbību saistītas problēmas, argumentēti pamatot risinājumu. - Metodes: diskusija, grupu darbs, kontroldarbi, darbs ar trenažieri (simulatoru), noslēguma pārbaudījums. Vērtēšanas kritēriji: 1) Aprīkojuma un sistēmu darbība atbilst lietošanas instrukcijām. 2) Veiktspējas rādītāji atbilst tehniskajām specifikācijām. 3) Spēja patstāvīgi formulēt, kritiski analizēt un argumentēti pamatot pieņemtos lēmumus un risinājumus ar iekšdedzes dzinēju un turbīnu darbību saistītu problēmu novēršanai.
Studiju rezultātu vērtēšanas kritēriji
Diskusija - 10%
Grupu darbs - 10%
Kontroldarbi - 10%
Darbs ar trenažieri (simulatoru) - 30%
Noslēguma pārbaudījums - 40%
 
Priekšzināšanas Pamatzināšanas dabaszinātnēs un fizikā vidusskolas līmenī.
Studiju kursa plānojums
Daļa KP Stundas Pārbaudījumi
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs
1 2.7 20.0 20.0 0.0 *
2 1.3 12.0 12.0 0.0 *

Pieteikties uz šo kursu

[Kursa apraksts PDF formātā]