VAS012 Starpnozaru un starpdisciplināru pētījumu metodes

Kods VAS012
Nosaukums Starpnozaru un starpdisciplināru pētījumu metodes
Līmenis un tips Augstākā līmeņa, Akadēmiskais
Tematiskā joma Vides inženierzinātnes un pārvaldība
Struktūrvienība Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultāte
Mācībspēks Kārlis Valters, Ilze Vamža, Zane Indzere, Ketija Bumbiere
Anotācija Studiju kursa ietvaros tiek sniegtas zināšanas, kas nepieciešams, lai students spētu veikt zinātnisko izpēti. Nodarbību laikā tiek aplūkotas zinātniskās izpētes plānošana, eksperimentu plānošana un veikšana, mērījumu nenoteiktību analīze, eksperimentālo datu vizualizācija, analīze un apstrādes metodes, skaitliskās un optimizācijas aprēķinu metodes, zinātniskās izpētes rezultātu atskaites, zinātnisko publikāciju rakstīšana..
Zinātniskās izpētes plānošana 8 14 0 0
Eksperimentu plānošana un veikšana 8 14 0 0
Mērījumu nenoteiktību analīze 8 14 0 0
Eksperimentālo datu vizualizācija, analīze un apstrādes metodes 8 10 0 0
Skaitliskās un optimizācijas aprēķinu metodes 8 10 0 0
Zinātniskās izpētes rezultātu atskaites 8 8 0 0
Zinātnisko publikāciju rakstīšana 10 20 0 0
Kursa darbu prezentācija 6 6 0 0
Iegūt zināšanas un spēt veikt zinātnisko izpēti, balstoties uz eksperimentu plānošanu un veikšanu, mērījumu nenoteiktību analīzi, eksperimentālo datu vizualizāciju, analīzi un apstrādes metodēm, skaitliskās un optimizācijas aprēķinu metodēm. Spēt sagatavot zinātniskās izpētes rezultātu atskaites un zinātnisko publikācijas.
Prot plānot zinātnisko izpētes procesu, plānot un veikt eksperimentu - Pārbaudes veidi: praktiskie darbi, patstāvīgais darbs, ieskaite. Kritēriji: students plāno zinātnisko darbu un veic eksperiments.
Spēj veikt datu statistisko apstrādi, kļūdu, noviržu analīzi - Pārbaudes veidi: patstāvīgais darbs, praktiskais darbs. Kritēriji: Students veic datu statistisko analīzi.
Prot sagatavot zinātniskās izpētes atskaiti un uzrakstīt zinātniskās publikācijas - Pārbaudes veidi: praktiskie darbi, patstāvīgais darbs, ieskaite. Kritēriji: Students sagatavo zinātniskā darba atskaiti un publikācijas.
Priekšzināšanas Nav