BM0008 Daudzslāņu un trīsslāņu konstrukcijas

Tematiskā joma Būvniecība
Struktūrvienība Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Mācībspēks Andris Čate, Jevgenijs Barkanovs, Sandris Ručevskis
Anotācija Elastības teorijas pamatvienādojumi izotropiem, ortotropiem un anizotropiem materiāliem.Plānsienu daudzslāņu konstrukciju pamatvienādojumi. Galīgo elementu metodes pielietojums daudzslāņu un trīsslāņu siju, plātņu un čaulu aprēķinos. Daudzslāņu konstrukciju analīze: liece, pašsvārstību frekvences, noturība, analīze, ievērojot daudzslāņu konstrukcijas nelinearitāti..
Klasisko plātņu teorija. Virsmas elementu stiprība un elastības īpašības. 4 9 0 0
Izotropu materiālu plātņu, cilindrisku čaulu noturība, plastiskuma ietekme. 4 9 0 0
Ortotropo plātņu elastības īpašību apraksts, ortotropo plātņu problēmu reducēšana uz plātnes atsevišķiem parametriem. 4 7 0 0
Anizotropu plātņu stinguma apraksts un aprēķini, spriegumu un stiprības analīze. 4 7 0 0
Ortotropu plātņu un čaulu noturība un svārstības, stinguma pastiprinoši elementi,. 6 7 0 0
Sendviča tipa paneļi, metāla un kompozītmateriāla pielietošana sendviča konstrukcijās, to stingums un stiprība. 6 9 0 0
Cilindrisku sendviča čaulu noturība un svārstības. 6 7 0 0
Galīgo elementu aprēķini. Plaisu augšana kompozītos. Atslāņošanās un ilgizturības aprēķini. 6 8 0 0
Praktiskie darbi. 24 44 0 0
Eksāmens un konsultācijas. 16 0 0 0
Izprast izotropus, ortotropus un anizotropus kompozītmateriālus kā konstrukcijas pamatelementus ar mērķi saprast un izstrādāt jaunus risinājumus konstrukciju elementu izveidē pie kompozītmateriālu konstrukcijām uzstādītiem jauniem noteikumiem un prasībām. Apgūt zināšanas un spējas atrast netradicionālus risinājumus jauno materiālu pielietošanā konstrukcijas nestspējas palielināšanā un jaunu atteices kritēriju izstrādē, saskaņā ar jaunu materiālu izturības modeļu ieviešanu.
Spēja prast izmantot daudzslāņu kompozītmateriālus projektēšanā. - Praktiskie darbi. Kontroldarbi. Eksāmens.
Spēja veikt praktiskus aprēķinus, pielietojot komercprogrammas. - Darbs datorklasē, atskaites par veiktiem individuāliem aprēķinu darbiem. Kontroldarbi. Eksāmens.
Spēja izstrādāt jaunus risinājumus konstrukciju elementu projektēšanā no kompozītmateriāliem, ņemot vērā šo materiālu stiprības īpatnības. - Darbs datorklasē, atskaites par veiktiem individuāliem aprēķinu darbiem. Promocijas darba daļas prezentācija.
Prast izstrādāt jaunus kompozītmateriālu atteices novērtēšanas kritērijus. - Promocijas darba daļas prezentācija.
Individuālais darbs; Kontroldarbi - 30%
Praktiskie darbi - 20%

Priekšzināšanas Ievads elastības teorijā; Materiālu pretestība.
Daļa KP Stundas nedēļā Pārbaudījumi
1 7.0 32.0 32.0 0.0 *