REA705 Ciparu sistēmu realizācija un pielietojums

Kods REA705
Nosaukums Ciparu sistēmu realizācija un pielietojums
Tematiskā joma Elektronika un telekomunikācijas
Mācībspēks Dmitrijs Pikuļins, Sergejs Tjukovs
Anotācija Studiju kursa ietvaros ir paredzēts apgūt praksē izmantojamo TTL un CMOS ciparu mikroshēmu, ADC, DAC, pusvadītāju atmiņas uzbūves principus un galvenos parametrus. Liela daļa no kursa laika ir atvēlēta programmējamo loģisko iekārtu apraksta valodas VHDL apguvei. Quartus Prime izstrādes vidē ir paredzēts veikt dažādu ciparu shēmu aprakstu VHDL valodā, pārbaudīt to darbības pareizību, izmantojot modelēšanas rīkus. Studiju darba uzdevuma realizāciju ir paredzēts pārbaudīt praktiski uz izstrādes plates..
1. Lekc. Ciparu elektronikas pamatu atkārtojums. TTL, CMOS loģisko mikroshēmu kopas. 4 0 0 0
2. Lekc. Ciparu-analogie un analogie-ciparu pārveidotāji (ADC, DAC). 4 0 0 0
3. Lekc. Pusvadītāju atmiņa. 4 0 0 0
4. Lekc. Programmējamās loģiskas iekārtas (PLD): SPLD, CPLD, FPGA, ASIC. Ievads VHDL. 4 0 0 0
1. Lab. d. TTL, CMOS mikroshēmu parametru izpēte. Praktisko shēmu projektēšanas vadlīnijas. 4 0 0 0
2. Lab. d. ADC, DAC mikroshēmu parametru izpēte. Praktiskā realizācija. 4 0 0 0
3. Lab. d. Ievads Quartus Prime izstrādes vidē. Programmas funkciju izpēte. 4 0 0 0
4. Lab. d. Trigeru un reģistru realizācija VHDL valodā. 4 0 0 0
5. Lab. d. Skaitītāju realizācija VHDL valodā. 4 0 0 0
6. Lab. d. Taimeru un reāllaika pulksteņa realizācija VHDL valodā. 4 0 0 0
7. Lab. d. Saskaitīšanas, atņemšanas un reizināšanas shēmu realizācija VHDL valodā. 4 0 0 0
8. Lab. d. Atmiņas pielietojums datu apstrādes sistēmās. 4 0 0 0
Pēc studiju kursa materiālu apguves students būs spējīgs izvēlēties pielietojumam atbilstošas ciparu mikroshēmas, balstoties uz ražotāju datu lapās sniegto informāciju. Spēs aprakstīt VHDL valodā uzdevuma izpildīšanai nepieciešamo loģisko shēmu un veikt tas pārbaudi ar datormodelēšanas palīdzību. Iemācīsies strādāt ar Quartus Prime izstrādes vidi.
Pārzina TTL, CMOS mikroshēmu parametrus, spēj tās pielietot praksē. - Laboratorijas darbu izpilde un aizstāvēšana. Tests.
Pārzina ADC, DAC, atmiņas veidus, to uzbūvi un parametrus. Spēj izvēlēties pielietojumam atbilstošo mikroshēmu. - Laboratorijas darbu izpilde un aizstāvēšana. Testi.
Spēj aprakstīt ciparu elektronikas shēmas VHDL valodā, veikt to datormodelēšanu. - Laboratorijas darbu izpilde un aizstāvēšana.
Spēj izveidot VHDL valodā aprakstāmas ciparu shēmas konkrētā uzdevuma risināšanai. - Studiju darbs un tā aizstāvēšana.
Priekšzināšanas Programmēšanas un ciparu elektronikas pamati. Oma un Kirhofa likumi.