VSL708 Saskarsmes teorija un prakse latviešu valodā

Kods VSL708
Nosaukums Saskarsmes teorija un prakse latviešu valodā
Statuss Obligātais/Ierobežotās izvēles; Brīvās izvēles
Tematiskā joma Valodas
Mācībspēks Lāsma Gaitniece, Elga Rozīte, Lolita Zilberte, Dace Ratniece
Anotācija Studiju kurss ir paredzēt ārzemju studentiem ar latviešu valodas priekšzināšanām. Studenti attīsta prasmi runāt un uzstāties par dažādiem tematiem, kā arī efektīvi sazināties latviešu valodā dažādās situācijās (akadēmiskās, profesionālās un sadzīves). Kursa saturā ietilpst biznesa sarunu valoda par profesionālām tēmām, par ekonomisko, kultūrvēsturisko, politisko situāciju, kā arī priekšlasījumi par profesionālu tēmu un tiem nepieciešamie lingvistiskie un ārpuslingvistiskie saziņas līdzekļi..
Informācijas apmaiņa (identificēšana, raksturošana, stāstīšana, noliegšana, informācijas sniegšana, atbildēšana). 12 12 0 0
Attieksmes izteikšana un noskaidrošana (piekrišana, nepiekrišana, apstākļu noskaidrošana, noteiktības un nenoteiktības izteikšana, atļauja, izvēles noskaidrošana). 12 12 0 0
Darbības saskaņošana (ierosinājums, piekrišana ierosinājumam, lūgums, ieteikums, brīdinājums, iedrošināšana, pamācīšana, palīdzība). 12 12 0 0
Saziņas sākšana (uzmanības piesaistīšana, uzrunāšana, intereses izrādīšana, apsveikums, vēlējums). 12 12 0 0
Publiska uzstāšanās, sarunas veidošana (oficiālā un neoficiālā uzruna, pauzes ieturēšana, klātesošo ievadīšana tēmā, teiktā precizēšana, viedokļa izteikšana, piemēru minēšana, svarīgākā izcelšana. 6 6 0 0
Publiska uzstāšanās, sarunas veidošana (kopsavilkums, temata maiņa, uzmanības apliecināšana). 8 8 0 0
Rīcība runas situācijā, kad teiktais nav uztverts, saprasts (informēšana par teiktā nesaprašanu, pārjautāšana, pārfrāzēšana, teiktā atkārtošana). 14 14 0 0
Pārbaudes darbi. 4 4 0 0
Latviešu valodas komunikācijas prasmes apguves saistība ar gatavošanos apgūt universitātes studiju programmas latviešu valodā. Studiju priekšmeta uzdevumi: 1. attīstīt komunikācijas prasmes latviešu valodā, izmantojot zinātniski populāru, zinātniski tehnisko un sociāli ekonomisku tematiku; 2. paplašināt vārdu krājumu; 3. uzlabot izteiksmes precizitāti (mutisko un rakstisko izteiksmi, gramatikas precizitāti, utt.). 4. sekot un piedalīties diskusijā (sniegt piemēru, piekrīt / nepiekrīt argumentam, rezumēt, secināt, u.c.)
Spēj interpretēt un komentēt dzirdēto informāciju, uzsvērt vai izsecināt galveno būtību, argumentēt savu viedokli. - Pārbaudes darbi, mājas darbi, prezentācijas, eksāmens.
Spēj precīzi, spontāni, efektīvi lietot, modelēt, definēt lietišķi izmantojamo leksiku, izteicienus, klišejas. - Pārbaudes darbi, mājas darbi, prezentācijas, eksāmens.
Spēj apspriest un izskaidrot radušos objektīvu vai kritisku izpratni par lietišķām un aktuālām problēmsituācijām saskaņā ar studiju laikā apgūtajiem teorētiskajiem materiāliem, efektīvi pielietojot kursa ietvaros iegūtās zināšanas. - Pārbaudes darbi, mājas darbi, prezentācijas, eksāmens.
Spēj izvērtēt, diskutēt, interpretēt aktuālās mūsdienu problēmsituācijas saskaņā ar lietišķām, sociālām, ekonomikas, biznesa, zinātnes, u.c. tēmām. - Pārbaudes darbi, mājas darbi, prezentācijas, eksāmens.
Obligātais/Obligātais izvēles - 0%
Darbs nodarbībās - 10%
Pārbaudes darbi - 20%
Prezentācijas - 30%
Brīvās izvēles - 0%
Darbs nodarbībās - 10%
Pārbaudes darbi - 20%
Prezentācijas - 30%
Eksāmens/gala pārbaude - 40%

Priekšzināšanas Latviešu valodas zināšanas A2/B1 līmenī saskaņā ar Eiropas kopējām pamatnostādnēm valodu apguvē.
Daļa KP EKPS Stundas Pārbaudījumi Pārbaudījumi (brīvai izvēlei)
Lekcijas Prakt. d. Lab. Ieskaite Eksāmens Darbs Ieskaite Eksāmens Darbs
1 2.0 3.0 0.0 2.0 0.0 * *