REA707 Ciparu elektronisko sistēmu projektēšana

Līmenis un tips Augstākā līmeņa, Profesionālais
Tematiskā joma Elektronika un telekomunikācijas
Mācībspēks Dmitrijs Pikuļins
Anotācija Studiju kurss ļauj studentiem iegūt analītiskās un praktiskās iemaņas ciparu elektronisko shēmu un sistēmu darbības analīzē un projektēšanā. Materiāla pasniegšana balstās uz secīgu projektēšanas procesa izklāstu nonākot līdz starpreģistru pārsūtīšanas līmeņa projektēšanai, kas kalpos par pamatu studentu sagatavošanai FPGA programmēšanas studiju kursiem. Lekciju ietvaros apgūto teorētisko zināšanu kopu studenti pielieto praktisko uzdevumu risināšanai, veicot elektronisko shēmu projektēšanu praktisko nodarbību laikā. Šāda pieeja ļaus studentiem pēc studiju kursa apgūšanas patstāvīgi risināt ciparu elektronisko shēmu projektēšanas un testēšanas uzdevumus, kā arī kalpos par pamatu tālākajām studijām..
Ievads ciparu sistēmās. 1 1 0 0
Atslēgas elementi un tranzistori, loģiskie ventiļi. 2 3 0 0
Būla algebra, Būla funkciju realizācija. 2 3 0 0
Kombinacionālo shēmu projektēšanas process. 4 6 0 0
Dekodētāji un multiplekseri. 1 2 0 0
Kombinacionālās loģikas optimizācija un kompromisi. 2 3 0 0
Secīgās loģikas shēmu projektēšana. 4 6 0 0
Viena bita glabāšana; Trigeri un aizturi. 4 6 0 0
Galīgie automāti. Kontrolieru projektēšana. 8 12 0 0
Datu plūsmas komponentes (reģistri un reģistru arhivēji, summatori, bīdītāji, taimeri) 4 6 0 0
Starpreģistru pārsūtīšanas līmeņa (SPL) projektēšana. 6 9 0 0
SPL projektēšanas hierarhija. 4 6 0 0
SPL projektēšanas optimizācija un kompromisi. 4 6 0 0
Ciparu sistēmu fiziskās realizācijas iespējas uz integrālo shēmu bāzes. 2 3 0 0
Studiju kursa mērķis ir sniegt studentiem teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas ciparu elektronisko sistēmu projektēšanā, izmantojot starpreģistra pārsūtīšanas līmeņa metodes. Studiju kursa uzdevumi: • iepazīstināt studentus ar loģisko ventiļu un iekārtu izmantošanu iepriekšdefinēto loģisko funkciju realizācijai, veicot kombinacionālo un secīgo shēmu projektēšanas procesu; • iemācīt datu plūsmas komponenšu izmantošanas paņēmienus elektronisko sistēmu sintēzes uzdevumos; • sniegt starpreģistru pārsūtīšanas līmeņa projektēšanas pamatus kompleksu ciparu sistēmu izveidei; • iepazīstināt ar ciparu elektronisko shēmu optimizācijas, vienkāršošanas un testēšanas paņēmieniem.
Spēj izmantot loģiskos ventiļus un iekārtas iepriekš definēto loģisko funkciju realizācijai. - Praktisko uzdevumu izpilde. Testi. Eksāmens.
Pārzina starpreģistru pārsūtīšanas līmeņa projektēšanas pamatus kompleksu ciparu sistēmu izveidei. - Praktisko uzdevumu izpilde. Testi. Eksāmens.
Spēj pielietot iegūtas teorētiskās zināšanas praktisko problēmu risināšanā. - Praktisko uzdevumu izpilde un noformēšana. Mājasdarbs. Eksāmens.
Spēj veikt izstrādāto ciparu elektronisko shēmu analīzi un optimizēšanu - Praktisko uzdevumu izpilde un noformēšana. Mājasdarbs. Eksāmens.
Spēj pielietot kompleksās datu plūsmas komponentes vienotās sistēmas izstrādei. - Praktisko uzdevumu izpilde un noformēšana. Mājasdarbs. Eksāmens.
Praktisko uzdevumu izpilde - 10%
Mājasdarbi - 20%
Testi - 30%

Priekšzināšanas Matemātika, elektronikas pamati.