BS0011 Akadēmiskā un starpkultūru komunikācija

Tematiskā joma Vadība un administrēšana
Struktūrvienība Rīgas Biznesa skola
Mācībspēks Mahešs Kumars Agarvals, Jesse Samuel Turner
Anotācija Studiju kursā tiek aplūkota starpkultūru komunikācija un kultūru ietekme uz biznesa attiecībām. Tāpat studiju kurss studentiem sniedz iespēju analizēt biznesa dilemmas no ētiskās perspektīvas. Galvenais studiju kursa rezultāts ir attīstīt studentu angļu valodas prasmes, kas nepieciešamas, lai efektīvi komunicētu starptautiskajā biznesa vidē..
Ievads. Intelektuālais īpašums. Plaģiāts. Rakstīšana: Pārfrāzēšana. 3 4 0 0
APA atsauce un atsauces. Akadēmiskā valoda. 3 4 0 0
Ievads kursā. Pārskatīšana: APA stils. Apvienojot teikumus. Pieturzīmes: komati un semikoli. 3 4 0 0
Labo elementu atpazīšana rakstīšana. Mērķauditorija, Mērķis, Vienotība, Saskaņotība. 4 4 0 0
Teikumu apvienošana, izmantojot pakļautību. Pretstatīšanas klauzulas, iemesls un mērķis. Pieturzīmes: komati. 3 4 0 0
Fragmenti un pārklājoši teikumi. Fragmenti un frāzes. Teikumu veidošana no fragmentiem. Pārklājošu teikumu labošana. 3 4 0 0
Rindkopas struktūra. Tēmas teikumi: tēma un idejas kontrolēšana. Atbalsta informācija. Izvairīšanās no tēmas teikuma atkārtošanas. 3 4 0 0
Rakstīšana: viedokļu pārvēršana. Argumenti. 4 4 0 0
Lielo burtu lietojums. Pieturzīmes: komati, apostrofi, pēdiņas, koli, domuzīmes un iekavas. 3 4 0 0
Rakstīšanas procesa pārskats. Prāta vētra, kopu veidošana un ieskicēšana. Rindkopas rakstīšana: pārliecināšana. 3 4 0 0
Rindkopas veidošana: Definīcija. Nosakot pēc sinonīma. Definēšana pēc klases. Definēšana ar noliegumu. Lietošanas piemēri. 3 4 0 0
Starpkultūru uzņēmējdarbības uzvedības modeļi 20 4 0 0
Noslēguma darba priekšraksti. Tēmas sašaurināšana. Būt konkrētam. Rindkopas rakstīšana: Ievadi. Efektīvas ievaddaļas rakstīšana. 4 4 0 0
Darbības vārda atbilstošs lietojums. Tiešā un netiešā runa. 3 4 0 0
Rindkopas rakstīšana: Secinājumi. Efektīvas noslēguma rindkopas rakstīšana. 3 4 0 0
Divdabja teicieni. Nekorekti novietoti modifikatori. 3 4 0 0
Esejas rakstīšana: cēlonis un sekas. 3 4 0 0
Relatīvās klauzulas. Definējoši un nedefinējoši noteikumi. Pieturzīmes. 3 4 0 0
Rindkopas rakstīšana: Procesa analīze. 3 3 0 0
Aprakstošā rakstīšana. Izvairieties no neskaidriem īpašības vārdiem. Pareizs īpašības vārdu un sakāmvārdu lietojums. 4 4 0 0
APA atsauces: tabulas un attēli. 3 3 0 0
Esejas rakstīšana: pārliecināšana. 4 4 0 0
Prezentācijas: biznesa uzvedība. 4 4 0 0
Esejas rakstīšana: salīdzinājums / kontrasts. 5 5 0 0
Redakcija: pārfrāzēšana un apkopošana. Korekta atsaukšanās. 3 5 0 0
Studiju kursa mērķis ir nodrošināt prasmes, izpratni un domāšanu, kas nepieciešama, lai caur rakstīto vārdu efektīvi un cieņpilni sazinātos ar dažādu kultūru pārstāvjiem. Studiju kursa uzdevumi: - iepazīstināt ar dažādiem rakstīšanas formātiem un žanriem, kas ir efektīvi starpkultūru komunikācijai, nodrošinot daudzpusīgas prasmes dažādām starpkultūru mijiedarbībām; - iemācīt tehniku un stratēģijas, kas nepieciešamas, lai rakstiskā veidā orientētos kultūras niansēs, vairojot starpkultūru komunikācijas kompetenci; - nodrošināt vispusīgu izpratni par starpkultūru komunikācijas principiem un izaicinājumiem, izmantojot rakstu valodas rīkus; - uzlabot spēju efektīvi nodot idejas, domas un informāciju dažādos kultūras kontekstos, veicinot skaidrāku un ietekmīgāku komunikāciju; - attīstīt kultūrjūtīgas un iekļaujošas rakstiskās komunikācijas prasmes; - attīstīt prasmi pielāgot savu rakstu valodu dažādām kultūras auditorijām, kā rezultātā veidojas sakarīgāka un rezonansētāka komunikācija; - vairot kritiskās domāšanas spējas, dodot iespēju analizēt un rakstiski risināt starpkultūru komunikācijas problēmas.
Spēj uzskaitīt pamatprincipus un metodes skaidru, saskaņotu, loģisku akadēmisko tekstu rakstīšanai. - Portfolio, prezentācija, diskusijas klasē.
Rakstiskā veidā spēj izskaidrot vienotības un saskaņotības jēdzienus paņēmieniem to sasniegšanai. - Portfolio, diskusijas klasē, starpeksāmens.
Spēj sagatavot un saņemt atsauksmes ar kolēģiem par saviem un citu studentu tekstiem. - Diskusijas klasē, portfolio.
Spēj izmantot zināšanas par kultūras atšķirībām un starpkultūru uzņēmējdarbības uzvedību. - Prezentācija, diskusijas klasē, portfolio, gala eksāmens.
Diskusijas klasē - 10%
Portfolio (kursa darbs, projekti, mājasdarbi) - 50%