BM0011 Koksnes materiāli un konstrukcijas

Tematiskā joma Būvniecība
Struktūrvienība Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Mācībspēks Dmitrijs Serdjuks, Līva Pupure
Anotācija Koksnes zinātnes pamati. Koksnes materiālu mikromehānika. Koksnes materiālu un konstrukciju izgatavošanas tehnoloģiskie pamati. Telpisko konstrukciju veidi no koksnes materiāliem, darbība, aprēķini..
Dabīgo polimēru kompozīts – koksne. Koksnes makro- un mikrostruktūra, anizotropija, ķīmiskais sastāvs. 24 24 0 0
Koksnes hidrotermiskā apstrāde.Koksnes žāvēšanas mērķis. Koksnes mitruma samazināšanas paņēmieni. 32 32 0 0
Koksnes kompozītu materiāli un to tehnoloģija. Līmēta koksne, saplāksnis, plākšņu materiāli. Koksnes izejvielas, līmes. 24 24 0 0
Koksnes materiālu strukturālā mehānika. Sakarība starp spriegumiem un deformācijām. 48 48 0 0
Mūsdienīgas koksnes materiālu konstrukcijas. Līmētas koksnes materiālu konstrukcijas un to mezgli 32 32 0 0
Eksāmens un konsultacijas 40 40 0 0
Nodrošināt studiju programmas „Būvniecība” izpildi. Dot iespēju apgūt izpratni par koksnes materiālu īpašībām un darbu atkarībā no to uzbūves un sastāva, kā arī šo materiālu īpašību projektēšanas pamatus. Dot izpratni par koksnes materiālu izgatavošanas un telpisko konstrukciju no šiem materiāliem darbību un aprēķiniem. Nodrošināt studiju rezultātu ar nepieciešamo prasmju un kompetenču iegūšanu.
Iegūta izpratne par koksnes kompozītmateriālu īpašībām. - Laboratorijas darbs, eksāmens
Iegūta izpratne par koksnes kompozītmateriālu darbu atkarībā no to uzbūves un sastāva, - Aprēķina darbs, eksāmens.
Spēj izprast koksnes kompozītmateriālu konstrukciju un to mezglu faktisko darbu, to aprēķinu shēmas un modeļus. - Aprēķina darbs, laboratorijas darbs, eksāmens.
Spēj izprast koksnes kompozītmateriālu mehānisko īpašību regulēšanas pamatus. - Aprēķina darbs, laboratorijas darbs, eksāmens.
Iegūta izpratne par koksnes kompozītmateriālu mūsdienīgām konstrukcijām, to aprēķiniem un projektēšanu. - Aprēķina darbs, eksāmens.
Praktiskie un laboratorijas darbi - 50%

Priekšzināšanas Būvmehānika, Koka un plastmasu konstrukcijas. Maģistra grāds.
Daļa KP Stundas Pārbaudījumi
1 7.5 16.0 16.0 48.0 *